Adobe Creative Cloud

Włącz kategorie/filtry

Kategorie

Witaj w IT Media – miejscu, które powstało specjalnie z myślą o dostarczeniu pracownikom branży kreatywnej nie tylko niezbędnego oprogramowania, ale także skutecznych umiejętności zawodowych i wydajnego sprzętu. Jako jedyny w Polsce autoryzowany Platynowy Partner Adobe przygotowaliśmy najbardziej rozpoznawalny na świecie zestaw narzędzi do grafiki komputerowej, video i stron internetowych Adobe Creative Cloud w najniższej cenie. U nas możesz wykupić lub przedłużyć licencję zarówno do pakietu Adobe CC, jak i pojedynczych programów. Serdecznie zachęcamy do poznania szczegółów przygotowanej oferty, a w przypadku pytań lub wątpliwości zespół IT Media nieustannie pozostaje do Twojej dyspozycji!

Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy i Platynowy Partner Adobe

.

Uzyskaj indywidualną wycenę lub testuj przez 30 dni:

.

Telefon: 22 679 15 41

Email: sklep@itmedia.pl

.

Cennik i pakiety

Adobe Creative Cloud for Teams All Apps nowa subskrypcja COM MULTI/PL

Adobe Creative Cloud for Teams All Apps nowa subskrypcja COM MULTI/PL

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Subskrypcja na użytkownika
– Dla komercji (COM)
– Wersja wielojęzykowa/polska (MULTI/PL)

4 454,84 zł

Adobe Creative Cloud for Teams All Apps nowa subskrypcja EDU MULTI/PL

Adobe Creative Cloud for Teams All Apps nowa subskrypcja EDU MULTI/PL

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Subskrypcja na użytkownika
– Dla edukacji (EDU)
– Wersja wielojęzykowa/polska (MULTI/PL)

2 315,18 zł

Adobe Creative Cloud for Teams All Apps nowa subskrypcja GOV ENG

Adobe Creative Cloud for Teams All Apps nowa subskrypcja GOV ENG

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Subskrypcja na użytkownika
– Dla administracji rządowej (GOV)
– Wersja anglojęzyczna (ENG)

4 492,14 zł

ZOBACZ WSZYSTKIE PAKIETY ACC  >>>

Porównanie IT Media vs Adobe

Adobe Creative Cloud – co to jest?

Adobe Creative Cloud to kompleksowe rozwiązanie od jednego z najpopularniejszych producentów oprogramowania na świecie – firmy Adobe. Zostało ono stworzone specjalnie z myślą o profesjonalistach tworzących na co dzień kreatywne projekty, aby ułatwić im pracę i umożliwić przygotowywanie jeszcze lepszych projektów. W skład pakietu Adobe CC wchodzi komplet aplikacji do tworzenia grafiki komputerowej, wideo, animacji, edycji zdjęć, tworzenia stron internetowych, interfejsów i aplikacji oraz przygotowywania publikacji do druku.

Adobe CC, które wykupisz w IT Media w najniższej cenie, to nie tylko kompleksowy zestaw narzędzi do projektowania uznany w środowiskach projektanckich za standard. To również dostęp do wielu dodatkowych narzędzi, które ułatwiają współpracę w zespole, sprawiając tym samym, że działania specjalistów z branży kreatywnej są jeszcze szybsze i wydajniejsze.

Creative Cloud for Teams All Apps

Jedną z propozycji dostępnych w IT Media jest możliwość wykupienia lub kontynuacji subskrypcji Creative Cloud for Teams All Apps, czyli znanego i cenionego zestawu zaawansowanych narzędzi, które są niezbędne w każdym studiu graficznym lub firmie specjalizującej się w tworzeniu projektów kreatywnych. Dzięki łatwej, intuicyjnej i przejrzystej obsłudze aplikacje sprawdzą się doskonale zarówno w przypadku amatorskich, jak i profesjonalnych prac. W skład pakietu Adobe CC for Teams All Apps, który wykupisz u nas w najniższej cenie, wchodzą między innymi:

 • programy graficzne (Photoshop CC, InDesign CC, Illustrator CC),
 • zaawansowane narzędzia do montażu wideo i tworzenia animacji (Premiere Pro CC, Adter Effects CC),
 • aplikacje do projektowania interfejsów i makiet stron internetowych (XD CC, Dreamweaver CC).

A to dopiero początek listy obejmującej blisko trzydzieści aplikacji, z których możesz korzystać po wykupieniu subskrypcji do Creative Cloud for Teams All Apps.

Wspólne środowisko, które zapewnia pakiet Adobe CC, pozwala na sprawne i łatwe przenoszenie obiektów pomiędzy poszczególnymi narzędziami lub równoczesną pracę nad tym samym projektem w różnych aplikacjach. Co więcej, subskrypcja, Creative Cloud All Apps zapewnia również dostęp do przestrzeni dyskowej w chmurze, która umożliwia swobodną synchronizację danych między urządzeniami oraz udostępnianie plików klientom i współpracownikom. Wraz z członkostwem otrzymujesz również gwarancję, że zawsze będziesz mógł korzystać z aktualnych aplikacji.

Na tym jednak nie koniec! W ramach subskrypcji pakietu Creative Cloud od Adobe dostajesz do dyspozycji zestaw najnowszych aplikacji do obróbki zdjęć, wideo, dźwięku i projektowania, a także usługi dodatkowe takie jak:

 • Panel administracyjny umożliwiający proste zarządzanie oprogramowaniem, dodawanie stanowisk i przypisywanie licencji,
 • Dostęp do przestrzeni dyskowej w chmurze,
 • Czcionki Adobe Fonts,
 • Behance, czyli dostęp do największej społeczności artystów.

Adobe Creative Cloud for Teams galeria 1

Pakiet Adobe CC – łatwe zarządzanie licencjami i tworzenie indywidualnych zestawów narzędzi

Adobe Creative Cloud dla zespołów dostarcza szereg dodatkowych funkcji usprawniających pracę w zespole. Osoby, które zarządzają licencjami w firmach i agencjach, otrzymują dostęp do specjalnej konsoli administratora. Umożliwia ona wdrażanie aplikacji oraz zarządzanie nie tylko nimi, ale także użytkownikami, czyli np. przydzielanie lub odbieranie licencji. W pakiecie Adobe CC administrator otrzymuje do dyspozycji intuicyjne narzędzie, dzięki któremu w łatwy sposób utworzy stanowisko pracy idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb grafików, twórców wideo czy projektantów stron internetowych. To również w konsoli administratora można kontrolować stan licencji i płatności oraz śledzić informacje na temat wprowadzonych nowych funkcjach, usprawnieniach czy pracach konserwacyjnych.

Dostęp do milionów wysokiej jakości obrazów dzięki Adobe Stock

Czy wiesz, że wraz z dodatkową usługą Adobe Stock otrzymujesz dostęp do milionów wysokiej jakości materiałów? Wśród nich czekają na Ciebie zdjęcia, grafiki, filmy czy ikony dostępne z poziomu danej aplikacji. Dzięki temu rozwiązaniu szukanie i znajdowanie wybranych materiałów staje się jeszcze szybsze i łatwiejsze. W usłudze bez zarzutu działa również funkcja Adobe CreativeSync, która umożliwia natychmiastowe udostępnianie grafik na urządzeniach przenośnych lub komputerach osobistych.
Adobe Creative Cloud for Teams galeria 2

Pakiet Adobe CC – praca nad projektami z dowolnego miejsca oraz doskonałe wsparcie techniczne

Pomysł na projekt może zrodzić się w najmniej spodziewanym miejscu i momencie. Właśnie dlatego Adobe Creative Cloud All Apps pozwala uchwycić daną koncepcję i stworzyć pierwszy szkic w chmurze, aby później dopracować go na dowolnym innym urządzeniu. Dzięki dedykowanym aplikacjom na sprzęt mobilny każdy nowy pomysł znajdzie swoje przełożenie na realny projekt, bez względu na to, gdzie się obecnie znajdujesz. Co więcej, Creative Cloud od Adobe daje również możliwość prezentacji projektów przy pomocy telefonu lub tabletu, dzięki czemu możesz pokazać je bez problemu zarówno członkom zespołu, jak i klientom.

Na tym jednak nie koniec! Pakiet Adobe CC zapewnia kompleksowe wsparcie wszystkim użytkownikom. Możesz skorzystać z całodobowej pomocy technicznej dostępnej na astronie producenta oprogramowania lub skonsultować projektowe wyzwania ze specjalistami w IT Media – nasz zespół z radością posłuży fachową pomocą. Do dyspozycji masz również obszerną bazę anglojęzycznych samouczków Adobe oraz polskojęzycznych tutoriali, które przygotowała dla Ciebie Akademia IT Media.

Dlaczego warto zdecydować się na wykupienie subskrypcji Adobe Creative Cloud?

Jako nowy lub kontynuujący subskrypcję użytkownik Adobe Creative Cloude otrzymujesz następujące korzyści:

 1. Natychmiastowy dostęp do najnowszych wersji aplikacji oraz usług Creative Cloud od Adobe. Wszelkie aktualizacje i nowe funkcjonalności są bezpłatne w ramach wykupionej subskrypcji.
 2. Dostęp do wersji na platformę Mac OS oraz Windows z możliwością instalacji na komputerze podstawowym i zapasowym (np. laptop lub komputer w domu), pod warunkiem, że oprogramowanie nie jest wykorzystywane na obu urządzeniach w tym samym czasie.
 3. Wersję Multi European Languages, która daje możliwość zainstalowania różnych wersji językowych dostępnych aplikacji (w tym polskich). W przeciwieństwie do wcześniejszych licencji wieczystych, członkostwo w Creative Cloud daje swobodę i elastyczność w wyborze dostępnych języków.
 4. Do aż 1TB przestrzeni dyskowej w chmurze na jedną licencję Adobe Creative Cloud. Ponadto istnieje możliwość synchronizowania plików, aby mieć dostęp do prac na dowolnym urządzeniu. Umożliwia to swobodny przepływ projektów między różnymi działami korzystającymi z oprogramowania, np. web developer może mieć dostęp do projektu grafika i odwrotnie.
 5. Narzędzia administracyjne do scentralizowanego zakupu licencji i zarządzania nimi. Wyznaczony przez firmę administrator konta ma stały dostęp do konsoli administracyjnej, z której może zarządzać licencjami np. przydzielać licencje do użytkowników wedle zapotrzebowania. Przykładowo, jeśli kończymy współpracę z pracownikiem, możemy mu od razu zabrać dostęp do licencji i przydzielić nowemu. To główna różnica między licencjami indywidualnymi, które są przypisane do jednej, konkretnej osoby, nie zaś do firmy.

Programy Adobe Creative Cloud for Teams

Decydując się na wykupienie lub kontynuację subskrypcji za pośrednictwem naszej firmy, możesz wybierać spośród wszystkich programów Adobe lub zdecydować się na pakiet Adobe CC All Apps. Jest to komplet aplikacji w jednej usłudze, dzięki której otrzymujesz pakiet narzędzi do tworzenia grafiki komputerowej, składu DTP, video oraz stron internetowych. W ofercie mamy również pojedyncze programy:

 • Adobe Photoshop CC – lider w swojej kategorii, który okazuje się niezastąpiony podczas pracy nad projektami graficznymi czy retuszem zdjęć. Jest to obowiązkowe narzędzie grafika komputerowego, fotografa, web designera i digital marketera.
 • Adobe Illustrator CC – najlepszy program do tworzenia grafiki wektorowej, np. ikon, logotypów czy elementów stron www.
 • Adobe InDesign CC – profesjonalne narzędzie do tworzenia publikacji cyfrowych i drukowanych, ulotek czy składu długich dokumentów.
 • Adobe Premiere Pro CC – profesjonalny program do montażu filmowego i postprodukcji.
 • Adobe After Effects CC – rozbudowane narzędzie do tworzenia kinowych efektów wizualnych, takich jak animacje, motion tracking, composing czy zaawansowanych efektów 3D.
 • Adobe Lightroom CC – aplikacja do importowania, katalogowania i obróbki zdjęć, która przydaje się w pracy każdego fotografa.
 • Adobe Animate CC – zaawansowany program do tworzenia interaktywnych aplikacji (dawniej Flash).

W ofercie Adobe Creative Cloud znajdziesz również Acrobat Pro DC , Acrobat Standard DC , Adobe InCopy CC, Adobe XD, Adobe Captivate czy Adobe Framemaker.

Aplikacje Adobe Creative Cloud w różnych wersjach językowych

W naszej ofercie znajdziesz między innymi aplikacje Adobe CC nie tylko w najniższej cenie, ale także w wersji wielojęzykowej z językiem polskim – tego typu programy są polecane w szczególności osobom bez znajomości języka angielskiego. Wśród nich znalazły się:

 • Adobe Photoshop,
 • Adobe Illustrator,
 • Adobe InDesign,
 • Adobe Acrobat,
 • Adobe Dreamweaver,
 • Adobe Animate,
 • Adobe InCopy.

Szczegóły na temat dostępnej wersji językowej znajdziesz w informacjach na temat interesującej Cię aplikacji lub pakietu Adobe CC.

Oprócz aplikacji i pakietów Creative Cloud od Adobe w języku polskim mamy również rozwiązania wyłącznie w języku angielskim. Oto lista dostępnych programów:

 • Adobe Premiere Pro,
 • Adobe After Effects,
 • Adobe Lightroom,
 • Adobe Captivate,
 • Adobe Spark,
 • Adobe Audition,
 • Adobe Dimension,
 • Adobe Framemaker,
 • Adobe XD.

FAQ

1. Co to jest Adobe Creative Cloud for Teams?

Adobe Creative Cloud for Teams należy rozumieć jako czasowy dostęp do pakietu programów Creative Cloud. W ramach członkostwa użytkownik dostaje możliwość korzystania z zawsze aktualnych aplikacji w planie subskrypcji.

2. Dlaczego Creative Cloud jest oferowana jako członkostwo?

Korzyści z posiadania Adobe Creative Cloud for Teams:

 1. Natychmiastowy dostęp do najnowszych wersji oprogramowania oraz wszystkich usług firmy Adobe. Bezpłatne aktualizacje oraz najnowsze funkcjonalności.
 2. Dostęp do wersji na platformę Mac OS oraz Windows. Możliwość instalacji na 2 urządzeniach: komputerze (np.: w pracy i  domu). Pod warunkiem, że oprogramowanie nie jest wykorzystywane na obu urządzeniach w tym samym czasie. Przejrzyj warunki umowy licencyjnej produktu, aby uzyskać więcej informacji. (https://www.adobe.com/content/dam/acom/pl/legal/licenses-terms/pdf/Gen_WWAcrobat-pl_PL-20170202_1155.pdf )
 3. Wersję Multi European Languages, która posiada możliwość zainstalowania różnych wersji językowych dostępnych aplikacji (w tym polskiej). W przeciwieństwie do wcześniejszych licencji wieczystych, członkostwo w Creative Cloud daje swobodę i elastyczność w wyborze dostępnych języków.
 4. Do 1TB przestrzeni dyskowej w chmurze na jedną licencję Creative Cloud. Ponadto istnieje możliwość synchronizowania plików, aby mieć dostęp do prac na dowolnym urządzeniu. Umożliwia to swobodny przepływ projektów, między różnymi działami, korzystającymi z oprogramowania np. web developer może mieć dostęp do projektu grafika i na odwrót.
 5. Narzędzia administracyjne do scentralizowanego zakupu licencji i zarządzania nimi. Wyznaczony przez firmę administrator konta ma stały dostęp do konsoli administracyjnej, z pozycji której może zarządzać licencjami np. przydzielać licencje do użytkowników wedle zapotrzebowania. Przykładowo, jeśli kończymy współpracę z pracownikiem, możemy mu od razu zabrać dostęp do licencji i przydzielić nowemu. To główna różnica między licencjami indywidualnymi, które są przypisane do jednej, konkretnej osoby, nie zaś do firmy.

3. Czy w Multi European Languages zawsze jest j. polski?

Nie zawsze. Kupując wersję multilangueage dostajesz dostęp do oprogramowania w większości w polskiej wersji językowej. Programy, w których nie występuje j. polski: Captivate, Lightroom, Premiere Pro, After Effects, XD oraz Spark.

4. Czy aplikacje pakietu Creative Cloud - takie jak Photoshop i Adobe Illustrator - będą teraz przesyłane strumieniowo na komputer?

Nie. Aplikacje są instalowane na komputerze i działają bezpośrednio z fizycznego dysku.

Nie. Aplikacje są instalowane na komputerze i działają bezpośrednio z fizycznego dysku.

Aplikacje są instalowane bezpośrednio na komputerze, przez co nie trzeba być na stałe podłączonym do internetu. Status online wymagany jest jedynie podczas instalacji oprogramowania, oraz co najmniej raz na 90 dni w trakcie późniejszego korzystania z aplikacji. Oprogramowanie wyświetli informację, z prośbą o podłączenie do internetu, w celu sprawdzenia statusu licencji. W zależności od terminu wyświetlą się różne komunikaty.

6. Czy muszę pobrać i jednocześnie zainstalować wszystkie aplikacje dostępne w Creative Cloud?

Nie. Creative Cloud pozwala zainstalować każdą aplikację indywidualnie, wtedy gdy jej akurat potrzebujesz.

7. Czy dostępne są jeszcze starsze, wieczyste wersje oprogramowania?

Nie. W oficjalnej dystrybucji występują tylko najnowsze wersje dostępne w formie subskrypcji.

8. Czy utracę stworzone pliki w przypadku rezygnacji z subskrypcji Creative Cloud?

Nie. Przez okres 90 dni, po wygaśnięciu subskrypcji, dostępne będą korzyści oferowane członkom bezpłatnej usługi Creative Cloud, a także prace zapisane na przestrzeni dyskowej Creative Cloud. Po upływie 90 dni wszystkie dane zostaną usunięte.

9. Dlaczego warto posiadać Creative Cloud?

Mając najnowszą wersję programów otworzymy pliki stworzone we wcześniejszych wersjach, w przypadku pracy na starszym oprogramowaniu będzie to utrudnione lub niemożliwe.

10. Czy muszę zapisywać moje pliki w chmurze?

Nie musisz. Możesz włączyć funkcję synchronizacji w menadżerze aplikacji.

11. Czy jest wymagana minimalna lub maksymalna liczba stanowisk przy zakupie Creative Cloud for teams?

Nie. Usługa Creative Cloud for Teams jest przeznaczona dla firm, zespołów i grup roboczych różnej wielkości. Większe przedsiębiorstwa mogą wymagać rozszerzonych możliwości, które oferuje Adobe Creative Cloud fo Enterprise np. zarządzanie grupami administratorów czy grupami użytkowników.

12. Jeśli zrezygnuję z indywidualnego członkostwa w Creative Cloud, czy będę zmuszony utworzyć inne konto, aby zakupić Creative Cloud for teams?

Tak, gdyż Adobe ID jest identyfikatorem klienta indywidualnego przypisanym do konta. Natomiast w przypadku licencji dla zespołów (Creative Cloud for Teams) tworzone jest konto VIP (Value Incentive Plan) posiadające swój unikalny numer identyfikacyjny złożony z kombinacji dwudziestu znaków w tym cyfr i liter.

13. Jak administrator IT instaluje Creative Cloud?

Po zakupie usługi ACC należy zalogować się do Konsoli Administracyjnej Creative Cloud i postępować zgodnie z zamieszczonymi powyżej instrukcjami krok po kroku. Następnie Użytkownik instaluje główną aplikację Creative Cloud (menadżer wszystkich aplikacji Adobe). Loguje się do niej a następnie pobiera wybrany program Adobe lub jego aktualizację.

14. W jaki sposób zarządzam i administruję stanowiskami w Creative Cloud?

Creative Cloud for Teams dostarcza narzędzia administracyjne, które pozwalają na łatwe zarządzanie oprogramowaniem. Konsola Administracyjna umożliwia centralne zarządzanie licencjami, przypisywanie, dodawanie i zmianę użytkowników oraz śledzenie wykorzystania licencji.

15. Czy mogę wyznaczyć kogoś z mojego zespołu do zarządzania stanowiskami w Creative Cloud?

Tak. Dowolnie wybrana osoba (z ważnym Adobe ID) może zostać administratorem zespołu. Ważne, administrator nie liczy się do puli stanowisk o ile nie został zaproszony do członkostwa jako pełnoprawny użytkownik.

16. Jeśli w ramach Creative Cloud dodam stanowisko, jaka będzie data zakończenia członkostwa?

Każde konto VIP ma swoją indywidualna datę rocznicy, czyli czas, do jakiego ważne są subskrypcje. Data rocznicy pojawia sie w momencie pierwszego zakupu. Jeśli podczas trwania subskrypcji, klient chce dokupić nową licencję, to będzie ona trwała do tejże daty (w tym przypadku płacimy kwotę wprost proporcjonalną do czasu trwania subskrypcji.

17. Czy mogę dokonać zmiany przypisanych stanowisk w ramach Creative Cloud?

Tak, można to zrobić za pomocą Konsoli Administratora (bez ograniczeń ilości zmian). Ważne, że do jednej licencji możemy przypisać jednego użytkownika. Wyjątkiem jest Adobe Stock gdzie można utworzyć grupę do dziesięciu użytkowników mających dostęp do pobrań.

18. Kto zapewnia wsparcie techniczne i z kim będę się kontaktował w przypadku problemów związanych z zarządzaniem moim członkostwem?

Poza oficjalnym suportem Adobe, dostępni są również opiekunowie klienta w IT Media. Pytania można zadawać w godzinach pracy za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. Naszą pomoc oferujemy w przeróżnych kwestiach technicznych np. pierwsza instalacja, logowanie, przypisywanie użytkowników.

19. Jeśli członek zespołu odejdzie z firmy, co się dzieje z jego licencją?

W momencie, kiedy jeden z pracowników odchodzi z zespołu, administrator zabiera dostęp do licencji i przypisuje nowemu pracownikowi.

20. Czy licencję Adobe można przypisać osobie z poza firmy?

Licencję można przypisywać dowolnym osobom, pod warunkiem, że pracują nad projektem dla firmy, która udostępniła oprogramowanie, a nie tworzą treści dla własnych korzyści materialnych.

21. Jak długo będę otrzymywał aktualizacje i nowe funkcjonalności produktów Creative Cloud?

Aktualizację do programów Creative Cloud będą dostępne tak długo, jak długo użytkownik będzie miał aktywne członkostwo.

22. Czy trzeba instalować najnowsze aktualizacje oprogramowania?

Nie, aktualizacje są opcjonalne. Dodatkowo możesz zainstalować starsze (dwie wstecz) wersje oprogramowania.

23. Czy koszt mojego członkostwa może w przyszłości wzrosnąć?

Przy zakupie usługi u nas, gdy zapłaciłeś z góry za członkostwo, masz gwarancję, że nie poniesiesz dodatkowych kosztów podczas jego trwania.

24. Czy osoba nie posiadająca usługi Creative Cloud, będzie mogła otworzyć pliki stworzone w aplikacjach Creative Cloud?

Tak. Można wygenerować link do projektu znajdującego się w chmurze. Osoba, która nie posiada oprogramowania CC będzie miała możliwość podglądu pliku.

25. Na ilu komputerach mogę zainstalować oprogramowanie pobrane z Creative Cloud?

Oprogramowanie można zainstalować na dwóch komputerach, ale używać tylko na jednym z nich. Należy pamiętać, że pełen pakiet Creative Cloud, czyli dostęp do większości aplikacji, traktowany jest jako jedna licencja. Nie możemy przydzielić jednego programu jednej osobie, a innego drugiej. W takiej sytuacji musimy kupić pojedyncze aplikacje będące osobnymi licencjami bądź dwa pakiety.

26. Czy Creative Cloud jest darmowe?

Członkostwo Creative Cloud jest darmowe, natomiast dostęp do aplikacji płatny. Jednak jeśli nie jesteś subskrybentem planu Creative Cloud możesz czerpać korzyści jakie oferuje członkostwo.

27. Jak mogę przenieść pakiet Creative Cloud na nowy komputer?

1. Wyloguj się na starym komputerze z Creative Cloud aby dezaktywować aplikacje wchodzące w skład pakietu Creative Cloud.
2. Na nowym komputerze zaloguj się do Twojego konta Adobe ID.
3. Na nowym komputerze przejdź do aplikacji Creative Cloud i pobierz interesujące Cię programy.

28. Jakie typy plików mogą być przechowywane przez użytkownika w przestrzeni dyskowej Creative Cloud?

Nie ma żadnych ograniczeń co do typu plików jakie można umieścić w chmurze Creative Cloud.

29. Czy aplikacja Flash Proffesional wchodzi w skład Creative Cloud?

Tak. Flash Professional funkcjonuje pod nową nazwą Animate CC i jest dostępny w ramach subskrypcji Creative Cloud. Nazwa została zmieniona gdyż obecnie Animate oferuje szersze funkcjonalności, poza technologiami Flash i AIR funkcje animacji w języku HTML5.

30. Które z aplikacji CC mają możliwość eksportu plików do wersji CS6?

Funkcje eksportu do wersji CS6 mają następujące aplikacje:
– Photoshop
– InDesign
– Illustrator
– Animate (dawniej Flash Professional)
– After Effects

W nie wymienionych aplikacjach funkcja eksportu do CS6 może być nieobsługiwana jak i w przyszłych wersjach CC. Pliki wyeksportowane do CS6 mogą nie obsługiwać nowych funkcji, które zostały dodane w nowszych aplikacjach.

31. Czy można kupić w planie tylko jedną aplikację np: Photoshop CC?

Tak. W przypadku większości programów Adobe oferuje możliwość zakupu subskrypcji pojedynczej aplikacji.

32. Czy jeżeli mam zainstalowane na komputerze wcześniejsze wersje programów Creative Suite np: CS6, to czy mogę używać ich jednocześnie z nowymi aplikacjami Creative Cloud?

Tak. Doinstalowanie programów Creative Cloud nie ma wpływu na już zainstalowane starsze wersje aplikacji. Można jednocześnie korzystać np: z Photoshop CS6 i Photoshop CC na tym samym komputerze.

33. Co to jest Adobe CreativeSync?

CreativeSync to jedna z podstawowych technologii Creative Cloud umożliwiająca synchronizację czcionek, zdjęć, obrazów Adobe Stock, ustawień i zasobów. Dzięki niej w ramach usługi Creative Cloud, potrzebne zasoby są cały czas dostępne w trakcie przechodzenia między aplikacjami bądź urządzeniami mobilnymi i stacjonarnymi.