Szkolenie Adobe After Effects – moduł I

cena 2800 zł (netto)

24h (3 dni)

Ścieżka: Montaż filmowy i animacja

Najbliższy termin:


10-12 lutego 2020
9-11 marca 2020

Sprawdź inne terminy zapisz się

Szkolenie Adobe After Effects – moduł I

średnia ocen: 5.0

Szkolenie Adobe After Effects – moduł I

Chciałbyś nauczyć się tworzenia efektów specjalnych takich jak śnieg lub mgła? Wprawiania w ruch obiektów, jakie tylko pojawią się w Twojej wyobraźni?  Czy może usuwania zbędnych elementów z filmu z wakacji? Zapisz się na trzydniowe szkolenie Adobe After Effects – moduł I! Zacznij przygodę z potężnym narzędziem, z którego korzystają zarówno amatorzy, jak i ogromne hollywoodzkie domy produkcyjne przy wysokobudżetowych filmach pełnometrażowych.

Adobe After Effects dla początkujących

Szkolenie Adobe After Effects moduł I to trzy intensywne dni wprowadzające w świat podstawowych pojęć programu. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zdobycia doświadczenia w pracy z profesjonalnym narzędziem. Program idealnie sprawdza się w tworzeniu animacji, efektów specjalnych czy obróbki ruchomego obrazu.

szkolenie adobe after effects podstawy dla początkujących

Praktyczne ćwiczenia krok po kroku uzbroją uczestników w wiedzę wystarczającą do tworzenia własnych animacji i efektów. Poznają m.in proces tworzenia efektownych czołówek 3D, compositing z bluescreenem, wprowadzanie korekty i gradacji koloru. Co więcej, program jest dostosowywany do rzeczywistych potrzeb i oczekiwań słuchaczy. Bez wertowania i rozszyfrowywania opasłych tomów angielskich podręczników. Szkolenie pozwoli Ci poznać podstawy After Effects i od razu zacząć pracować!

szkolenie adobe after effects dla początkujących akademia it media

Usuwanie tła i inne efekty specjalne

W programie After Effects nie trzeba ograniczać się w swojej wyobraźni. Na szkoleniu poznasz ogrom możliwych zastosowań programu, który wprowadzi Cię w inny wymiar świata tworzenia filmu i animacji.

Zdobędziesz wiedzę na temat m.in. klatek kluczowych, wyrażeń i animacji predefiniowanych, które pozwalają wprawić w ruch każdy obraz – od logo po różne obiekty i postacie animowane.

W końcu będziesz mógł tchnąć życie w swój projekt i zastosować efekty zjawisk atmosferycznych. Dodasz padający śnieg na plaży, mgłę zasłaniającą widoczność w lesie czy ogromną ulewę z nieba nie wróżącego żadnego opadu. Zabawa z filmem nie będzie miała końca. Jeżeli stwierdzisz, że sam śnieg czy deszcz, to za mało – utworzysz eksplozję lub dodasz latających super-bohaterów.

Dodatkowo dowiesz się, że w prosty sposób można pozbyć się zbędnego tła i zamienić je na inne. Podobnie jak inne zbędne elementy, które nie pasują do kompozycji Twojej pracy tj. słup zasłaniający widok nieba czy samochód, który przez przypadek wjechał w kadr nagrania.

Animacja tekstu

Oprócz samej ścieżki wizualnej, tekst w filmie również odgrywa bardzo ważną rolę. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób wykorzystać After Effects do jego wyświetlania. Program ułatwia m.in. tworzenie animowanych napisów, podpisów telewizyjnych, napisów końcowych. Posiada szeroki wachlarz możliwości poruszania tekstem tj. przesuwanie, zjeżdżanie, obracanie.

Funkcjonalna integracja

Bogaty zestaw nowych narzędzi, łatwość obsługi, praca ze skryptami i pełna integracja z Premiere Pro i Photoshopem sprawiają, że każdy dziś jest w stanie uzyskać zapierające dech w piersiach efekty, będąc ograniczonym jedynie własną wyobraźnią.

Wygodna współpraca After Effects z innymi programami Adobe pozwala stworzyć spójny projekt w bardzo przystępny dla każdego użytkownika sposób. Dlatego, jeżeli tworzysz filmy dowiesz się jak idealnie zsynchronizować swoją pracę dzięki montażowi materiału w Premiere Pro i dodaniu efektów z pomocą After Effects. Jeżeli jesteś grafikiem korzystającym z Photoshopa czy Illustratora zobaczysz jak dzięki funkcji After Effects uzyskać możliwość wprawienia w ruch każdego obiektu, który stworzysz w swoim materiale graficznym. Łączenie obrazu z wideo nigdy nie było tak proste!

 

Zobacz darmowy wstęp do szkolenia

Czego się nauczysz

 • podstawowych pojęć związanych z programem Adobe After Effects tj. compositing, cyfrowa obróbka obrazu, workflow, warstwy, kompozycje, pre-compose, parenting, maska, kluczowanie, Time Remapping, Expresssions
 • pracy z efektami i presetami animacji
 • tworzenia animacji klatek kluczowych
 • generacji tła – twórczego wykorzystania gradientów i fraktali
 • tworzenia efektów symulacji zjawisk fizycznych
 • eksportu animacji do różnych formatów
 • integracji After Effects z Premiere Pro
 • pracy z tekstem w 2D i 3D – twórczego animowania pojawiania się i znikania tekstu

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie After Effects moduł I przeznaczone jest dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z tworzeniem filmów i animacji w oparciu o praktyczną wiedzę przekazywaną w przystępny sposób.

Czego oczekujemy?

Dobra znajomość systemu operacyjnego Mac OS lub Windows oraz solidne podstawy użycia komputera PC lub Mac dają gwarancję właściwego i optymalnego wykorzystania czasu szkolenia.

Program szczegółowy

 • wprowadzenie do compositingu i cyfrowej obróbki obrazu/podstawowe pojęcia
 • podstawowy workflow After Effects
 • pliki źródłowe / warstwy/kompozycje/pre-compose/parenting
 • animacja klatek kluczowych
 • praca z efektami i presetami animacji
 • maski i kluczowanie
 • wprowadzenie do przestrzeni 3D/praca z kamerą i światłami
 • praca z tekstem w 2D i 3D/twórcze animowanie pojawiania się i znikania tekstu
 • generacja tła – twórcze wykorzystanie gradientów i fraktali
 • efekty symulacji zjawisk fizycznych
 • Time Remapping
 • wprowadzenie do Expressions
 • eksport animacji do różnych formatów
 • integracja After Effects z Premiere

Nasi trenerzy

Jerzy Drozda

Od lat prowadzi na całym świecie szkolenia i wykłady z zakresu animacji, postprodukcji i sztuki filmowej. Jego umiejętności techniczne, niezrównana kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów umożliwiły mu realizacje projektów w szeroko rozumianej branży kreatywnej i IT, a przystępny sposób nauczania sprawił, że obecnie jest on jednym z najszerzej znanych i najchętniej oglądanych instruktorów Adobe.

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy

Standard szkolenia

Jedyny w Polsce
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy
Adobe i Maxon

Certyfikowani wykładowcy - praktycy

Najnowsze oprogramowanie i samodzielne stanowisko komputerowe PC/MAC

Certyfikat i materiały szkoleniowe

Małe, kameralne grupy szkoleniowe

Pyszny obiad i kawa

Opinie z ankiet po szkoleniu

Profesjonalnie, konkretnie, najlepiej!

- Łukasz W.

Bardzo dobrze przeprowadzone szkolenie i cała organizacja.

- Marianna P.

Na pewno tu wrócę na kolejny moduł.

- Wojciech K.

Czcesz zapytać o coś przed zakupem?
Napisz do nas na szkolenia@itmedia.pl

lub zadzwoń pod numer

22 678 38 87