Szkolenie User Experience – złote zasady projektowania
cena 1400 zł (netto)
16h (2 dni)
8:30-16:30
Ścieżka: Tworzenie stron www i aplikacji
Termin: 17-18 kwietnia 2021
Praktyczny warsztat z trenerem.
Zastanawiałeś się co sprawia, że niektóre firmy potrafią rozwijać się, przetrwać trudne czasy i cieszyć się niemijającym uznaniem i popularnością, a inne, z pozoru niewiele się od nich różniące, muszą zamknąć działalność? Dobry produkt czy usługa nie gwarantują sukcesu. W dzisiejszych czasach niezbędne jest pamiętanie o tym, że to klient jest najważniejszy. Przyjdź na szkolenie User Experience – złote zasady projektowania i przekonaj się sam!
Szkolenie prowadzone jest w formie zajęć stacjonarnych w Warszawie lub zdalnej pracy z domu w dowolnej lokalizacji. Ma charakter praktycznych ćwiczeń warsztatowych z trenerem.
Umiejętności pracy w systemie operacyjnym Windows oraz przeglądarce internetowej.
W Akademii IT Media prowadzimy kompleksowe kursy oraz pojedyncze szkolenia zarówno dla osób indywidualnych, firm jak i instytucji publicznych. Oferujemy szkolenia otwarte, zamknięte oraz indywidualne konsultacje na różnym poziomie zaawansowania.
Zaletą szkoleń otwartych jest możliwość wymiany doświadczeń z osobami z innych firm. Natomiast przy szkoleniach zamkniętych dostosujemy do Twoich potrzeb termin zajęć oraz ich lokalizację.
Zapytaj o szczegóły: 22 678 38 87
Jedyny w Polsce
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy
Adobe i Maxon
Certyfikowani wykładowcy - praktycy
Najnowsze oprogramowanie i samodzielne stanowisko komputerowe PC/MAC
Certyfikat i materiały szkoleniowe
Małe, kameralne grupy szkoleniowe
Pyszny obiad i kawa
Chciałbyś opłacić Szkolenie User Experience – złote zasady projektowania, ale brakuje Ci funduszy? Możesz skorzystać z dofinansowań, które mogą rozwiązać Twój problem. My, jako Akademia IT Media istniejemy w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (WUP (2.14/00109/2005). Jeżeli jesteś osobą bezrobotną/poszukującą pracy, możesz złożyć wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy o wsparcie finansowe na konkretny kurs lub szkolenie.
O dofinansowanie można również się starać w ramach programu Ministerstwa Rozwoju – „Pożyczki na kształcenie”oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie dostępnych możliwości uzyskania wsparcia finansowego, możemy zagwarantować Ci pomoc w wyborze opcji najlepiej dopasowanej do Twoich potrzeb.
Czytaj więcej >
Nasze kursy i szkolenia cieszą się dużym uznaniem wśród uczestników, którzy najwyżej oceniają naszych wykładowców – ich przygotowanie, zaangażowanie i podejście do uczestników. Przychodząc na szkolenie, przekonasz się, że stawiamy na wykwalifikowaną kadrę, która z pasją podchodzi do prowadzenia zajęć. Średnia naszych ocen w Google to 4,9 oraz 5,0 na Facebooku.
Wykładowca w 100% profesjonalny. Podaje rzeczywiste i ciekawe przykłady dotyczące tematu. Podoba mi się również kameralna forma szkoleń.
Sympatyczny wykładowca chętnie odpowiadał na wszystkie pytania.
Szkolenia prowadzone są na wysokim poziomie, łączą teorię z praktyką. Bardzo dużo ciekawych przykładów i ćwiczeń.
Submit your review | |
Niezwykle szybki rozwój technologii informatycznych ma niewątpliwy wpływ na ewolucję i ekspansję nowych systemów interaktywnych. W szczególności mobilnych, które są wykorzystywane w coraz większej liczbie dziedzin współczesnego życia. Rosnące zaawansowanie techniczne oraz liczba funkcji, które oferują takie systemy pociąga za sobą konieczność odpowiedniego analizowania, badania oraz projektowania interakcji zachodzących pomiędzy użytkownikiem a systemem komputerowym. Zadania te są podstawą dyscypliny Human-Computer Interaction. Systemy zbudowane zgodnie z metodykami HCI pozwalają na wydajną, efektywną i przyjemną pracę. A także pozwalają osiągać wysoką jakość ergonomiczno-użytkową projektowanych rozwiązań. Ma to niewątpliwy wpływ na kształtowanie pozytywnych opinii odbiorców i przekłada się na sukces rynkowy danego projektu.
Podczas szkolenia poznasz podstawy projektowania zorientowanego na użytkownika. User-centered design opiera się na zdobyciu gruntowego rozeznania dotyczącego docelowego odbiorcy produktu czy usługi i uwzględnianie jego potrzeb i preferencji na każdym etapie projektowania. Dzięki zdobytej wiedzy podniesiesz efektywność serwisu, który tworzysz. Nabierzesz pewności w podejmowaniu decyzji dotyczącej projektu, jego layoutu, kolorystyki czy typografii.
Odkryjesz jak stworzyć przyjazny interfejs, który będzie intuicyjny, atrakcyjny wizualnie i przynoszącym użytkownikom same pozytywne doświadczenia związanie z korzystaniem z niego. Trener nauczy Cię tworzyć czytelny system, dzięki któremu użytkownik będzie miał świadomość wykonywanych operacji i będzie o nich na bieżąco informowany. Dzięki temu, użytkownik łatwo odnajdzie się na stronie i zamierzone zadania zostaną przeprowadzone z sukcesem. Polecenia i komunikaty jakie zamieścisz na stronie będą odzwierciedleniem świata realnego, formułowane w języku, który użytkownik zna i lubi. Zapewnisz użytkownikom poczucie bezpieczeństwa dając mu możliwość chociażby cofnięcia raz wykonanej operacji. Pomożesz mu w korzystaniu ze strony dbając o czytelność i jednoznaczność funkcji. Stworzysz interfejs, który nie będzie obciążał użytkownika, np. nie będzie zmuszał go do zapamiętywania dużej ilości informacji, da mu możliwość dokonywania wyborów, ale nie zasypie go wachlarzem opcji, który może zniechęcić nawet najbardziej wytrwałego człowieka. Dowiesz się jak operować schematami dającymi poczucie bezpieczeństwa tak, aby użytkownik czuł się komfortowo.
Oprócz omówienia aktualnych trendów w projektowaniu interfejsów użytkownika przyjrzysz się przykładom stron, które świetnie je ilustrują oraz tym które zdecydowanie wymagają udoskonalenia. Przeanalizujesz strony pod wieloma kątami. Wraz z trenerem przyjrzysz się m.in. zastosowaniu nagłówków i temu czy treść zaprezentowana jest w sposób logiczny. Co więcej, dowiesz się dlaczego minimalizm i porządek jest tak istotny i jaki związek ma to z responsywnością stron internetowych. Analizując wybrane przykłady nauczysz się jak zadbać o funkcjonalność i co ma na nią wpływ. Ikony mogą wpłynąć korzystnie na komunikację, należy jednak zachować umiar w ich stosowaniu. Zdobędziesz rozeznanie w tym, ile elementów jest niezbędnych na stronie, aby spełnić oczekiwania internautów, ale nie przytłoczyć go nadmiarem informacji. Inaczej mówiąc dowiesz się, jak rozplanować przestrzeń jaką masz do dyspozycji. Przeanalizujesz animacje stosowane na stronach, sposoby uzyskania głębi, typografię, materiały wideo, strony umieszczające tzw. hero image i wiele innych trendów w projektowaniu interfejsów użytkownika.
Tworzenie prototypów jest procesem. Celem jest upewnienie się, że prawidłowa architektura informacji i odpowiednie funkcjonalności cechują nasz projekt. Weźmiemy pod uwagę wszystkie niezbędne kroki jakie należy wykonać. Dodatkowo dowiesz się jak planować cały proces, weryfikować wymagania. Istotne jest określenie założeń projektu, w tym wytycznych projektowych, analiza celów, specyfikacja branży. Zamienimy projekt graficzny w realny szablon XTML i ocenimy poprawność kodu oraz optymalizację interfejsu. Poznasz również metody ewaluacji, w tym testy użyteczności.
Podczas kursu omówione zostaną metody badania użyteczności, takie jak grupy fokusowe, analizy eksperckie, card storting czy zdalne badania z użytkownikami. Dzięki badaniom możemy poznać emocje, opinie użytkowników. Badania zdalne pozwalają nam na zaobserwowanie zachowań użytkowników wykonujących zadania na stronie. Analizy eksperckie pozwalają nam na poznanie opinii osoby z dużą wiedzą na temat User Experience. Ekspert może dostrzec potrzebę ulepszenia niektórych elementów. Metoda card storting pozwala zrozumieć, jak hierarchię elementów na stronie widzą użytkownicy. Jest to pomocne zarówno na etapie budowania strony, jak i podczas optymalizacji struktury informacji. Grupy fokusowe zaś są źródłem wiedzy na temat wrażeń, opinii i emocji użytkowników. Podczas kursu podsumujemy metody i przyjrzymy się narzędziom do przeprowadzania testów użyteczności.
Szkolenie User Experience – złote zasady projektowania zakończy się podsumowaniem i wskazaniem źródeł wiedzy, z których możesz skorzystać we własnym zakresie. Ponadto, szkolenie ma charakter warsztatowy i jest adresowane do osób pragnących poznać zasady projektowania użytecznych interfejsów użytkownika. Finalnym efektem szkolenia jest przygotowany w formie cyfrowej interaktywny prototyp strony/aplikacji mobilnej. Projekt będzie ukształtowany w oparciu o przeprowadzone w trakcie warsztatu ćwiczenia pozwalające zbadać potrzeby i wymagania przyszłych użytkowników.
Co otrzymuję jako Adept: