Szkolenie CorelDRAW – moduł II

cena 1400 zł (netto)

16h (2 dni)
8:30-16:30

Ścieżka: Grafika komputerowa i DTP

Termin szkolenia: 21-22 stycznia 2021

Skontaktuj się, aby potwierdzić termin!

Praktyczny warsztat z trenerem w formie:

Szkolenia online | Na żywo
lub
Szkolenia stacjonarnego

zapisz się

Szkolenie CorelDRAW – moduł II

średnia ocen: 5.0

Szkolenie CorelDRAW – moduł II

z certyfikatem Akademii IT Media | Warszawa | Online

Idealną propozycją dla osób, które szukają możliwości pogłębienia swojej wiedzy i nabycia większej wprawy w pracy z programem CorelDRAW, jest Szkolenie CorelDRAW – moduł II. Szkolenie to jest drugą częścią kursu tematycznego CorelDRAW.

Szkolenie prowadzone jest w formie zajęć stacjonarnych w Warszawie lub zdalnej pracy z domu w dowolnej lokalizacji.  Ma charakter praktycznych ćwiczeń warsztatowych z trenerem.

 

Jak wygląda Szkolenie CorelDRAW Online – moduł II?

.
 Stałe połączenie video z trenerem w czasie rzeczywistym

 Praktyczne ćwiczenia na żywo, wraz zadawaniem pytań trenerowi

– Uczestnik zdalnie wykonuje projekty na wysokiej klasy komputerach  w IT Media

 Trener widzi prace uczestników dzięki czemu może im w dowolnym momencie pomóc

 Bezpieczeństwo, oszczędność czasu i pieniędzy
 

 

Czego się nauczysz

 • Tajników programu CorelDRAW, przydatnych w pracach nad zaawansowanymi projektami graficznymi;
 • Narzędzi pracy potrzebnych w tworzeniu i obróbce grafiki wektorowej (m.in. PowerTrace) i rastrowej (Corel Photo-Paint);
 • Ustawień profili koloru (ICC) w aplikacjach i dokumentach oraz jego wykorzystanie w drukowaniu;
 • Pracy z dodatkami (czcionkami, klipartami, szablonami, skryptami etc.) dostarczanymi z oprogramowaniem;
 • Przygotowania plików do publikacji w sieci i do druku.

Zobacz pełny program szkolenia >

 

Oprogramowanie Corela zdobyło serca licznych grafików na całym świecie i dla wielu stanowi jedyną dobrą alternatywę dla oprogramowania firmy Adobe. Wychodząc naprzeciw potrzebom zaawansowanym użytkowników CorelDRAW, zapraszamy na szkolenie, które wprowadza w tajniki pracy z tym coraz dynamiczniej rozwijającym się programem graficznym.

szkolenie coreldraw wprowadzenie

Nasze szkolenie CorelDRAW – moduł II ukierunkowane jest na pogłębienie wiedzy w zakresie pracy z różnymi rodzajami grafik oraz przygotowania projektów do publikacji do druku i do umieszczenia w sieci. Zarówno grafika wektorowa, jak i grafika rastrowa otwierają przed użytkownikiem możliwości tworzenia zaawansowanych projektów graficznych do wykorzystania w internecie (m.in. przy tworzeniu stron www czy w newsletterach) i w formie materiałów drukowanych, niezależnie od rozmiaru czy zastosowania (od wizytówek i ulotek zaczynając, na reklamie wielkoformatowej kończąc). Program CorelDRAW oferuje w tym zakresie wiele możliwości.

W trakcie szkolenia poznasz lepiej możliwości programu w zakresie grafik pikselowych i wektorowych. Zobaczysz, jak odpowiednio przygotować plik do wydruku lub publikacji elektronicznej. W tym także nauczysz się ustawień profili koloru (ICC), dzięki którym kolory Twojego projektu po wydrukowaniu nie ulegną zmianie. Dowiesz się, jak efektywniej pracować z tekstem. Zapoznasz się również z dodatkami dołączonymi do programu i sprawdzisz, w jaki sposób możesz je optymalnie wykorzystać we własnych projektach.

 

Wprowadzenie do programu CorelDRAW

Oprogramowanie CorelDRAW rozwija się coraz prężniej i oferuje coraz więcej funkcji. Dlatego też na samym początku szkolenia przyglądamy się uważniej temu, jakie programy oferuje pakiet Corela. W trakcie szkolenia poświęcamy więcej czasu na omówienie dodatków dostępnych dla zalogowanych użytkowników (czcionki, fotografie, kliparty, szablony, skrypty). Dodatkowo przyglądamy się najczęstszym problemom, które są związane z ich wykorzystaniem. Również na początku zajmujemy się interfejsem użytkownika oraz tym, w jaki sposób dostosować go do indywidualnych potrzeb projektującego.

szkolenie coreldraw moduł 2 przygotowanie projektow

Projektowanie graficzne kojarzy się głównie z kreatywnością i umiejętnością przelania myśli na ekran. Koncentrując się na innowacyjności i stronie artystycznej projektu, zapominamy czasem o tym, że równie ważne są dobre nawyki w pracy z programem. Dlatego też omawiamy takie kwestie jak: otwieranie i zapisywanie dokumentów, współpraca pakietu z innymi aplikacjami, zarządzanie czcionkami oraz ustawienia profili koloru (ICC). Zdobyta wiedza pozwoli Ci lepiej przygotować się do dalszego działania i przyjrzeć się z nieco innej perspektywy kolejnym projektom, którymi się zajmiesz.

Na szczególną uwagę zasługuje temat ustawienia profili koloru (ICC) w aplikacjach i dokumentach. Profil ICC to dane zapisane w plikach o rozszerzeniu .icc, które służą zachowaniu koloru Twoich projektów. Jest to przydatna funkcja m.in. wtedy, kiedy drukujesz swój projekt na papierze o różnych właściwościach. W zależności od wykorzystanego papieru ten sam kolor może wyglądać nieco inaczej, a zapobiega temu zastosowanie odpowiednich profili ICC. Dzięki temu osiągniesz zamierzony efekt niezależnie od tego, jaki papier wybierzesz. Dbałość o ten niezwykle istotny detal sprawi, że odbiorcy ocenią Twoje projektowanie graficzne i przygotowanie plików do druku na najwyższym poziomie!

 

Grafika wektorowa i efekty specjalne

W szkoleniu CorelDRAW – moduł I poruszamy podstawy związane z tworzeniem grafik wektorowych. W module II idziemy krok dalej, koncentrując się nie tylko na tym, co tworzymy, ale w jaki sposób tworzymy. Przyglądamy się uważniej narzędziom do rysowania, mierzymy się z tworzeniem własnych pędzli, uczymy się operowania obiektami, klonowania i duplikowania. Zgłębiamy również to, co oferuje niezwykle przydatne narzędzie PowerTrace, umożliwiające przekonwertowanie grafiki rastrowej na wektorową.

Czasami projekt, nad którym pracujemy, wymaga wykorzystania dodatkowych efektów. Nie wystarczy zwykła grafika czy tekst. Jedną z ciekawszych funkcji, które mogą wiele wnieść do naszego projektu, jest dodanie efektu trójwymiarowości. Jest to możliwe przy zastosowaniu wytłoczeń. W czasie szkolenia dowiesz się, jak stworzyć projekt tak, by rzeczywiście zyskał w odbiorze. I co więcej, żeby jednocześnie nie straszył odbiorcy przesadnym lub nieprzemyślanym wykorzystaniem narzędzi.

 

Grafika pikselowa – Corel Photo-Paint

Grafika rastrowa to drugie oblicze programu CorelDRAW, które poznajemy dzięki oprogramowaniu Corel Photo-Paint wchodzącemu w skład pakietu CorelDRAW Graphics Suite. W trakcie naszego szkolenia szczegółowo omawiamy jego możliwości.

Przyglądamy się uważniej zarówno podstawowym, jak i bardziej zaawansowanym funkcjom związanym z edycją plików bitmapowych. Przypominamy zagadnienia związane ze zmianą wielkości ilustracji oraz maskami i kanałami. Zajmujemy się edycją bitmap, retuszem i korekcją barwną – ostatnie dwa narzędzia często przydają się w przypadku edycji zdjęć. Mówimy o zaawansowanych narzędziach selekcji, montażu oraz malowaniu i narzędziach artystycznych. Dzięki tym funkcjom możesz puścić wodze wyobraźni tak, by Twoja grafika komputerowa wyróżniała się na tle innych.

Ze względu na niegasnącą popularność programu Adobe Photoshop omawiamy również możliwości współpracy między Corel Photo-Paint a produktem Adobe. Dzięki tej wiedzy bez problemu nawiążesz współpracę z grafikiem zaprzyjaźnionym z Photoshopem. Co więcej, wasze projekty będą mogły płynnie przechodzić między programami i być edytowane zarówno w świecie Corela, jak i Adobe.

Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się z programami do edycji plików graficznych z rodziny Adobe (Photoshop, InDesign), zapraszamy do zapoznania się z innymi szkoleniami wchodzącymi w skład ścieżki Grafika i DTP.

 

Przygotowanie projektów i sprawdzanie przygotowanych plików

Grafika komputerowa wiąże się z wykorzystaniem obrazu, ale nie zawsze. Czasem główną rolę odgrywa tekst, o którym również sporo mówimy w czasie naszego szkolenia. Poruszamy dwa obszary, w których tekst jest wykorzystywany – jako element artystyczny lub informacyjny (tekst akapitowy). Mówimy o obłamywaniu grafiki tekstem oraz o pisaniu tekstu na ścieżce – tak, aby projekt zachował swoje walory estetyczne i wciąż spełniał funkcje informacyjne. Omawiamy wykorzystanie czcionek OpenType i funkcje zecerskie dostępne w programie. Przyglądamy się również zaawansowanemu formatowaniu i stylom, a także mierzymy się z najczęściej spotykanymi w pracy z tekstem problemami.

Szkolenie CorelDRAW – moduł II byłoby niepełne bez zagadnień związanych z przygotowaniem projektów oraz sprawdzaniem przygotowanych plików. Nawet najpiękniejszy projekt wciąż może sprawiać wiele problemów od strony technicznej. Zdobyta na tej części szkolenia wiedza pozwoli Ci przygotować pliki tak, aby osoba, która je otrzyma – klient zajmujący się marketingiem, drukarz, webmaster i wielu innych – mogli wykorzystać w pełni możliwości, jakie niesie stworzona przez ciebie grafika komputerowa.

W ramach przygotowania projektu przyglądamy się kontrolowaniu ustawień strony, kadrowaniu, zapisywaniu szablonów oraz eksportowaniu przygotowanych prac. Pogłębiając wiedzę o drukowaniu, mówimy o zalewkach, nadrukach, wykorzystaniu profili koloru (ICC), podglądzie rozbarwień, funkcjach montażowych oraz przygotowaniu plików postscriptowych, PDF i PDF/X. Z kolei sprawdzanie przygotowanych plików obejmuje ogólną zgodność z wymaganiami druku, a szczegółowo: rozbarwienia, rozdzielczość, maksymalne pokrycie farbami (TAC/TIL), nadrukowanie oraz zastosowane czcionki.

 

Dofinansowanie na Szkolenie CorelDRAW – moduł II

Jesteś osobą bezrobotną lub poszukujesz pracy i chciałbyś uzyskać dofinansowanie na Szkolenie CorelDRAW – moduł II? W Akademii IT Media prowadzimy wiele projektów szkoleniowych z Powiatowymi Urzędami Pracy. Dysponując wpisem w RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych WUP (2.14/00109/2005) oraz wieloletnim doświadczeniem, pomagamy uczestnikom uzyskać dofinansowanie, które umożliwi wzięcie udziału w wymarzonym kursie, bądź szkoleniu.

W zdobyciu dofinansowania pomagamy również osobom pracującym w firmie zatrudniającej co najmniej 1 osobę na umowę o pracę. Taką możliwość uzyskamy przy wsparciu Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Pozostałe osoby, które osiągnęły pełnoletność i mieszkają w Polsce mogą również skorzystać z nieoprocentowanych pożyczek w ramach programu Ministerstwa Rozwoju – „Pożyczki na kształcenie”.

Dofinansowania na szkolenia – czytaj więcej >

 

Szkolenie CorelDRAW – opinie

Nasze kursy i szkolenia cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Uczestnicy najwyżej oceniają naszych wykładowców – ich przygotowanie, zaangażowanie i podejście do uczestników. Potwierdzamy, że staramy się stawiać na doświadczoną kadrę, która z pasją podchodzi do prowadzenia zajęć. Przychodząc na kurs, przekonasz się, że to prawda. Średnia naszych ocen w Google to 4,9 oraz 5,0 na Facebooku

Sprawdź nasze opinie na Google >

 

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie CorelDRAW – moduł II przeznaczone jest głównie dla osób, które mają już doświadczenie w pracy z programem CorelDRAW i chcą poszerzyć bądź usystematyzować swoją wiedzę w zakresie tworzenia projektów graficznych z pomocą oprogramowana Corela.

Czego oczekujemy?

Znajomość obsługi komputera oraz platformy PC lub MacOS. Wymagana jest podstawowa znajomość programu CorelDRAW.

Program szczegółowy

Szkolenie CorelDRAW – moduł II

Wprowadzenie do programu CorelDRAW

 • Programy pakietu
 • Dostosowanie interfejsu użytkownika do indywidualnych potrzeb
 • Otwieranie i zapisywanie dokumentów
 • Współpraca pakietu z innymi aplikacjami
 • Zarządzanie czcionkami
 • Ustawienia profili koloru (ICC) w aplikacji i dokumentach.

Grafika wektorowa i efekty specjalne

 • Narzędzia do rysowania
 • Tworzenie własnych pędzli
 • Operowanie obiektami
 • Klonowanie i duplikowanie
 • Automatyczna wektoryzacja narzędziem PowerTrace
 • Stosowanie wytłoczeń

Praca z tekstem

 • Tekst artystyczny i akapitowy
 • Obłamywanie grafiki tekstem
 • Tekst pisany na ścieżce
 • Czcionki OpenType i funkcje zecerskie
 • Zaawansowane formatowanie i style
 • Spotykane problemy

Grafika pikselowa – Corel Photo-Paint

 • Zmiana wielkości ilustracji
 • Edycja bitmap i korekcja barwna
 • Zaawansowane narzędzia selekcji
 • Retusz
 • Malowanie i narzędzia artystyczne
 • Maski i kanały
 • Montaże
 • Współpraca z Adobe Photoshop

Przygotowanie projektów

 • Kontrolowanie ustawień strony
 • Kadrowanie (m. in. Bitmap)
 • Kadrowanie bitmap
 • Eksport przygotowanych prac
 • Zapisywanie szablonów

Dodatki dostępne po zalogowaniu

 • Czcionki
 • Fotografie
 • Kliparty i szablony
 • Skrypty (automatyzacja)
 • Omówienie najczęstszych problemów

Drukowanie

 • Zalewki, nadruk, wybranie
 • Profile koloru (ICC)
 • Podgląd rozbarwień
 • Funkcje montażowe
 • Przygotowanie plików postscriptowych, PDF i PDF/X

Sprawdzanie przygotowanych plików

 • Rozbarwienia
 • Rozdzielczość
 • Maksymalne pokrycie farbami (TAC/TIL)
 • Nadrukowanie
 • Zastosowane czcionki
 • Ogólna zgodność z wymaganiami druku

Nasi trenerzy

Robert Jarzębiński

Certyfikowany Trener Adobe. Uznany wykładowca, od ponad 17 lat prowadzi szkolenia, w kraju i za granicą. Specjalizuje się w zakresie DTP,  grafiki komputerowej a także tworzenia projektów na urządzenia mobilne.

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy

Standard szkolenia

Jedyny w Polsce
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy
Adobe i Maxon

Certyfikowani wykładowcy - praktycy

Najnowsze oprogramowanie i samodzielne stanowisko komputerowe PC/MAC

Certyfikat i materiały szkoleniowe

Małe, kameralne grupy szkoleniowe

Pyszny obiad i kawa

Opinie z ankiet po szkoleniu

Bardzo ciekawe zajęcia. Dużo przydatnych i przyspieszających pracę wskazówek. Tłumaczenie wykładowcy jasne i konkretne.

- Paulina S.

Profesjonalnie, ciekawie przekazana wiedza w sposób łatwy i przyjemny

- Agata Z.

Szkolenie bardzo dobrze przeprowadzone.

- Martyna J.

Zaloguj się, by móc dodawać opinie
IT Media
Average rating:  
 0 reviews

Czcesz zapytać o coś przed zakupem?
Napisz do nas na szkolenia@itmedia.pl

lub zadzwoń pod numer

+48 22 678 38 87

Zapraszamy na szkolenia stacjonarne i online na żywo