Adobe Dreamweaver

Włącz kategorie/filtry

Kategorie

Adobe Dreamweaver

.

Wybierz swój plan

Adobe Dreamweaver – profesjonalny program do tworzenia stron WWW

Trudno wyobrazić sobie świat bez internetu. Dziś w sieci można znaleźć wszystko, a użytkownicy nawykowo szukają potrzebnych im informacji przeglądając strony internetowe. Dlatego też coraz bardziej istotnym elementem funkcjonowania firmy staje się strona WWW. Adobe wychodzi naprzeciw potrzebom zarówno firm, które chcą samodzielnie stworzyć swoją stronę, jak i web deweloperów, którzy tworzą strony dla innych. Adobe Dreamweaver to program umożliwiający tworzenie od zera stron, w oparciu o HTML, CSS, oraz inne języki współtworzące strony internetowe. W programie stworzysz responsywne witryny, odpowiadające potrzebom zarówno użytkowników komputerowym, jak i tym preferującym urządzenia mobilne. Tworzenie stron internetowych możliwe jest w trybie wizualnym lub poprzez edycję kodu źródłowego, co pozwala na wydają pracę w programie zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom. Podgląd zmian w czasie rzeczywistym sprawia, że tworzenie stron WWW staje się szybsze, prostsze i przyjemniejsze.
Adobe Dreamweaver - interfejs
Ponadto Adobe Dreamveawer oferuje wsparcie dla trzech najpopularniejszych systemów zarządzania treścią – WordPressa, Joomli! oraz Drupala, dzięki czemu możliwe jest szybsze projektowanie stron internetowych dla użytkowników tych popularnych systemów zarządzania treścią. Adobe Dreamweaver daje Ci narzędzia, dzięki którym tworzenie stron WWW jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Aktywny widok – zobacz od razu, jak prezentuje się Twoja strona WWW

Na rynku programów umożliwiających tworzenie stron WWW jest wiele edytorów kodu, które, podobnie jak Adobe Dreamweaver, umożliwiają pracę z różnymi językami oraz oferują narzędzia ułatwiające odnalezienie się w kodzie (kolorowanie elementów kodu, zawijanie, autouzupełnianie kody etc.). Adobe Dreamweaver idzie jednak dalej, oferując narzędzia pracy w trybie WYSIWYG.
Korzystając z funkcji Aktywnego widoku możesz śledzić, jak zmieniają się tworzone przez Ciebie strony internetowe. Wprowadzone w kodzie zmiany od razu znajdują odzwierciedlenie w tworzonym projekcie. Ale projektowanie stron internetowych to nie tylko tworzenie witryn dla komputerów. Strona, która źle wyświetla się na innych niż komputer urządzeniach często przestaje być atrakcyjna dla użytkowników. Adobe Dreamweaver oferuje nie tylko możliwość sprawdzenia, jak prezentuje się strona WWW w wybranych standardowych rozmiarach ekranu, lecz także umożliwia zmniejszanie i zwiększanie podglądu – dzięki czemu możesz w czasie rzeczywistym zobaczyć, jak na niestandardowym ekranie prezentuje się Twoja strona WWW.

Projektowanie stron internetowych nie tylko za pomocą szablonów

Jeśli nie chcesz tworzyć strony od zera, możesz skorzystać z szablonów początkowych. Z ich pomocą stworzysz nie tylko narzędzia marketingowe, do wykorzystania w e-mailu w formacie HTML, lecz także różnego rodzaju witryny – blogowe, informacyjne, sklepowe, port folio lub biuletyny. Tworzenie stron internetowych możesz przyspieszyć, w zależności od potrzeb, korzystając również z narzędzi środowiska Bootstrap, dzięki którym szybko stworzysz m.in. responsywną stronę WWW.
Jeśli jednak czujesz się pewnie w kodowaniu, to Adobe Dreamweaver oferuje Ci narzędzia do tworzenia projektów w oparciu o HTML (w tym formularze HTML5 czy obsługa funkcji Enhanced jQuery), CSS (w tym możliwość skorzystania z siatki CSS dzięki integracji z CEF) czy JavaScript. W pracy z HTML5 pomocna będzie opcja wstawiania elementów strony napisanych w tym języku. Już nie musisz żmudnie wstukiwać kodu – program pomoże Ci wstawić potrzebne znaczniki czy typowe elementy strony. Adobe Dreamweaver oferuje również szybsze kodowanie strony wizualnej. Bez problemu zmienisz gradienty, cienie albo skorzystasz z nowego próbnika kolorów, usprawniając edycję arkuszy CSS.
Z Adobe Dreamweaver tworzenie stron internetowych jest prostsze niż kiedykolwiek!

Funkcje przydatne dla web deweloperów

Adobe Dreamweaver oferuje swoim bardziej zaawansowanym użytkownikom szereg przydatnych funkcji, ułatwiających pracę z programem. Jedną z najważniejszych, dostępnych od ręki w ramach Creative Cloud jest zmieniony interfejs użytkownika. Interfejs w najnowszej wersji został oczyszczony ze zbędnych elementów, dzięki czemu w przestrzeni roboczej wyświetlają się wyłącznie narzędzia niezbędne do programowania.
Twórcy kodu wiedzą, jak przydatna w pracy jest poszerzona przestrzeń robocza. Adobe Dreamweaver wprowadził dla użytkowników Windowsa wsparcie dla obsługi wielu monitorów. Dzięki temu tworzenie stron WWW i wprowadzanie zmian w kodzie przebiega łatwiej, co doceni każdy web deweloper.
Internet szybko ewoluuje a użytkownicy wymagają coraz więcej od odwiedzanych stron. Projektowanie stron internetowych wymaga coraz większej wszechstronności, by odpowiedzieć na potrzeby użytkowników. Dzięki integracji programu Adobe Dreamweaver z najnowszą wersją platformy CEF (Chromium Embedded Framework) możliwe jest wykorzystanie różnych zasobów nie tylko do przyspieszenia prac nad stroną, lecz także do stworzenia interaktywnego produktu świetnie prezentującego się na różnych urządzeniach. Dzięki integracji z platformą CEF zbudujesz nowoczesne elementy ekranowe, wykorzystasz w swojej pracy siatki CSS, stworzysz bez problemu witrynę w oparciu o HTML5 i o wiele więcej.

Niezakłócony przepływ pracy z Adobe Dreamweaver

Tworzenie stron WWW to coraz rzadziej wysiłek jednej osoby. Często strona WWW to owoc pracy kilku, jeśli nie kilkunastu web deweloperów. Adobe Dreamweaver wychodząc naprzeciw potrzebom zespołów roboczych oferuje możliwość obsługi systemu Git. Z pewnością docenisz tę funkcję, jeśli pracujesz w zespole, albo czasem potrzebujesz wykonać pewne operacje bezpośrednio z poziomu panelu Git.
Poza wsparciem dla najważniejszych systemów zarządzania treścią (CMS) – WordPressa, Joomli! i Drupala Adobe Dreamweaver oferuje również integrację z programami firmy Adobe. Jeśli pracujesz w zespole, na który składają się nie tylko web deweloperzy, ale również graficy i inne osoby, korzystające z oprogramowania Adobe, to Adobe Dreamweaver daje Ci możliwość korzystania z efektów ich pracy w sposób niezakłócający pracy nad Twoim projektem – czego przykładem jest integracja ze środowiskiem Photoshopa.
Z natywnego dla programu Photoshop pliku PSD Adobe Dreamweaver może wydzielić kod CSS, kolory, obrazy i inne elementy, przyspieszając tym samym pracę nad stroną. Z kolei na podstawie pliku zawierającego kilka obszarów kompozycji bez problemu stworzysz responsywną witrynę, dostosowaną do różnych rozmiarów ekranów użytkowników.
Zacznij swoją przygodę z Adobe Dreamweaver i zobacz, że tworzenie stron internetowych może być proste, szybkie i przyjemne!

Wymagania systemowe programu Dreamweaver:

System Windows

Wymagania minimalne
ProcesorProcesor Intel® Core 2 lub AMD Athlon® 64; 2 GHz lub szybszy
System operacyjnyMicrosoft Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 lub Windows 10 Anniversary Update w wersji 1607 (kompilacja 10.0.14393) lub nowszy
Pamięć RAM2 GB pamięci RAM (zalecane 4 GB)
Miejsce na dysku twardym2 GB dostępnego miejsca na dysku twardym na potrzeby instalacji; podczas instalacji wymagane dodatkowe wolne miejsce (około 2 GB); programu Dreamweaver nie można instalować na wymiennych urządzeniach magazynujących typu flash
Rozdzielczość monitoraEkran o rozdzielczości 1280 x 1024 i 16-bitowa karta graficzna
InternetW celu aktywacji oprogramowania, weryfikacji subskrypcji i korzystania z usług online niezbędna jest rejestracja i musi być dostępne połączenie z Internetem

System macOS

Wymagania minimalne
ProcesorWielordzeniowy procesor Intel z architekturą 64-bitową
System operacyjnymacOS 10.14, macOS 10.13, macOS 10.12 lub OS X 10.11
Pamięć RAM2 GB pamięci RAM (zalecane 4 GB)
Miejsce na dysku twardym2 GB dostępnego miejsca na dysku twardym na potrzeby instalacji; podczas instalacji wymagane dodatkowe wolne miejsce (około 2 GB); programu Dreamweaver nie można instalować na wymiennych urządzeniach magazynujących typu flash
Rozdzielczość monitoraEkran o rozdzielczości 1280 x 1024 i 16-bitowa karta graficzna
InternetW celu aktywacji oprogramowania, weryfikacji subskrypcji i korzystania z usług online niezbędna jest rejestracja i musi być dostępne połączenie z Internetem

.

Wybierz swój plan