Adobe InDesign CC

Projektowanie i skład publikacji

Kup teraz

Adobe InDesign CC

Włącz kategorie/filtry

Kategorie

Adobe InDesign CC dla firm

Adobe InDesign CC to prosta i funkcjonalna aplikacja, służąca do składu różnego typu publikacji. Za pomocą InDesign łączymy zdjęcia, teksty, grafiki wektorowe. Dodajemy również filmy i muzykę. Jesteśmy w stanie przygotować dowolny typ dokumentu – od materiałów przeznaczonych do druku, po publikacje cyfrowe. W sklepie IT Media kupisz Adobe InDesign CC dla firm w najlepszej cenie!

Wszystkie subskrypcje Adobe InDesign CC >>

Kup teraz

Adobe InDesign CC for Teams nowa subskrypcja COM MULTI/PL

Adobe InDesign CC for Teams nowa subskrypcja COM MULTI/PL

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Subskrypcja na użytkownika
– Dla komercji (COM)
– Wersja wielojęzykowa/polska (MULTI/PL)
– Wersja elektroniczna (realizacja 24-48h)

1 957,50 zł

Adobe InDesign CC for Teams nowa subskrypcja EDU MULTI/PL

Adobe InDesign CC for Teams nowa subskrypcja EDU MULTI/PL

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Subskrypcja na użytkownika
– Dla edukacji (EDU)
– Wersja wielojęzykowa/polska (MULTI/PL)
– Wersja elektroniczna (realizacja 24-48h)

978,38 zł

Adobe InDesign CC for Teams nowa subskrypcja GOV MULTI/PL

Adobe InDesign CC for Teams nowa subskrypcja GOV MULTI/PL

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Subskrypcja na użytkownika
– Dla administracji rządowej (GOV)
– Wersja wielojęzykowa/polska (MULTI/PL)
– Wersja elektroniczna (realizacja 24-48h)

1 957,50 zł

Funkcje Adobe InDesign CC 2020

Narzędzie InDesign CC pozwala nam na animowanie, oblewanie grafiki tekstem oraz dodawanie niezwykłych efektów wizualnych. Do tego jest bardzo prosty w obsłudze. Dzięki temu oferuje wspaniałe możliwości, nawet tym którzy korzystają z niego po raz pierwszy. Program pozwala automatyzować pracę użytkownika, co przekłada się na skrócenie czasu wykonywanego przez niego zadania. W sklepie IT Media kupisz Adobe InDesign CC dla firm w najlepszej cenie!

Jeżeli chcesz łączyć fragment tekstu lub zdjęcia, grafikę wektorową – użyj Adobe InDesign CC. Nie jest to program wyłącznie do tworzenia dużych i złożonych publikacji. Możemy przygotować również banery pod kątem użycia ich w sieci lub przeznaczenia ich do druku.

 

Adone InDesign - interfejs

 

InDesign CC daje nam mnóstwo możliwości. Dzięki niemu stworzymy książkę, katalog, magazyn oraz plakat, reklamówkę czy wizytówkę. Aplikacja została stworzona z myślą o projektantach, specjalistach ds. produkcji, dostawcach usług związanych z drukiem, wydawcach magazynów, książek czy gazet. Program może być  stosowany również w projektowaniu czy drukowaniu korporacyjnym i wielu innych. Przekonaj się o jego użyteczności!

 

Jak rozpocząć pracę w Adobe InDesign?

.

Niezwykle proste formatowanie tekstu w kilka minut

Dobrze przygotowane środowisko pracy w InDesign CC to szansa na stwor zenie ładnie wyglądającej publikacji oraz zapewnienie sobie komfortu pracy i szybkości działania. Dzięki temu wystarczy zaledwie kilka kliknięć, a tekst który wcześniej został przygotowany w najprostszej formie dostanie nowy i jednocześnie imponujący wygląd.

Zmiana, modyfikacja, łamanie znaków w obszernych tekstach, bez zastosowania automatycznych rozwiązań, może pochłonąć wiele czasu. Do tego ręczne dokonywanie poprawek zwiększa ryzyko pojawienia się błędów. Opcja GREP (Global Regular Expression Print lub Global Regular Expression Parser) jest idealnym narzędziem przeznaczonym do przeprowadzenia automatycznego składu i łamania tekstu. Wybór tej funkcji pozwala na m.in. wyszukiwanie zdań bez cudzysłowów, numerów telefonów. Po odszukaniu interesujących nas elementów, możemy dowolnie je modyfikować i zastępować innymi, zmierzając w kierunku uzyskania pożądanego efektu.

Użytkownik Adobe InDesign CC może skorzystać z opcji Dopasowanie układu (Adobe Sensei), która pozwoli użytkownikowi automatycznie dopasować wszystkie elementy układu w momencie zmiany wymiarów strony, spadu dokumentu lub marginesów strony. Jest to niezbędne narzędzie, dzięki któremu w przypadku przeprowadzenia powyższych zmian, nie musimy ręcznie dostosowywać tekstu, grafiki lub innych elementów.

 

Adobe InDesign - efekt pracy

 

W aplikacji InDesign CC w sposób łatwy i szybki dokonasz cieniowania akapitu, bez konieczności stosowania obejść, które pochłaniają wiele cennego czasu. Cieniowania idealnie dopasowują się do danej formy tekstu, nawet w sytuacji gdy wychodzi on poza obszar jego kolumny. W ramach tej opcji możesz dowolnie sterować przesunięciami.

 

Osadzanie grafiki w tekście

InDesign CC oferuje funkcję Dopasowanie z uwzględnieniem zawartości, umożliwiającą inteligentne dopasowanie najlepszego fragmentu grafiki, którą chciałbyś umieścić w ramce. Program wybierze dany fragment na podstawie proporcji i wymiarów danej ramki oraz dokonania oceny poszczególnych części grafiki. Wykonując zaledwie kilka kliknięć zaimportujesz stosowny obrazek, przeciągniesz, dobierzesz odpowiedni efekt (np. płynne przenikanie do przezroczystości) i uzyskasz projekt dostosowany do Twoich potrzeb.

Dzięki użyciu odpowiedniej sekwencji stylów jesteśmy w stanie bardzo szybko sformatować dany dokument. Co więcej, możemy osadzić grafikę tak by była ona zawsze powiązana z dokumentem tekstowym, a także bez żadnego problemu dokonywać różnego typu konwersji naszych ustawień, położenia bieżącej grafiki czy tekstu. Obraz automatycznie dopasuje się do naszych potrzeb. Ten proces nazywany jest oblewaniem grafiki tekstem.. Zastosowanie tej funkcji sprawia, że tworzy się granica, która odpycha tekst oblewający daną grafikę. Można dowolnie zmieniać jej kształt, dopasowując go do naszych potrzeb.

Czasami są takie sytuacje, kiedy chcielibyśmy w naszych pracach skorzystać z większej liczby obrazów jednocześnie. Dzięki InDesign CC jest to proces bardzo prosty. Wystarczy wskazać serię zdjęć, a następnie przygotować odpowiedni układ z pomocą dosłownie kilku ruchów.
W aplikacji InDesign CC istnieje również możliwość wstawiania obrazów do tabel. W tym celu musimy skorzystać z narzędzi tj. umieszczanie, przeciąganie, i upuścić wybrane ilustracje w wybrane miejsce tabeli.

 

Który program wybrać? Photoshop vs Illustrator vs InDesign

.

Wygodny wybór czcionki

Program InDesign CC umożliwia przeglądanie różnych czcionek w czasie rzeczywistym oraz natychmiastowe ich aktywowanie. Panel Czcionek wyposażony jest w różne niezbędne funkcje tj. filtr do wyświetlania ostatnio używanych czcionek, filtr według klasyfikacji (szeryfowe, bezszeryfowe, odręczne). Co więcej, można wyszukać czcionkę na podstawie podobieństwa wizualnego. Możliwa jest również zmiana rozmiaru danej czcionki w trakcie wyświetlania jej podglądu. W celu podejrzenia danej czcionki można pracować nad tekstem przykładowym lub własnym.

Dzięki czcionkom OpenType SVG możesz używać w projekcie różnych barwnych i graficznych ikon, w zbiorze których są np. emotikony, znaki drogowe, osoby, zwierzęta, osoby, flagi. Czcionki OpenType SVG posiadają wiele barw i gradientów w pojedynczym znaku. Dodatkowo możliwe jest tworzenie glifów kompozytowych. Dla przykładu korzystając z czcionki EmojiOne stworzysz flagę lub nadasz inną karnację skóry w znakach przedstawiających np. części ciała – twarz lub dłonie.

 

Tworzenie interaktywnych materiałów

Obecnie skład i projektowanie coraz częściej wykorzystuje się do tworzenia publikacji elektronicznych.  W odróżnieniu od dokumentów papierowych, publikacje interaktywne przyciągają uwagę odbiorców elementami takimi jak dźwięk, animacja czy film. Do różnic pomiędzy materiałem drukowanym a elektronicznym należy również odmienna metoda organizacji treści czy ustawiania połączeń między stronami.

W aplikacji Adobe InDesign można zapisywać pliki w różnych interaktywnych formatach np. PDF, EPS, lub HTML. Co więcej, istnieje możliwość stworzenia pliku w formacie EPUB. Jest to jeden z najbardziej popularnych formatów książek elektronicznych, obsługiwany przez większość aplikacji i czytników. Jego największą zaletą jest automatyczne dopasowanie tekstu do różnych ekranów lub preferencji użytkownika. Dzięki temu samodzielnie dopasujesz rozmiar czcionki bez konieczności skalowania całej zawartości strony. Ponadto, format EPUB pozwoli Ci na wykonywanie notatek, zakładek, a także na swobodne wyszukiwanie w tekście.

 

Proste i płynne przygotowanie do druku

Adobe InDesign CC jest idealnym narzędziem do przygotowania dowolnego materiału do druku – zaczynając od ulotek, papeterii i kończąc na magazynach, książkach czy czasopismach. Aplikacja wprowadzając wiele prostych rozwiązań sprawiła, że w kilka minut można przygotować estetyczny dokument, który będzie gotowy do druku w najwyższej jakości.
Osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z przygotowywaniem publikacji do druku w programie InDesign CC, nie muszą się tym przejmować. Twórcy dodali do aplikacji ekran powitalny, który krok po kroku wprowadza w świat InDesignu. Dzięki temu, użytkownik początkujący otrzymuje wsparcie w postaci samouczków, filmików, porad i wielu innych. Jeżeli jednak należysz do osób, które wolą przejść przez program z profesjonalistą, zapraszamy na Szkolenie Adobe InDesign moduł Imoduł II lub od razu na kompleksowy Kurs Adobe InDesign.

Do wprowadzonych ostatnio usprawnień, które m.in. ułatwiają pracę z projektowaniem materiałów do druku, należy zaktualizowany interfejs, który zaskakuje niezwykłą prostotą użytkowania. Dla przykładu dzięki zmodyfikowaniu Panelu Właściwości, uzyskujesz możliwość wyświetlenia na wierzchu elementów sterujących i pozostałych ustawień w kontekście bieżącej pracy. Program intuicyjnie dopasowuje obszar roboczy do potrzeb użytkownika.

W składzie elementy graficzne coraz częściej odgrywają kluczową rolę. Dlatego zarządzanie kolorem jest bardzo ważne w pracy z InDesignem. Narzędzie oferuje wiele opcji, które umożliwiają wykorzystanie koloru w składzie. Wśród nich są opcje dodawania kolorów do listy próbek, nadawanie barw obiektom czy projektowanie i stosowanie przejść tonalnych. I w tym przypadku program idealnie sprawdza się, jeżeli chodzi o szybkość funkcjonowania. Posiadamy możliwość grupowania kolorów. Dzięki temu możliwe jest porządkowanie próbek kolorów, a także szybsze ich odszukiwanie. Opcja Paleta Info pozwala na sprawne odnalezienie niezbędnych informacji na temat danej grafiki – rozdzielczość, typ, przestrzeń kolorystyczna (np. CMYK lub RGB). Paleta Links ułatwi Ci odszukanie ścieżki dostępu do użytych elementów graficznych. Wszelkie te narzędzia sprawiają, że przygotowanie publikacji do druku staje się wyjątkowo proste.

 

InDesign CC narzędziem wielu możliwości

InDesign CC to nie tylko rewelacyjne narzędzie do tworzenia dokumentów od podstaw. Aplikacja idealnie sprawdza się w sytuacjach, gdy potrzebujemy przeformatować istniejącą już stronę, reklamę czy dokument. W tym celu najlepiej skorzystać z narzędzia Strona (Page Tool). Opcja umożliwi nam swobodne układanie, rozmieszczanie lub powielanie stron. Z pomocą kilku kliknięć możemy przygotować naszą pracę do dowolnego układu. Przy korzystaniu z takiej funkcjonalności zdecydowanie przyspieszymy naszą pracę.

W programie InDesign CC możemy zaimportować dowolny plik PDF ze wszystkimi opiniami, komentarzami, które są częścią jego zawartości. Co więcej, możemy śledzić poszczególne komentarze, a następnie je zaakceptować lub usunąć.

Kolejną niezbędną funkcją, którą oferuje opisywany program, jest kreator kodów QR. Dzięki niej możesz stworzyć czytelny kod QR. Kody są oparte na wektorach, dlatego też przy każdej zmianie rozmiaru, zachowasz ich jakość. Zaprojektowany kod można kopiować do innych aplikacji, na przykład do Adobe Illustratora. Kod QR, który powstał w InDesign CC, w każdej chwili można poddać dowolnej edycji.

Ogromnym ułatwieniem w pracy z InDesignem jest możliwość skalowania dodanych efektów. Dla przykładu po zastosowaniu cieni lub wtopionych gradientów, efekty są automatycznie skalowane jednocześnie z tekstem lub obiektem, na który zostały naniesione.

GPU to procesor graficzny, który należy do karty graficznej lub systemu graficznego. Do jego funkcji należą polecenia wyświetlania obrazów i polecenia manipulowania. GPU umożliwia sprawniejsze renderowanie w trakcie skalowania, powiększania i panoramowania bez żadnego wpływu na jakość ekranu, nawet w przypadku wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości. Jego wykorzystanie umożliwia zwiększenie wydajności aplikacji InDesign CC, która dzięki temu funkcjonuje znacznie szybciej i płynniej.

 

Nowości w Adobe InDesign CC 2020

 

1. Narzędzia do recenzji

Odświeżono funkcję Udostępnij do recenzji, która zyskała możliwości podświetlania, przekreślania i dodawania adnotacji do recenzowanych dokumentów.

2. Wyszukiwanie kolorów

Dodano możliwość szybkiego wyszukiwania, zastępowania i usuwania konkretnych kolorów w jednym bądź kilku dokumentach naraz.

3. Oblewanie obiektów tekstem

Dzięki inteligentnemu wykrywaniu obiektów na grafice, znacznie skrócił się czas potrzebny na oblanie obiektów tekstem oraz nie trzeba  posiłkować się zewnętrznymi aplikacja graficznymi.

4. HSB bez przeliczania na RGB

We wszystkich miejscach przeznaczonych do ustawiania wartości kolorów można stosować model HSB bez potrzeby przeliczania z RGB.

5. Naprawa dokumentów

Od teraz automatyczne wykrywanie i naprawa uszkodzonych dokumentów podczas próby ich otwarcia, wspierane jest przez serwery Adobe.

6. Panel multimediów z punktami nawigacyjnymi

Punkty nawigacyjne znacznie ułatwiają precyzyjne wybieranie oraz odtwarzanie konkretnych sekcji filmu.

Wymagania systemowe

System Windows

Wymagania minimalne
ProcesorProcesor Intel® Pentium® 5 lub AMD Athlon® 64
System operacyjnyWindows 10 (64-bity)

Obsługiwane wersje systemu Windows 10: 1607, 1809, 1903, 1909 i 2004.

Pamięć RAM4 GB pamięci RAM (zalecane 16 GB)
Miejsce na dysku twardym3,6 GB dostępnego miejsca na dysku twardym na potrzeby instalacji; dodatkowe wolne miejsce podczas instalacji (brak możliwości zainstalowania na wymiennych urządzeniach magazynujących flash); zalecany dysk SSD
Rozdzielczość monitoraWyświetlacz o rozdzielczości 1024 × 768 (zalecana rozdzielczość 1920 × 1080), obsługa wyświetlaczy HiDPI

Uwaga: aby móc korzystać z nowego dotykowego obszaru roboczego InDesign, niezbędny jest tablet lub monitor z ekranem dotykowym i systemem Windows 10 lub nowszym (np. Microsoft Surface Pro 3) o rozdzielczości 2160 × 1440 lub wyższej

Karta graficzna32-bitowa karta graficzna
InternetDo aktywacji oprogramowania, sprawdzania poprawności subskrypcji i korzystania z usług online niezbędna jest rejestracja i musi być dostępne połączenie z Internetem.

 

System macOS

Wymagania minimalne
ProcesorWielordzeniowy procesor Intel
System operacyjnymacOS 11 (Big Sur), macOS 10.15 (Catalina) i macOS 10.14 (Mojave)
Pamięć RAM4 GB pamięci RAM (zalecane 16 GB)
Miejsce na dysku twardym3,5 GB dostępnego miejsca na dysku twardym na potrzeby instalacji; dodatkowe wolne miejsce podczas instalacji (brak możliwości zainstalowania w systemie plików z opcją rozróżniania wielkości znaków i na wymiennych urządzeniach magazynujących z pamięcią flash)
Rozdzielczość monitoraWyświetlacz o rozdzielczości 1024 × 768 (zalecana rozdzielczość 1920 × 1080), obsługa wyświetlaczy Retina
Karta graficzna32-bitowa karta graficzna
GPUAby móc korzystać z funkcji Wydajność GPU, komputer Mac powinien mieć co najmniej 1024 MB pamięci VRAM (zalecane 2 GB) oraz obsługiwać OpenGL w wersji 4.0 lub nowszej lub Metal 2.

 • Obsługiwane komputery:
  iMac 4K
  iMac 5K
  MacBook Pro Retina
  Mac Pro podłączony do monitora HiDPI
  Mac mini podłączony do monitora HiDPI
 • Aby sprawdzić ilość pamięci VRAM, kliknij pozycję Mac Ten Mac (grafika)
 • Aby sprawdzić, czy komputer obsługuje wymaganą wersję OpenGL (4.0 lub nowszą), zapoznaj się z niniejszym dokumentem pomocy firmy Apple.
InternetDo aktywacji oprogramowania, sprawdzania poprawności subskrypcji i korzystania z usług online niezbędna jest rejestracja i musi być dostępne połączenie z Internetem.