Szkolenie Adobe Illustrator
– moduł I

cena 1700 zł (netto)

24 (3 dni)
8:30-16:30

Ścieżka: Grafika komputerowa i DTP

Termin: 18-20 stycznia 2021

Skontaktuj się, aby potwierdzić termin!

Praktyczny warsztat z trenerem w formie:

Szkolenia online | Na żywo
lub
Szkolenia stacjonarnego

zapisz się

Szkolenie Adobe Illustrator
– moduł I

średnia ocen: 5.0

Szkolenie Adobe Illustrator – moduł I

z certyfikatem Adobe Training Center | Warszawa | Online

Jako jedyny w Polsce Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy Adobe mamy zaszczyt zaprosić Cię na Szkolenie Adobe Illustrator – moduł I z certyfikatem Adobe Training Center! Szkolenie prowadzone jest w formie zajęć stacjonarnych w Warszawie lub zdalnej pracy z domu w dowolnej lokalizacji. Ma charakter praktycznych ćwiczeń warsztatowych z trenerem.

Szkolenie jest częścią kursu Adobe Illustrator. Obejrzyj film i dowiedz się, czego się na nim nauczysz.

Szkolenie Adobe Illustrator – moduł I przygotowane zostało z myślą o osobach, które chcą rozpocząć pracę z Illustratorem lub usystematyzować podstawową wiedzę na temat tego programu. Zapraszamy każdego, kto swoim kreatywnym pomysłom pragnie nadać formę grafiki wektorowej!

W nowoczesnych przedsiębiorstwach coraz bardziej doceniana jest wszechstronność. Cecha ta jest coraz bardziej doceniana również w dziedzinie projektowania graficznego. Tam, gdzie kończy się magia Photoshopa i bitmapy, zaczyna się grafika wektorowa z jej niemalże nieograniczonymi możliwościami.

Stworzone w Illustratorze logo będzie dobrze się prezentowało zarówno na stronie internetowej, jak i na wielkoformatowym bannerze. Infografika będzie przykuwać uwagę zarówno na ulotce, jak i na plakacie. Jeśli chcesz tworzyć projekty, które można wykorzystać w wielu różnych mediach, to szkolenie Adobe Illustrator – moduł I jest idealne dla Ciebie!

Zajęcia są idealnym rozwiązaniem dla Grafików komputerowych, Web Designerów, Ilustratorów i innych zawodów, w których podstawą jest projektowanie graficzne opierające się główne na wektorach.

 

Jak wygląda Szkolenie Adobe Illustrator Online – moduł I?

 

Stałe połączenie video z trenerem w czasie rzeczywistym

 Praktyczne ćwiczenia na żywo, wraz zadawaniem pytań trenerowi

Uczestnik łączy się zdalnie z wysokiej klasy komputerami w siedzibie IT Media

 Trener widzi prace uczestników dzięki czemu może im w dowolnym momencie pomóc

 Bezpieczeństwo, oszczędność czasu i pieniędzy

 

Czego się nauczysz

 • Wykorzystania podstawowych zasobów programu Adobe Illustrator: pędzli, symboli, próbek, personalizacji ustawień programu i dostosowania do konkretnych zadań
 • Zasad pracy z obiektami wektorowymi, tworzenie grafik wektorowych
 • Przekształcania zdjęć w grafikę wektorową, wykorzystywania grafik bitmapowych w pracy z Illustratorem oraz pracy z różnymi formatami plików: AI, PDF, SVG oraz EPS
 • Tworzenia ikonek oraz elementów graficznych aplikacji mobilnej lub strony WWW
 • Tworzenia infografik, piktogramów, logotypów, reklam, plakatów i banerów internetowych


Zobacz pełny program kursu >

 

Naucz się pracy w Adobe Illustrator

W czasie kilkudniowego szkolenia pokażemy, jak rozpocząć pracę z programem Adobe Illustrator. Poznasz podstawowe informacje na temat grafiki wektorowej i narzędzi wykorzystywanych do pracy z tym typem grafiki. Nauczysz się zaznaczania, wykorzystania pędzli i ołówka.

Na zajęciach tworzymy, projektujemy i budujemy różnorodne prace, kierując się przy tym podstawową zasadą: jak zrobić to wszystko szybko, bez zbędnych problemów i jednocześnie nie narobić się przy tym. Porzucamy przyzwyczajenia i szeroko otwieramy wyobraźnię. Takie podejście pozwala nam szybko i niezwykle precyzyjnie przygotować różnorodne prace od tych najprostszych typu: symbole, ikony czy reklamy do bardziej złożonych opakowań lub też projektów stron internetowych czy aplikacji mobilnych.

szkolenie adobe illustrator moduł 1 tworzenie grafiki wektorowej

W ramach ćwiczeń praktycznych zmierzysz się z budową logotypów i piktogramów. Spróbujesz swoich sił w bardziej złożonych projektach graficznych takich jak plakaty, banery reklamowe czy ulotki. Dzięki tym narzędziom stworzysz pakiet materiałów niezbędnych w działaniu każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa!

Na końcu kursu poruszamy bardzo istotne zagadnienie formatów zapisu. W zależności od przeznaczenia projektu optymalną formą zapisu może być plik PDF lub SVG. Może się również okazać, że potrzebne jest przygotowanie pliku do pracy z innymi grafikami. Dobra znajomość tego zagadnienia znacząco ułatwi dalszą pracę.

 

Twórz grafikę wektorową

Przed rozpoczęciem przygody z wektorami warto zadać sobie pytanie, w jakim celu tworzę dany projekt? Jeżeli potrzebujesz logo, które będzie się dobrze prezentowało zarówno na stronie internetowej, wizytówce, kubku firmowym, jak i na wielkoformatowym bannerze, to odpowiednią dla Twoich potrzeb będzie grafika wektorowa.

Dzięki swoim właściwościom daje ona możliwość stworzenia projektu graficznego, który nie ulegnie zniekształceniu, niezależnie od rozmiaru produktu końcowego, który będzie wykorzystywał dany projekt. Wszechstronność tego typu grafiki doceniło już wielu grafików na całym świecie.

Już na początku kursu omówimy zalety i wady grafiki wektorowej. Pokażemy również, jakie narzędzia są potrzebne, aby swobodnie pracować z tym typem grafiki.

Sama grafika wektorowa powstaje w oparciu o wzory matematyczne. Opisują one kształty, z których składa się projekt. Dlatego też na samym początku uczymy, w jaki sposób projektować w oparciu o podstawowe kształty wektorowe. Zobaczysz, jak precyzyjnie tworzyć wybrane kształty i poznasz opcje figur i ścieżek. Zwieńczeniem tego etapu nauki jest zarządzanie wielkością i kolorem obiektów. Ich obracanie, dodawanie koloru wypełnienia i obrysu, zaznaczanie i skalowanie ścieżek.

Podczas tworzenia tego typu grafiki wykorzystywanych jest wiele narzędzi, wśród nich: Shape Builder (generator kształtów), ołówek (m.in. do rysowania i wygładzania ścieżek), pędzel (do malowania z użyciem różnych typów pędzla). Podczas szkolenia poznasz je nie tylko w teorii, lecz również zmierzysz się w praktyce z ich wykorzystaniem!

szkolenie adobe illustrator moduł 1 akademia it media tworzenie prostych kształtów

 

Tajniki edytowania i przekształcania ścieżek

Poruszanie się w świecie kształtów opisanych matematycznymi wzorami sprawia, że dzięki wyobraźni, analitycznemu myśleniu i znajomości odpowiednich narzędzi można stworzyć dowolny kształt czy obraz. W zależności od precyzji wykonania i ilości podkreślonych detali, powstać może barwny i ubogi w detale obraz w stylu Andy’ego Warchola, lub dzieło oparte o linie i polilinie, przypominające rysunki Francisca Goi.

Praca ze ścieżkami i obiektami wektorowymi wymaga nieco innej wiedzy niż edycja bitmapy. Przy wektorach praca w dużym stopniu opiera się o przekształcenia: skalowanie, obracanie i pochylanie ścieżek. Równie ważna jest umiejętność tworzenia przejść (z wykorzystaniem narzędzia Blend) i rozmieszczania obiektów. Znajomość tych własności pozwoli na tworzenie dzieł interpretujących i przekształcających bogatą wizualną rzeczywistość.

 

Projektowanie logo i piktogramów

W procesie tworzenia stron internetowych twórcy coraz częściej wykorzystują piktogramy – zazwyczaj niewielkie rozmiarem grafiki przekazujące w przystępny sposób część treści. Ich rosnącą popularność odzwierciedlają wciąż rosnące bazy grafik. Mimo to, chcąc stworzyć oryginalny projekt, bardzo trudno jest znaleźć piktogram odpowiadający w pełni naszym potrzebom.

Dzięki szkoleniu Adobe Illustrator – moduł I stworzenie dowolnego piktogramu nie będzie już problemem. Niezależnie od tego, czy będzie to piktogram informacyjny, ikona programu komputerowego czy projekt o innym przeznaczeniu. Nabędziesz również biegłości w wykorzystaniu oraz edycji symboli.

Pomożemy również w opanowaniu umiejętności potrzebnych do budowania logotypu. Zobaczysz, jak do tego celu wykorzystać narzędzia łączenia i dzielenia ścieżek. Nabędziesz również biegłości w budowaniu złożonych kształtów wektorowych, wykorzystując do tego proste figury geometryczne. Dzięki temu stworzysz logo w pełni odpowiadające Twojej wizji i Twoim potrzebom.

Jeśli piktogramy i ich wykorzystanie na stronie internetowej przykuło Twoją uwagę, zachęcamy do zapoznania się ze szkoleniami ze ścieżki Tworzenie stron www i aplikacji.

szkolenie adobe illustrator tworzenie logo piktogramów

 

Jak przerobić grafikę bitmapową na wektorową?

Grafika komputerowa tworzona w Illustratorze może powstawać również w oparciu o zdjęcia. Mimo specyfiki programu są one cennym materiałem do wykorzystania – o ile zostaną odpowiednio przygotowane do pracy w odmiennym środowisku.

Dlatego też w czasie szkolenia przedstawiamy zasady pracy ze zdjęciami, a ogólniej – z grafiką bitmapową. Importując obrazy bitmapowe, należy kierować się konkretnymi zasadami. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę takie zagadnienia jak: dobór rozmiaru, rozdzielczości czy tryb koloru. Istnieje również możliwość przekształcenia zdjęć czy innych obrazów w grafikę wektorową. Wiąże się to z wyborem odpowiednich ustawień i opcji, które pozwolą na optymalne wykorzystanie grafiki w dalszej pracy.

 

Praca z tekstem w Adobe Illustrator

Projektowanie graficzne to nie tylko edycja linii i innych kształtów, to również praca z tekstem. W czasie szkolenia poruszamy dwa zagadnienia: wprowadzanie oraz edycję tekstu.

Trudno wyobrazić sobie plakat czy banner bez treści. Jednak słowa to nie wszystko. Przy edycji wprowadzonego tekstu trzeba wziąć pod uwagę różne parametry typograficzne. Zapoznanie się z zasadami edycji tekstu ułatwi pracę. Natomiast, ćwiczenie przelewania tekstu czy zmiany tekstu na krzywe pozwoli uzupełnić wiedzę tak, by treść dobrze komponowała się z całym projektem.

Jeśli Twoje zainteresowanie budzi praca z tekstem, zachęcamy do zapoznania się z kursami DTP w ramach ścieżki Grafika i DTP.

 

Dofinansowanie na Szkolenie Adobe Illustrator – moduł I

Jesteś osobą bezrobotną lub poszukujesz pracy i chciałbyś uzyskać dofinansowanie na Szkolenie Adobe Illustrator – moduł I? W Akademii IT Media prowadzimy wiele projektów szkoleniowych z Powiatowymi Urzędami Pracy. Dysponując wpisem w RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych WUP (2.14/00109/2005) oraz wieloletnim doświadczeniem, pomagamy uczestnikom uzyskać dofinansowanie, które umożliwi wzięcie udziału w wymarzonym kursie, bądź szkoleniu.

W zdobyciu dofinansowania pomagamy również osobom pracującym w firmie zatrudniającej co najmniej 1 osobę na umowę o pracę. Taką możliwość uzyskamy przy wsparciu Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Pozostałe osoby, które osiągnęły pełnoletność i mieszkają w Polsce mogą również skorzystać z nieoprocentowanych pożyczek w ramach programu Ministerstwa Rozwoju – „Pożyczki na kształcenie”.

Dofinansowania na szkolenia – czytaj więcej >

 

Szkolenie Adobe Illustrator – moduł I – opinie

Nasze kursy i szkolenia cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Uczestnicy najwyżej oceniają naszych wykładowców – ich przygotowanie, zaangażowanie i podejście do uczestników. Potwierdzamy, że staramy się stawiać na doświadczoną kadrę, która z pasją podchodzi do prowadzenia zajęć. Przychodząc na kurs, przekonasz się, że to prawda. Średnia naszych ocen w Google to 4,9 oraz 5,0 na Facebooku

Sprawdź nasze opinie na Google >

 

Zobacz darmowy wstęp

do szkolenia

 

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie Adobe Illustrator – moduł I przeznaczone jest przede wszystkim dla:

 • Ilustratorów, którzy chcą nauczyć się pracy z narzędziem ułatwiającym tworzenie ilustracji do książek lub czasopism, bądź przygotowywanie infografik;
 • Web Designerów/Front-end Developerów, którzy chcą samodzielnie tworzyć layout strony, banery, ikony i inne grafiki w wersji webowej;
 • Grafików komputerowych/Graphic Designerów/Projektantów graficzny chcących nauczyć się programu, który umożliwi im projektowanie koncepcji logotypów i innych elementów identyfikacji produktu;
 • i dla innych osób, które rozpoczynają swoją przygodę z programem Illustrator i chcą tworzyć profesjonalne projekty graficzne w oparciu o grafikę wektorową.

Czego oczekujemy?

Znajomość obsługi komputera oraz platformy PC lub MacOS. Nie jest wymagana znajomość programu Adobe Illustrator.

Program szczegółowy

Szkolenie Adobe Illustrator – moduł I

Adobe Illustrator – informacje ogólne

 • Porównanie różnych wersji programu
 • Adobe Creative Cloud
 • Preferencje ogólne
 • Narzędzia i palety
 • Podstawowe skróty klawiaturowe

Grafika wektorowa

 • Zalety i wady grafiki wektorowej
 • Grafika wektorowa a zdjęcia
 • Narzędzia do pracy z grafiką wektorową

Tworzenie nowego dokumentu

 • Rodzaje dokumentów
 • Definiowanie obszaru roboczego
 • Zarządzanie wielkością obszaru roboczego
 • Tryby koloru

Rysowanie prostych figur wektorowych

 • Podstawowe kształty wektorowe
 • Kwadraty, prostokąty, wieloboki i gwiazdy
 • Precyzyjne tworzenie wybranych kształtów
 • Opcje figur i ścieżek

Zarządzanie wielkością i kolorem obiektów

 • Zaznaczanie i skalowanie ścieżek
 • Obracanie obiektów
 • Dodawanie koloru wypełnienia i obrysu
 • Zarządzanie obrysem i opcje obrysów
 • Dobór kolorów
 • Opcje podglądu dokumentu

Grupowanie obiektów

 • Zaznaczanie, kopiowanie i grupowanie obiektów
 • Edycja elementów grupy

Skuteczne sposoby zaznaczania

 • Narzędzia zaznaczania
 • Czarna strzałka, biała strzałka, lasso
 • Opcje narzędzi zaznaczania
 • Skuteczne techniki zaznaczania

Sposoby łączenia i dzielenia ścieżek

 • Shape Builder (Generator kształtów)
 • Łączenie obiektów wektorowych
 • Tworzenie ścieżek o nieregularnym kształcie

Budowanie logotypów i piktogramów

 • Tworzenie logotypów z pomocą narzędzi łączenia i dzielenia ścieżek
 • Budowanie złożonych kształtów wektorowych na bazie prostych figur geometrycznych
 • Tworzenie piktogramów informacyjnych
 • Budowanie ikon programów komputerowych

Narzędzie ołówek

 • Rysowanie kształtów wektorowych
 • Opcje ołówka
 • Rysowanie i wygładzanie ścieżek
 • Łączenie ścieżek

Wykorzystanie pędzli do tworzenia wektorowych ilustracji

 • Rodzaje pędzli
 • Malowanie z użyciem różnych typów pędzla
 • Biblioteki pędzli
 • Tworzenie własnych pędzli
 • Wykorzystanie pędzli do tworzenia ilustracji

Wektorowe przekształcenia – tajniki transformacji ścieżek

 • Zaawansowane narzędzia skalowania
 • Obracanie i pochylanie ścieżek
 • Inne przekształcenia
 • Powtarzanie podobnych działań

Tworzenie przejść i rozmieszczanie obiektów

 • Narzędzie tworzenia przejść – Blend
 • Tworzenie różnorodnych przejść
 • Rozmieszczanie obiektów
 • Sposoby rozmieszczania i wyrównywania obiektów

Praca z kolorem

 • Rodzaje kolorów w programie Illustrator
 • Tworzenie i modyfikacja kolorów
 • Biblioteki kolorów
 • Adobe Color

Wykorzystanie symboli

 • Używanie symboli
 • Edycja symboli
 • Zarządzanie symbolami
 • Narzędzia pracy z symbolami
 • Tworzenie własnych symboli
 • Biblioteki symboli

Maski

 • Dodawanie masek wektorowych
 • Edycja maski oraz jej zawartości

Zasady pracy ze zdjęciami i grafiką bitmapową

 • Importowanie zdjęć i grafik bitmapowych
 • Zasady importu, dobór rozmiaru, rozdzielczości i tryb koloru
 • Zarządzanie elementami bitmapowymi

Wektoryzowanie zdjęć

 • Przekształcanie zdjęć i obrazów w grafikę wektorową
 • Zasady wektoryzacji
 • Wybór ustawień i opcji
 • Wykorzystanie wektoryzowanych plików w praktycznych przykładach
 • Tworzenie ikonek internetowych

Wprowadzanie tekstu

 • Różne rodzaje tekstów
 • Dodawanie tekstu
 • Zmiana tekstu na krzywe

Edycja tekstu

 • Parametry typograficzne
 • Zasady edycji tekstu
 • Przelewanie tekstów

Złożone projekty graficzne

 • Budowanie złożonych projektów graficznych z użyciem zdjęć, tekstów i grafiki wektorowej
 • Tworzenie plakatów i reklam
 • Projektowanie ulotek i banerów reklamowych

Zasady użycia efektów

 • Podstawowe zasady użycia efektów
 • Dodawanie i edycja efektów
 • Zarządzanie efektami

Zapis plików projektowych

 • Formaty zapisu
 • Tworzenie plików PDF
 • Zapis elementów SVG
 • Przygotowanie plików do pracy z innymi grafikami

Nasi trenerzy

Paweł Zakrzewski

Certyfikowany Trener Adobe. Wybitny fachowiec w dziedzinie szkoleń z oprogramowania Adobe o czym świadczyć może jego długoletnia kariera zawodowa – ponad 15 lat udokumentowanej pracy w charakterze wykładowcy.

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy
Robert Jarzębiński

Certyfikowany Trener Adobe. Uznany wykładowca, od ponad 17 lat prowadzi szkolenia, w kraju i za granicą. Specjalizuje się w zakresie DTP,  grafiki komputerowej a także tworzenia projektów na urządzenia mobilne.

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy

Standard szkolenia

Jedyny w Polsce
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy
Adobe i Maxon

Certyfikowani wykładowcy - praktycy

Najnowsze oprogramowanie i samodzielne stanowisko komputerowe PC/MAC

Certyfikat i materiały szkoleniowe

Małe, kameralne grupy szkoleniowe

Pyszny obiad i kawa

Opinie z ankiet po szkoleniu

Wysoka jakość szkolenia. Wykładowca bardzo kompetentny, komunikatywny. Prezentuje wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Ośrodek szkoleniowy bardzo dobrze przygotowany zarówno technicznie (sprzęt), jak i logistycznie (serwis kawowy, obiadowy)

- Edyta M.

Bardzo mi się podobało. Szkolenie pomogło mi rozwinąć swoje umiejętności.

- Leszek C.

Wszystko co pojawiło się na szkoleniu było praktyczne i przydatne w pracy zawodowej. Ośrodek bardzo dobrze zorganizowany, wykładowca posiada bardzo wysokie kompetencje.

- Agata K.

Zaloguj się, by móc dodawać opinie
IT Media
Average rating:  
 2 reviews
by Michał on IT Media

Wszystko OK!!! Odpowiednia liczba uczestników.

by Karol on IT Media

Szkolenie super! Ogromna wiedza prowadzącego

Czcesz zapytać o coś przed zakupem?
Napisz do nas na szkolenia@itmedia.pl

lub zadzwoń pod numer

+48 22 678 38 87

Zapraszamy na szkolenia stacjonarne i online na żywo