Szkolenie Tworzenie stron www – własne szablony WordPress – moduł II

cena 2000 zł (netto)

24h (3 dni)
8:30-16:30

Ścieżka: Tworzenie stron www i aplikacji

Termin szkolenia: 21-23 czerwca 2021

Skontaktuj się, aby potwierdzić termin!

Praktyczny warsztat z trenerem w formie:

Szkolenia online lub Szkolenia stacjonarnego

zapisz się

Szkolenie Tworzenie stron www – własne szablony WordPress – moduł II

średnia ocen: 5.0

Szkolenie Tworzenie stron www – własne szablony WordPress – moduł II

z certyfikatem IT Media | Warszawa | Online

Mamy zaszczyt zaprosić Cię na Szkolenie Tworzenie stron www – własne szablony WordPress! Szkolenie prowadzone jest w formie zajęć stacjonarnych w Warszawie lub zdalnej pracy z domu w dowolnej lokalizacji. Ma charakter praktycznych ćwiczeń warsztatowych z trenerem.

 

Jak wygląda Szkolenie Tworzenie stron www – własne szablony WordPress – Online?

Stałe połączenie video z trenerem w czasie rzeczywistym

 Praktyczne ćwiczenia na żywo, wraz zadawaniem pytań trenerowi

 Trener widzi prace uczestników dzięki czemu może im w dowolnym momencie pomóc

 Bezpieczeństwo, oszczędność czasu i pieniędzy

Czego się nauczysz

W ramach szkolenia Tworzenie stron www – własne szablony WordPress – moduł II:

 • Przenoszenia szablonu HTML/CSS do projektu motywu WordPress
 • Logiki plików w systemie WordPress
 • Tworzenia menu nawigacyjnego
 • Wykorzystywania własnych pół dodatkowych
 • Tworzenia własnych typów wpisów oraz taksonomie
 • Tworzenia dowolnych widoków dla podstron oraz kategorii
 • Wykorzystywania wtyczek systemu WordPress
 • Wprowadzenia do shortcodes

Sprawdź szczegółowy program zajęć >

Szkolenie Tworzenie stron www – własne szablony WordPress – moduł II zgłębia natywne możliwości jakie daje WordPress. W trakcie zajęć poznasz wiele nowych wtyczek, które znacznie wzbogacą Twoją stronę działającą na WordPressie. Przyjrzysz się sposobom na poprawę i rozszerzenie możliwości SEO poprzez zastosowanie specjalistycznych wtyczek SEO. Odniesiemy się do sugestii i rekomendacji dotyczących tego, jak możesz znacznie poprawić funkcjonalność, bezpieczeństwo i wydajność Twojego WordPressa. Szkolenie jest częścią Kursu WordPress: Tworzenie nowoczesnych stron www.

Podczas szkolenia Tworzenie stron www – własne szablony WordPress – moduł II wykorzystasz swoją wiedzę z zakresu PHP, CSS i HTML5. Dowiesz się jak korzystać z różnych API i widżetów oferowanych przez WordPress, aby stworzyć nowoczesny szablon. Jeśli samo zarządzanie serwisami blogowymi lub firmowymi opartymi właśnie o WordPressa nie stanowi dla Ciebie już problemu, a dodatkowo chciałbyś mieć większą elastyczność w przenoszeniu  własnych pomysłów graficznych do stron www, to szkolenie jest dla Ciebie.

Dzięki informacjom i umiejętnościom zdobytym podczas zajęć dowiesz się jak przygotowywać autorskie, atrakcyjne i nowoczesne szablony. Co więcej, nauczysz się w jaki sposób najlepiej dostosowywać je do wymagań systemu WordPress. Poznasz techniki tworzenia własnych  motywów, co z pewnością przełoży się na oszczędność czasu. Dodatkowo zaczniesz z jeszcze większą radością korzystać z tego systemu CMS.

W trakcie zajęć poznasz wiele specjalistycznych metod i technik dających Ci możliwość efektywnego zarządzania i udoskonalania strony postawionej na systemie WordPress. Dowiesz się jak eliminować zduplikowane elementy, wyłączać komentarze, wykonać backup danych czy też udoskonalać wiele domyślnych ustawień WordPressa. Wszystkie kroki podjęte w tym zakresie będą miały na celu upewnienie się, że Twoja strona będzie działała sprawnie i nie sprawi trudności osobom nią zarządzającym.

Projektowane szablony są oczywiście w pełni responsywne. Na każdym etapie, naszym priorytetem jest optymalizacja projektu pod kątem wymagań pozycjonowania strony www.

Kilka słów o systemie WordPress

System CMS WordPress to jeden z najbardziej popularnych systemów zarządzania stronami www. Już niemal 67% wszystkich serwisów wykorzystujących CMS korzysta z tego bardzo elastycznego systemu.

WordPress zrewolucjonizował sposób w jaki tworzymy strony internetowe. Bardziej niż angażowanie się w czasochłonne pisanie długich ciągów kodu, skupiamy się na zaznaczaniu elementów, które chcemy mieć na własnej witrynie i odznaczaniu tych, które uważamy za zbędne. Różnicę odczujesz zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych stronach.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że tworzenie stron WWW w dzisiejszych czasach jest łatwiejsze. Faktycznie tak jest jeśli weźmiemy pod uwagę jedynie asortyment narzędzi jaki mamy do dyspozycji. Jeśli jednak nie chcesz, aby Twoja strona zniknęła w gąszczu mnóstwa innych podobnych stron i wykazała się pewną indywidualnością, musisz nieźle się postarać.

Z pomocą przychodzi nam WordPress i jego motywy. Pozwolą Ci one stworzyć interesującą i interaktywną witrynę, która przyciągnie uwagę użytkowników. Jeśli masz podstawową wiedzę z zakresu kodowania, PHP, HTML5 i CSS, szkolenie Tworzenie stron www – własne szablony WordPress – moduł II pozwoli Ci zrobić krok na przód i tworzyć własne szablony w systemie WordPress.

Aktywacja motywu krok po kroku

Podczas szkolenia, krok po kroku prześledzimy cały proces przeniesienia szablonu HTML/CSS do WordPressa. Nauczysz się tworzenia kluczowych plików motywu takich jak header.php, footer.php. index.php, sidebar.php, page.php, function.php, single.php oraz category.php. Omówimy funkcje wykorzystywane przez liczne pluginy i motywy, czyli wp_head() oraz wp_footer() i zamieścimy go w pliku index.php.

Dowiesz się jak aktywować motyw w panelu administracyjnym i jakie warunki muszą być spełnione, aby aktywacja przebiegła bezproblemowo. Często zachodzi potrzeba podpinania nowych skryptów JavaScript czy też arkuszy CSS. Nasz trener pokaże Ci jakie funkcje do tego służą, na jakiej działają zasadzie, jakie mają parametry, a przede wszystkim jak je dodać we właściwy sposób.

Własne menu nawigacyjne

Poznasz sposób na dodanie do motywu własnego menu nawigacyjnego. Pozwoli Ci on na umieszczenie nie tylko głównego menu, ale każdego rodzaju menu jakie okaże się być niezbędne na Twojej stronie.

Dodawanie własnych pól

Dzięki możliwości dodawania do wpisów pól użytkownika, WordPress pozwoli Ci na zamieszczanie na stronie dowolnej ilości informacji dodatkowych, takich jak informacje o autorach gościnnych, źródła zdjęć, które zamieszczasz na stornie czy też obrazków. Podczas zajęć nauczysz się jak prawidłowo dodawać pola i poznasz praktyczne rozwiązania powiązane z wykorzystaniem tej umiejętności.

Shortcodes

Podczas kursu dowiesz się jak korzystać z niezwykle pomocnego narzędzia jakim jest shortcode. Nauczysz się komponować wpisy, wzbogacać je o niestandardowe elementy a wszystko to bez ręcznego umieszczania HTML. Jeśli zajdzie potrzeba będziesz potrafił dodać do wpisu nietypową grafikę czy ramkę z tekstem lub formularz. Istnieje możliwość dodawania dodatkowych atrybutów do shortcodów, dzięki czemu możliwa jest modyfikacja ich działania.

Szkolenie Tworzenie stron www II

Szkolenie jest oparte na ćwiczeniach praktycznych pod okiem doświadczonego trenera. W trakcie szkolenia udzielamy wielu wskazówek i uczymy, jak wdrożyć nowe rozwiązania tak, by uzyskać gotowy produkt, spełniający Twoje oczekiwania.

Zapisz się na szkolenie Tworzenie stron www i dołącz do grona zadowolonych absolwentów!

 

Dofinansowanie na Szkolenie Tworzenie stron www – własne szablony WordPress

Jesteś osobą bezrobotną lub poszukujesz pracy i chciałbyś uzyskać dofinansowanie na Szkolenie Tworzenie stron www – własne szablony WordPress – moduł II? W Akademii IT Media prowadzimy wiele projektów szkoleniowych z Powiatowymi Urzędami Pracy. Dysponując wpisem w RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych WUP (2.14/00109/2005) oraz wieloletnim doświadczeniem, pomagamy uczestnikom uzyskać dofinansowanie, które umożliwi wzięcie udziału w wymarzonym kursie, bądź szkoleniu.

W zdobyciu dofinansowania pomagamy również osobom pracującym w firmie zatrudniającej co najmniej 1 osobę na umowę o pracę. Taką możliwość uzyskamy przy wsparciu Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Pozostałe osoby, które osiągnęły pełnoletność i mieszkają w Polsce mogą również skorzystać z nieoprocentowanych pożyczek w ramach programu Ministerstwa Rozwoju – „Pożyczki na kształcenie”.

Dofinansowania na szkolenia – czytaj więcej >

 

Szkolenie Tworzenie stron www – własne szablony WordPress – opinie

Nasze kursy i szkolenia cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Uczestnicy najwyżej oceniają naszych wykładowców – ich przygotowanie, zaangażowanie i podejście do uczestników. Potwierdzamy, że staramy się stawiać na doświadczoną kadrę, która z pasją podchodzi do prowadzenia zajęć. Przychodząc na kurs, przekonasz się, że to prawda. Średnia naszych ocen w Google to 4,9 oraz 5,0 na Facebooku

Sprawdź nasze opinie na Google >

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie WordPress moduł II – tworzenie własnych szablonów to idealny wybór dla tych, którzy chcą wynieść obsługę i tworzenie stron www w oparciu o system CMS WordPress na nowy poziom i poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Czego oczekujemy?

Ukończenia szkoleniaSzkolenie Tworzenie stron www z szablonami WordPress – moduł I lub potwierdzenie zdobytego doświadczenia w zarządzaniu systemem WordPress.

Program szczegółowy

 • Wprowadzenie – od czego zacząć?
 • Tworzenie projektu strony www
 • Wymagania oraz instalacja systemu WordPress
 • Tworzenie nowego szablonu
 • Struktura plików szablonu WordPress – wprowadzenie
 • Nazwa motywu i dane informacyjne
 • Podstawowe klasy CSS WordPress
 • Podział szablonu HTML/CSS na pliki motywu systemu WordPress:
  • header.php
  • footer.php
  • index.php
  • sidebar.php
  • page.php
  • function.php
  • single.php
  • category.php
 • Funkcje wp_head() oraz wp_footer()
 • Aktywacja motywu w panelu administracyjnym
 • Wyświetlanie wpisów oraz stron
 • Podpinanie dodatkowych skryptów do motywu WordPress
 • Własne menu nawigacyjne
 • Tworzenie zawartości strony głównej
 • Wyszukiwarka
 • Własne pola – wprowadzenie
 • Shortcode – co to jest i jak z tego korzystać?
 • Wykorzystywanie widgetów do publikacji treści
 • Tworzenie różnych widoków dla kategorii oraz stron
 • Tips & triks

Nasi trenerzy

Marcin Bober

Marcin Bober. Prowadzi szkolenia z zakresu budowania i optymalizacji serwisów www i aplikacji mobilnych. W pracy dydaktycznej duży nacisk kładzie na przygotowanie słuchaczy do samodzielnej pracy i tworzenia własnych kreatywnych rozwiązań.

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy

Standard szkolenia

Jedyny w Polsce
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy
Adobe i Maxon

Certyfikowani wykładowcy - praktycy

Najnowsze oprogramowanie i samodzielne stanowisko komputerowe PC/MAC

Certyfikat i materiały szkoleniowe

Małe, kameralne grupy szkoleniowe

Pyszny obiad i kawa

Opinie z ankiet po szkoleniu

Szkolenie było prowadzone w przystępny sposób i zrozumiały. Co więcej, zachęcało do samodzielnej pracy pomimo stale rosnącego stopnia trudności.

-

Bardzo fajnie i pracowicie spędzony czas.

-

Przystępnie, profesjonalnie, miło.

-

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

IT Media
Average rating:  
 0 reviews

Czcesz zapytać o coś przed zakupem?
Napisz do nas na szkolenia@itmedia.pl

lub zadzwoń pod numer

+48 22 678 38 87

System rozwoju w Akademii IT Media:

Kończąc to szkolenie
zyskujesz rangę
Adept

Co otrzymuję jako Adept:

 • Materiały szkoleniowe
 • Zniżki na oprogramowanie Adobe i tablety Wacom
 • Newsletter z materiałami rozwojowymi
 • Zaproszenia na bezpłatne
  Dni Otwarte w IT Media

dowiedz się więcej