Adobe After Effects CC

Najpopularniejsza aplikacja do animacji, efektów wizualnych i 3D

Kup teraz

Adobe After Effects CC

Włącz kategorie/filtry

Kategorie

After Effects CC dla firm

Program Adobe After Effects CC od lat cieszy się ogromną popularnością wśród osób związanych z postprodukcją filmową i telewizyjną, ale nie tylko. Każdy, kto interesuje się montażem i animacją na pewno słyszał o tym programie. Oferuje on możliwości tworzenia niezliczonych efektów, od cyfrowej obróbki obrazu zaczynając, przez dodawanie tekstu, logo, animowanych czołówek i tyłówek, na efektach wizualnych (potocznie określanych jako specjalne) kończąc. Już nie musisz się zastanawiać, jak zrobić intro, które zachwyci odbiorcę. Z tym programem wyczarujesz oszałamiające nagranie, które zachwyca w każdej sekundzie! W sklepie IT Media kupisz Adobe After Effects CC dla firm w najlepszej cenie!

.

Wszystkie subskrypcje Adobe After Effects CC >>

.

Kup teraz

Adobe After Effects CC for Teams nowa subskrypcja COM ENG

Adobe After Effects CC for Teams nowa subskrypcja COM ENG

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Subskrypcja na użytkownika
– Dla komercji (COM)
– Wersja anglojęzyczna (ENG)

1 924,70 zł

Adobe After Effects CC for Teams nowa subskrypcja EDU ENG

Adobe After Effects CC for Teams nowa subskrypcja EDU ENG

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Subskrypcja na użytkownika
– Dla edukacji (EDU)
– Wersja anglojęzyczna (ENG)

962,17 zł

Adobe After Effects CC for Teams nowa subskrypcja GOV ENG

Adobe After Effects CC for Teams nowa subskrypcja GOV ENG

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Subskrypcja na użytkownika
– Dla administracji rządowej (GOV)
– Wersja anglojęzyczna (ENG)

1 924,70 zł

Funkcje Adobe After Effects CC 2020

After Effects CC pozwala połączyć klip wideo z animacjami, tekstem, grafiką oraz wieloma innymi elementami, również tymi kojarzonymi głównie z wysokobudżetowymi produkcjami z Hollywood. Choć w tworzeniu filmów niezwykle ważne są efekty specjalne, to jednak to, co często przyciąga widzów najbardziej to efekty wizualne. Jeśli chcesz, by w Twoim klipie bądź filmie szalała śnieżna zawierucha, nastąpiło trzęsienie ziemi lub coś po prostu wybuchło z oślepiającym rozbłyskiem, by ludzie znikali i pojawiali się, by Twoi bohaterowie posługiwali się magią lub supermocami – Adobe After Effects CC jest programem idealnym. Dzięki niemu te, i inne innowacyjne pomysły które wpadną Ci do głowy, staną się filmową rzeczywistością!

 

„Jak zrobić intro”, czyli pierwsze kroki z efektami

Potrzebujesz więcej światła w scenie? Chcesz, by sfilmowana pustynia czy spokojne morze nabrały kolorystycznej głębi? Szef prosi, abyś oznaczył firmowe nagrania korzystając z logo? A może potrzebujesz winietowania, by nadać filmowi efekt retro? To tylko wierzchołek góry lodowej efektów, które można wykorzystać.

 

Adobe After Effects - interfejs

 

W zależności od potrzeb projektu możesz wygenerować tło, czy to z przygotowanego pliku graficznego, czy korzystając z gradientów i fraktali. Bez problemów dodasz plik graficzny tak, by estetycznie oznaczyć nagranie logo Twojej marki. Tworząc podstawowe animacje możesz przemieszczać i rotować dodane obiekty. Możesz dokonać symulacji różnych zjawisk fizycznych, od spadającej kropli zaczynając, na burzy z piorunami kończąc. Wiele z tych podstawowych funkcji wystarczy, aby stworzyć profesjonalne nagrania szkoleniowe, przyjemne dla oka reklamy, wizualnie zachwycające wideo, które odbiorcy zapamiętają na długo.
Na uwagę zasługują również efekty związane z funkcjami, które pozwalają na zabawę z czasem (m.in. Time Stretching i Time Remapping). Dzięki nim możesz dodać efekt slow-motion, rozciągnąć klip w czasie, skorzystać ze stopklatki i wykonać wiele innych operacji. After Effects CC umożliwia w szerokim zakresie compositing, czyli łączenie wielu warstw. Masz więc możliwość dodania wielu efektów i wykonania wielu różnych operacji na jednym nagraniu. Po zapisaniu całość będzie stanowić jeden plik, który z łatwością wykorzystasz do montażu w Adobe Premiere Pro CC.

 

Jak rozpocząć pracę w After Effects

.

Efekty wizualne w Adobe After Effects CC

Po obejrzeniu Gwiezdnych Wojen, produkcji z uniwersum Marvela, Gry o Tron i wielu innych filmów i seriali często z zachwytem komentujemy jakość efektów specjalnych. W wielu przypadkach to, co widzimy na ekranie to nie efekty specjalne (działania wykonywane w trakcie kręcenia ujęć) lecz efekty wizualne (dodane w postprodukcji). Te pierwsze można wykorzystać i udoskonalić w trakcie montażu, te drugie powstają dopiero w cyfrowym świecie.

.
Adobe After Effects - interfejs 2
.

Wiele z pięknych krajobrazów w Hobbicie czy Władcy Pierścieni, niezliczone ujęcia w Grze o Tron, efektowne sceny batalistyczne z kolejnych filmów o Avengersach – te filmy nie mogły by powstać bez potęgi postprodukcji. Adobe After Effects CC pozwala na tworzenie nowej rzeczywistości. Nie potrzeba zielonego ekranu i milionowych budżetów, by zmienić warunki atmosferyczne, dodać wybuchy, zasymulować dym, ogień, latające światła i wiele innych efektów. Możliwe jest również przeniesienie akcji Twojego filmu do innego miejsca lub stworzenie zupełnie nowego świata. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!
After Effects CC, dzięki odpowiedniej budowie kodu, pozwala na tworzenie wtyczek, które poszerzają funkcjonalność programu. Jeśli więc masz w głowie pomysł, który wydaje się nie do zrealizowania, to jest niemalże pewne, że w tym programie bez problemu stworzysz film o którym myślisz – korzystając z wbudowanych funkcji lub wspomagając się pluginami.

 

Porównanie Premiere Pro i After Effects

.

Animacje krok po kroku

After Effects CC daje użytkownikowi możliwość działania w obszarze animacji 2D i 3D, zarówno w przypadku obiektów jak i tekstu. Dwuwymiarowy lub trójwymiarowy tekst można umieścić w przestrzeni, przyczepić do poruszającego się obiektu, wykorzystać w czołówce lub tyłówce. Można nadać mu możliwość ruchu, wprowadzić lub usunąć na różne sposoby, w zależności od potrzeb projektu. Podobne efekty można zastosować w przypadku obrazów. Animacje w programie to niemalże osobny wszechświat, z animacjami klatek kluczowych, animowaniem postaci, animacją szkieletową i licznymi efektami i presetami animacji, które można wykorzystać.
3D w After Effects CC to nie tylko konkretne animowane obiekty, to również tworzenie tła. Wykorzystując zdjęcie lub ilustrację w 2D można stworzyć realistyczne trójwymiarowe środowisko. W zależności od własności pliku wideo, na którym pracujesz, wykorzystanych efektów i pluginów możesz stworzyć prawdziwe dzieło, zachwycające głębią obrazu.

 

Imponujące środowisko pracy

Adobe After Effects CC to program mocno osadzony w środowisku Adobe. Oferuje daleko idącą współpracę z programem montażowym Adobe Premiere Pro CC. W każdej chwili możesz również skorzystać z zasobów stworzonych w programach Photoshop CC czy Illustrator CC, Character Animator, Animate CC oraz Adobe XD. Niezależnie od tego, czy chcesz wykorzystać narzędzia grafiki rastrowej czy wektorowej, czy potrzebujesz animacji flash, grafiki ruchomej czy bardziej zaawansowanej animacji 2D i 3D – możesz wykorzystać każde narzędzie stworzone w powyższych programach.
Adobe After Effects CC często wymienia się jednym tchem z programem Adobe Premiere Pro CC. Oba służą do tworzenia filmów, lecz każdy z nich odpowiada za inne aspekty montażu. Adobe Premiere Pro CC będzie idealny do montażu całego filmu oraz do podstawowej obróbki obrazu. Z kolei Adobe After Effects CC pozwala na bardziej zaawansowaną edycję obrazu, dodanie niezliczonych efektów wizualnych oraz zapisanie edytowanego pliku w formacie umożliwiającym łatwe wmontowanie stworzonego fragmentu do filmu montowanego w Premiere Pro CC.

 

Nowości w Adobe After Effects CC 2020

 

1. Obszar projektowania 3D

Dzięki nowym narzędziom do projektowania 3D ułatwiono operacje związane z nawigacją oraz dodawaniem i ustawianiem kamer.

2. Nawigacja 3D jednym narzędziem

3D Transform Gizmo umożliwia sprawną nawigację w przestrzeni 3D dzięki skalowaniu, obracaniu i zmianie położenia warstw.

3. Animacja rotoskopowa

Pędzel rotoskopowy 2 wykorzystujący technologię Adobe Sensei, sprawia, że zaznaczanie, izolowanie oraz śledzenie obiektów wykorzystywanych w animacji jest jeszcze szybsze i dokładniejsze.

4. Łatwe usuwanie obiektów

Wypełnianie z uwzględnieniem zawartości automatyzuje proces wycinania i maskowania niechcianych elementów. Znacznie przyspieszając proces usuwania niechciany obiektów z kadru.

Wymagania systemowe

System Windows

Minimalna specyfikacja
Procesor Procesor wielordzeniowy Intel z obsługą 64-bitów
System operacyjny Microsoft Windows 10 (64 bit) wersja 1803 i nowsze, wersja Win 1607 nie jest obsługiwana
RAM 16 GB minimalnie (32 GB rekomendowane)
GPU GPU z 2GB VRAM, sterowniki NVIDIA 451.77 lub nowsze
Miejsce na dysku twardym 5GB miejsca na dysku twardym na potrzeby instalacji; dodatkowe wolne miejsce podczas instalacji (nie ma możliwości zainstalowania na wymiennych nośnikach)

Dodatkowa przestrzeń dyskowa na plik wymiany (rekomendowane 10GB )

Rozdzielczość monitora 1280×1080 albo wyższa
Internet Do aktywacji oprogramowania, sprawdzania poprawności subskrypcji i korzystania z usług online niezbędna jest rejestracja i musi być dostępne połączenie z Internetem.

.

System macOS

Minimalna specyfikacja
Procesor Procesor wielordzeniowy Intel z obsługą 64-bitów
System operacyjny macOS wersja 10.13 lub nowsza, macOS w wersji 10.12 nie jest obsługiwany
RAM 16 GB minimalnie (32 GB rekomendowane)
GPU GPU z 2GB VRAM, sterowniki NVIDIA 451.77 lub nowsze
Miejsce na dysku twardym 6GB miejsca na dysku twardym na potrzeby instalacji; dodatkowe wolne miejsce podczas instalacji (nie instalować na partycjach z wrażliwymi plikami systemowymi i na wymiennych nośnikach)

Dodatkowa przestrzeń dyskowa na plik wymiany (rekomendowane 10GB )

Rozdzielczość monitora 1440×900 albo wyższa
Internet Do aktywacji oprogramowania, sprawdzania poprawności subskrypcji i korzystania z usług online niezbędna jest rejestracja i musi być dostępne połączenie z Internetem.