Szkolenie Adobe Lightroom

cena 900 zł (netto)

8h (1 dzień)
8:30-16:30

Ścieżka: Grafika i DTP

Termin szkolenia: 3 listopada 2021

Skontaktuj się, aby potwierdzić termin!

Praktyczny warsztat z trenerem w formie:

Szkolenia online | Na żywo
lub
Szkolenia stacjonarnego

zapisz się

Szkolenie Adobe Lightroom

średnia ocen: 5.0

Szkolenie Adobe Lightroom

z certyfikatem Adobe Training Center | Warszawa | Online

Jako jedyny w Polsce Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy Adobe mamy zaszczyt zaprosić Cię na Szkolenie Adobe Lightroom z certyfikatem Adobe Training Center! Szkolenie prowadzone jest w formie zajęć stacjonarnych w Warszawie lub zdalnej pracy z domu w dowolnej lokalizacji. Ma charakter praktycznych ćwiczeń warsztatowych z trenerem.

Szkolenie Adobe Lightroom to idealna propozycja dla każdego profesjonalnego fotografa i zapalonego amatora fotografii, który chce nauczyć się, w jaki sposób edytować i organizować zdjęcia w tym prostymi i w pełni profesjonalnym programie do obróbki zdjęć.

 

Jak wygląda Szkolenie Adobe Lightroom Online?

.
 Stałe połączenie video z trenerem w czasie rzeczywistym

 Praktyczne ćwiczenia na żywo, wraz zadawaniem pytań trenerowi

– Uczestnik zdalnie wykonuje projekty na wysokiej klasy komputerach  w IT Media

 Trener widzi prace uczestników dzięki czemu może im w dowolnym momencie pomóc

 Bezpieczeństwo, oszczędność czasu i pieniędzy
 

Czego się nauczysz

 • Wykorzystania możliwości, które oferuje program Adobe Lightroom Classic dla komputeróworaz Adobe Lightroom dla innych urządzeń (komputery, tablety, smartfony);
 • Edycji zdjęć(m.in. z użyciem zaawansowanych opcji odcieni, kontrastu, barwy) oraz zaawansowanych technik korekcji fragmentów zdjęcia;
 • Organizacji, zapisu, synchronizacji i udostępniania zdjęć w ramach programu i poza nim;
 • Wykorzystania narzędzi umożliwiających dodanieznaków wodnych tekstowych lub graficznych, metadanych informujących o prawach autorskich;
 • Przygotowania środowiska pracy oraz tworzenia spersonalizowanych szablonów.

Zobacz pełny program szkolenia >

Adobe Lightroom to program do obróbki zdjęć, który cieszy się niegasnącą popularnością na całym świecie. Został zaprojektowany do pracy ze zdjęciami w formacie RAW w taki sposób, że nawet początkujący użytkownik, może profesjonalnie edytować zdjęcia. Obróbka zdjęć przebiega z taką łatwością, z jaką wielu z nas na co dzień edytuje zdjęcia w formacie JPEG.

Zaletą Adobe Lightroom Classic jest możliwość porządkowania i zarządzania dużymi katalogami zdjęć. Zdjęcia możemy katalogować w Albumy, oznaczać gwiazdkami lub flagą jak nam się podoba. Zdjęcia umieszczane mogą być na dysku lub w chmurze Adobe dlatego udostępnianie oraz edycji tych zdjęć jest możliwa online przez przeglądarkę w serwisie lightroom.adobe.com lub za pomocą smartfona czy tabletu w aplikacji mobilnej. Jeśli więc jesteś zapalonym fotografem oraz fanem nowych rozwiązań technologicznych, to szkolenie odpowie na Twoje potrzeby związane z fotografią cyfrową!

szkolenie_lightroom_czego_sie_nauczysz

Szkolenie Adobe Lightroom oferuje wiedzę potrzebną do tego, aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać możliwości tego najbardziej zaawansowanego technologicznie i najwydajniejszego programu dla postprodukcji zdjęć. U nas nauczysz się, jak eksperymentować ze zdjęciami wykorzystując rozbudowane funkcje edycyjne. Dowiesz się również, w jaki sposób wykorzystać historię zmian do tworzenia jeszcze ciekawszych zdjęć niż dotychczas. Zaprzyjaźnisz się z organizacją zdjęć i oswoisz z nawet najbardziej skomplikowanymi funkcjami programu. Odkryjesz, w jaki sposób wykorzystać program do tworzenia galerii i innych narzędzi do prezentowania zdjęć i publikowania ich w sieci. Obróbka zdjęć będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek!

 

Tworzenie środowiska pracy

Będąc w szale fotografowania, często nie myślimy o tym, co zrobimy ze zrobionymi zdjęciami. Edycja zdjęć nawet jeszcze nie pojawia się na naszym horyzoncie myślowym. Jesteśmy tu i teraz: na weselu, w trakcie ważnego wydarzenia branżowego, w samym środku zdarzeń, z których planujemy stworzyć fotoreportaż. Szukamy ujęcia idealnego o poranku nad rzeką, spacerując po lesie, podziwiając nad morzem lub w górach zachód słońca. Przychodzi jednak moment, gdy wracamy do domu, siadamy przed komputerem i zaczynamy zgrywać zdjęcia.

szkolenie_adobe_lightroom_dla_kogo

Zanim zaczniemy kopiować dane, warto zadbać o przygotowanie odpowiedniego środowiska dla zdjęć, które niebawem znajdą się na dysku. Adobe Lightroom zyskał sympatię odbiorców na całym świecie m.in. dzięki możliwości zgrywania zdjęć i automatycznego dodawania metadanych jeszcze zanim zaczniemy z nimi pracować. Kolejnym ogromnym atutem jest możliwość organizowania zdjęć w niezwykle prosty i intuicyjny sposób, w zależności od naszych potrzeb.

Szkolenie Adobe Lightroom zaczynamy od gruntownego omówienia zagadnień związanych z ustawieniami importu i organizacji zdjęć zgrywanych z karty lub pochodzących z innych źródeł (pamięć zewnętrzna, katalogi na dysku). Przyglądamy się formatom plików i zagłębiamy się w zagadnienia związane z formatem Digital Negative (DNG). Na szkoleniu wyjaśniamy, czemu warto zaprzyjaźnić się z tym formatem i jak edycja zdjęć zmienia się dzięki jego wykorzystaniu. Sporo miejsca poświęcamy również temu, w jaki sposób wyszukiwać zdjęcia i porównywać ujęcia. Różne przybliżenia przydają się na różnych etapach pracy ze zdjęciem. Na naszych zajęciach dowiesz się, jak wykorzystać to i inne narzędzia w zależności od pomysłu i procesu obróbki.

W ramach zajęć pracujemy z Lightroom Classic to aplikacja na komputery Mac i PC. Poznajemy tu rozszerzone możliwości jakie daje praca na silnym komputerze.

 

Zarządzanie zbiorami zdjęć – interfejs „Library”

Nie każdy program do obróbki zdjęć zapewnia możliwość organizowania zdjęć. Adobe Lightroom Classic jest pod tym względem programem wiodącym na rynku. W trakcie szkolenia mówimy o wielu dobrych praktykach, które warto stosować. Do nich należy m.in.: umiejętność odpowiedniego skatalogowania i oceny zdjęć (przy wykorzystaniu m.in. systemu gwiazdek czy kolorowych znaczników), oznaczenia słowami kluczowymi, a nawet dodania miejsca, w którym zostały wykonane (wykorzystując tzw. geotagging).

Edycja zdjęć często tak bardzo nas absorbuje, że zapominamy o organizacji pracy. Nabyte podczas szkolenia dobre nawyki sprawią, że bez problemu odnajdziesz zdjęcia w odpowiednio opisanych katalogach czy pod odpowiednio dobranymi słowami kluczowymi. Będziesz również wiedzieć, jakie funkcje wykorzystać, aby z łatwością porównać zdjęcia i wybrać najlepsze ujęcie.

Wśród omawianych funkcji na szczególną uwagę zasługuje możliwość wykonania wirtualnej kopii. Pracując na oryginalnym zdjęciu, możemy przypadkiem zapisać wyniki naszej pracy tak, że oryginalny plik będzie niemożliwy do odtworzenia. Wirtualna kopia pozwala na niezliczoną ilość eksperymentów na jednym zdjęciu. Dodatkowo daje bezpieczeństwo zachowania oryginału do wglądu lub tworzenia kolejnych wirtualnych kopii.

 

Przekształcenia – interfejs „Develop”

Szkolenie Adobe Lightroom to nie tylko teoria i nauka dobrych praktyk. To również ćwiczenia – eksperymentowanie ze zdjęciami z wykorzystaniem takich funkcji jak: balans bieli, kontrast, krzywe, korekcja HSL, pędzel korekcji. Podczas szkolenia dowiesz się, jak usunąć ze zdjęcia zanieczyszczenia, a czasem, jeśli trzeba, nawet całe obiekty). Zobaczysz, jak wyrównać elementy zdjęcia i podkręcić kolory tak, by wykonana fotografia nie różniła się od tych w najlepszych magazynach. Nauczymy Cię, jak pracować ze zdjęciami nieostrymi, prześwietlonymi, poruszonymi.

Wiele osób porównuje możliwości Lightrooma do możliwości edycyjnych Photoshopa. I choć tworzenie wielowarstwowej grafiki komputerowej nie jest możliwe, to wiele funkcji np: zmiana koloru, wyostrzenie, zabawa z ziarnem czy ze światłem jest zdecydowanie łatwiejsza do wykonania w Lightroomie niż w Photoshopie. Dlatego też Lightroom świetnie się sprawdza jako program do obróbki zdjęć. Możliwe jest zapisanie plików w formacie umożliwiającym dalszą ich edycję w programie Adobe Photoshop. Ten temat poruszymy również na naszym szkoleniu.

Jeśli interesuje Cię przygoda z projektowaniem graficznym, zachęcamy do zapoznania się ze szkoleniem Photoshop – moduł I i innymi wchodzącymi w skład ścieżki Grafika i DTP.

 

Wersje Adobe Lightroom

Adobe Lightroom i Adobe Lightroom Classic.

Obecnie na rynku dostępne są dwie wersje programu: Lightroom – dostępny wraz z Photoshopem w ramach subskrypcji planu fotograficznego. W ramach tego planu Lightroom zapisuje i synchronizuje zdjęcia w chmurze, dzięki temu możesz je edytować w dowolnej chwili na komputerze (w dedykowanym programie lub przez przeglądarkę) oraz ma urządzeniach mobilnych (telefon, tablet). Niezależnie od tego, czy siedzisz w pociągu, masz przerwę w pracy czy próbujesz przetrwać nudne zebranie. W każdej chwili możesz zajrzeć do swoich zdjęć.

Zanim jednak zaczniesz przygodę z aplikacją mobilną, dobrze jest się przyjrzeć, jak działa na różnych urządzeniach i w jaki sposób ją skonfigurować, aby działała w optymalny sposób. O tym również dowiesz się na naszym szkoleniu. Powiemy także o tworzeniu kolekcji w sieci, którą możesz upublicznić albo udostępnić tylko wybranym osobom.

Lightroom Classic – to program komputerowy na Mac i Windows dostępny w ramach subskrypcji Adobe CC. Zdjęcia domyślnie przechowujemy na naszym komputerze, a te które udostępnimy, można edytować w aplikacjach mobilnych. Wersja Classic posiada największe możliwości edycji, zarządzania i eksportu zdjęć.

 

Dofinansowanie na Szkolenie Adobe Lightroom

Jesteś osobą bezrobotną lub poszukujesz pracy i chciałbyś uzyskać dofinansowanie na Szkolenie Adobe Lightroom? W Akademii IT Media prowadzimy wiele projektów szkoleniowych z Powiatowymi Urzędami Pracy. Dysponując wpisem w RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych WUP (2.14/00109/2005) oraz wieloletnim doświadczeniem, pomagamy uczestnikom uzyskać dofinansowanie, które umożliwi wzięcie udziału w wymarzonym kursie, bądź szkoleniu.

W zdobyciu dofinansowania pomagamy również osobom pracującym w firmie zatrudniającej co najmniej 1 osobę na umowę o pracę. Taką możliwość uzyskamy przy wsparciu Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Pozostałe osoby, które osiągnęły pełnoletność i mieszkają w Polsce mogą również skorzystać z nieoprocentowanych pożyczek w ramach programu Ministerstwa Rozwoju – „Pożyczki na kształcenie”.

Dofinansowania na szkolenia – czytaj więcej >

 

Szkolenie Adobe Lightroom – opinie

Nasze kursy i szkolenia cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Uczestnicy najwyżej oceniają naszych wykładowców – ich przygotowanie, zaangażowanie i podejście do uczestników. Potwierdzamy, że staramy się stawiać na doświadczoną kadrę, która z pasją podchodzi do prowadzenia zajęć. Przychodząc na kurs, przekonasz się, że to prawda. Średnia naszych ocen w Google to 4,9 oraz 5,0 na Facebooku. 

Sprawdź nasze opinie na Google >

 

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie Lightroom skierowane jest do profesjonalistów i miłośników fotografii zainteresowanych obróbką i retuszem zdjęć, którzy poza wspaniałymi efektami cenią sobie dobrą organizację zdjęć i łatwość ich udostępniania.

Czego oczekujemy?

Znajomość obsługi komputera oraz platformy PC lub MacOS. Nie jest wymagana znajomość programu Adobe Lightroom.

Program szczegółowy

Tworzenie środowiska pracy

 • Ustawienia Importu/Eksportu
 • Import plików RAW, JPG.
 • Konwersja do DNG (Digital Negative)
 • Wyszukiwanie i porównywanie ujęć

Zarządzanie zbiorami zdjęć – interfejs „Library”

 • Alternatywne wersje pliku
 • Przypisywanie i edycja metadanych
 • Dodawanie współrzędnych GPS (Geotagging)
 • Archiwizacja kolekcji zdjęć

Przekształcenia – interfejs „Develop”

 • Balans bieli i kontrast
 • Edycja za pomocą krzywej
 • Korekcja HSB
 • Konwersja do fotografii czarno białej
 • Usuwanie zanieczyszczeń
 • Pola filtrów
 • Pędzel korekcji
 • Współpraca z Adobe Photoshop

Albumy i kolekcje

 • Ustawienia synchronizacji
 • Aktywacja, upowszechnianie i zamykanie kolekcji mobilnej
 • Edycja zdjęć w wersji mobilnej
 • Synchronizacja zdjęć ze smartfona z aplikacją Lightroom

Prezentacja prac

 • Udostępnianie galerii
 • Przygotowanie efektownej prezentacji
 • Eksport prezentacji do pliku wideo
 • Szybki eksport do Internetu

Nasi trenerzy

Robert Jarzębiński

Certyfikowany Trener Adobe. Uznany wykładowca, od ponad 17 lat prowadzi szkolenia, w kraju i za granicą. Specjalizuje się w zakresie DTP,  grafiki komputerowej a także tworzenia projektów na urządzenia mobilne. W Akademii IT Media prowadzi ponad 20 szkoleń i kursów.

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy

Standard szkolenia

Jedyny w Polsce
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy
Adobe i Maxon

Certyfikowani wykładowcy - praktycy

Najnowsze oprogramowanie i samodzielne stanowisko komputerowe PC/MAC

Certyfikat i materiały szkoleniowe

Małe, kameralne grupy szkoleniowe

Pyszny obiad i kawa

Opinie z ankiet po szkoleniu

Jak zawsze pełen profesjonalizm!

- Łukasz R.

Ośrodek, wykładowca, szkolenie bardzo dobre.

- Artur L.

Wysoki poziom , profesjonalne, dostosowane do potrzeb.

- Samanta Ż.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

IT Media
Average rating:  
 0 reviews

Czcesz zapytać o coś przed zakupem?
Napisz do nas na szkolenia@itmedia.pl

lub zadzwoń pod numer

+48 22 678 38 87