Szkolenie Adobe Lightroom

cena 750 zł (netto)

8h (1 dzień)

Ścieżka: Grafika i DTP

Najbliższy termin:


30 kwietnia 2020

Sprawdź inne terminy zapisz się

Szkolenie Adobe Lightroom

średnia ocen: 5.0

Szkolenie Adobe Lightroom

Szkolenie Adobe Lightroom to idealna propozycja dla każdego profesjonalnego fotografa i zapalonego amatora fotografii, który chce nauczyć się, w jaki sposób edytować i organizować zdjęcia w tym prostymi i w pełni profesjonalnym programie do obróbki zdjęć.

szkolenie adobe lightroom wprowadzenie

Adobe Lightroom to program do obróbki zdjęć, który cieszy się niegasnącą popularnością na całym świecie. Został zaprojektowany do pracy ze zdjęciami w formacie RAW w taki sposób, że nawet początkujący użytkownik, może profesjonalnie edytować zdjęcia. Obróbka zdjęć przebiega z taką łatwością, z jaką wielu z nas na co dzień edytuje zdjęcia w formacie JPEG. Od kilku lat Adobe Lightroom umożliwia porządkowanie i zarządzanie zdjęciami oraz ich obróbkę. Ponadto oferuje coraz więcej możliwości udostępniania oraz edycji zdjęć w sieci, za pomocą smartfona lub tabletu. Jeśli więc jesteś zapalonym fotografem oraz fanem nowych rozwiązań technologicznych, to szkolenie odpowie na Twoje potrzeby związane z fotografią cyfrową!

Szkolenie Adobe Lightroom oferuje wiedzę potrzebną do tego, aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać możliwości tego najbardziej zaawansowanego technologicznie i najwydajniejszego programu dla postprodukcji zdjęć. U nas nauczysz się, jak eksperymentować ze zdjęciami wykorzystując rozbudowane funkcje edycyjne. Dowiesz się również, w jaki sposób wykorzystać historię zmian do tworzenia jeszcze ciekawszych zdjęć niż dotychczas. Zaprzyjaźnisz się z organizacją zdjęć i oswoisz z nawet najbardziej skomplikowanymi funkcjami programu. Odkryjesz, w jaki sposób wykorzystać program do tworzenia galerii i innych narzędzi do prezentowania zdjęć i publikowania ich w sieci. Obróbka zdjęć będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek!

Tworzenie środowiska pracy

Będąc w szale fotografowania, często nie myślimy o tym, co zrobimy ze zrobionymi zdjęciami. Edycja zdjęć nawet jeszcze nie pojawia się na naszym horyzoncie myślowym. Jesteśmy tu i teraz: na weselu, w trakcie ważnego wydarzenia branżowego, w samym środku zdarzeń, z których planujemy stworzyć fotoreportaż. Szukamy ujęcia idealnego o poranku nad rzeką, spacerując po lesie, podziwiając nad morzem lub w górach zachód słońca. Przychodzi jednak moment, gdy wracamy do domu, siadamy przed komputerem i zaczynamy zgrywać zdjęcia.

szkolenie adobe lightroom tworzenie środowiska pracy

Zanim zaczniemy kopiować dane, warto zadbać o przygotowanie odpowiedniego środowiska dla zdjęć, które niebawem znajdą się na dysku. Edytor zdjęć Adobe Lightroom zyskał sympatię odbiorców na całym świecie m.in. dzięki możliwości zgrywania zdjęć i automatycznego dodawania metadanych jeszcze zanim zaczniemy z nimi pracować. Kolejnym ogromnym atutem jest możliwość organizowania zdjęć w niezwykle prosty i intuicyjny sposób, w zależności od naszych potrzeb. Czy chcemy zrobić porządki na dysku, stworzyć środowisko do pracy na wirtualnych kopiach czy dokonać wstępnej oceny wykonanych zdjęć i wybrać pliki do edycji.

Szkolenie Adobe Lightroom zaczynamy od gruntownego omówienia zagadnień związanych z ustawieniami importu i organizacji zdjęć zgrywanych z karty lub pochodzących z innych źródeł (pamięć zewnętrzna, katalogi na dysku). Przyglądamy się formatom plików i zagłębiamy się w zagadnienia związane z formatem Digital Negative (DNG). Na szkoleniu wyjaśniamy, czemu warto zaprzyjaźnić się z tym formatem i jak edycja zdjęć zmienia się dzięki jego wykorzystaniu. Sporo miejsca poświęcamy również temu, w jaki sposób wyszukiwać zdjęcia i porównywać ujęcia. Różne przybliżenia przydają się na różnych etapach pracy ze zdjęciem. Na naszych zajęciach dowiesz się, jak wykorzystać to i inne narzędzia w zależności od pomysłu i procesu obróbki.

Zarządzanie zbiorami zdjęć – interfejs „Library”

Nie każdy program do obróbki zdjęć zapewnia możliwość organizowania zdjęć. Adobe Lightroom jest pod tym względem programem wiodącym na rynku. W trakcie szkolenia mówimy o wielu dobrych praktykach, które warto stosować. Do nich należy m.in.: umiejętność odpowiedniego skatalogowania i oceny zdjęć (przy wykorzystaniu m.in. systemu gwiazdek czy kolorowych znaczników), oznaczenia słowami kluczowymi, a nawet dodania miejsca, w którym zostały wykonane (wykorzystując tzw. geotagging).

Edycja zdjęć często tak bardzo nas absorbuje, że zapominamy o organizacji pracy. Nabyte podczas szkolenia dobre nawyki sprawią, że bez problemu odnajdziesz zdjęcia w odpowiednio opisanych katalogach czy pod odpowiednio dobranymi słowami kluczowymi. Będziesz również wiedzieć, jakie funkcje wykorzystać, aby z łatwością porównać zdjęcia i wybrać najlepsze ujęcie.

Wśród omawianych funkcji na szczególną uwagę zasługuje możliwość wykonania wirtualnej kopii. Pracując na oryginalnym zdjęciu, możemy przypadkiem zapisać wyniki naszej pracy tak, że oryginalny plik będzie niemożliwy do odtworzenia. Wirtualna kopia pozwala na niezliczoną ilość eksperymentów na jednym zdjęciu. Dodatkowo daje bezpieczeństwo zachowania oryginału do wglądu lub tworzenia kolejnych wirtualnych kopii.

Przekształcenia – interfejs „Develop”

Szkolenie Adobe Lightroom to nie tylko teoria i nauka dobrych praktyk. To również ćwiczenia – eksperymentowanie ze zdjęciami z wykorzystaniem takich funkcji jak: balans bieli, kontrast, krzywa, korekcja HSB, pędzel korekcji. Podczas szkolenia dowiesz się, jak usunąć ze zdjęcia zanieczyszczenia, a czasem, jeśli trzeba, nawet całe obiekty). Zobaczysz, jak wyrównać elementy zdjęcia i podkręcić kolory tak, by wykonana fotografia nie różniła się od tych w najlepszych magazynach. Nauczymy Cię, jak pracować ze zdjęciami nieostrymi, prześwietlonymi, poruszonymi.

Wiele osób porównuje możliwości Lightrooma do możliwości edycyjnych Photoshopa. I choć tworzenie zaawansowanej grafiki komputerowej nie jest możliwe, to wiele funkcji: zmiana koloru, wyostrzenie, zabawa z ziarnem czy ze światłem jest zdecydowanie łatwiej zastosować w Lightroomie niż w Photoshopie. Dlatego też Lightroom świetnie się sprawdza jako program do obróbki zdjęć. Możliwe jest jednak zapisanie plików w formacie umożliwiającym dalszą ich edycję w programie Adobe Photoshop. Ten temat poruszymy również na naszym szkoleniu.

Jeśli interesuje Cię przygoda z projektowaniem graficznym, zachęcamy do zapoznania się ze szkoleniem Photoshop – moduł I i innymi wchodzącymi w skład ścieżki Grafika i DTP.

Wersja mobilna na Android/IOS

Obecnie na rynku dostępne są dwie wersje programu: Lightroom Classic do pracy na komputerze i aplikacja Lightroom na smartfony i tablety. Jeśli trzymasz zdjęcia w chmurze zsynchronizowanej z Lightroomem, możesz je w pewnym stopniu (w zależności od urządzenia) edytować w dowolnej chwili. Niezależnie od tego, czy siedzisz w pociągu, masz przerwę w pracy czy próbujesz przetrwać nudne zebranie. W każdej chwili możesz zajrzeć do swoich zdjęć.

Zanim jednak zaczniesz przygodę z aplikacją mobilną, dobrze jest się przyjrzeć, jak działa na różnych urządzeniach i w jaki sposób ją skonfigurować, aby działała w optymalny sposób. O tym również dowiesz się na naszym szkoleniu. Powiemy także o tworzeniu kolekcji w sieci, którą możesz upublicznić albo udostępnić tylko wybranym osobom.

Zapisz się na szkolenie Adobe Lightroom i dołącz do grona zadowolonych absolwentów Akademii IT Media!

Czego się nauczysz

 • Wykorzystania możliwości, które oferuje program Adobe Lightroom dla komputerów oraz innych urządzeń (smartfony, tablety);
 • Edycji zdjęć (m.in. z użyciem zaawansowanych opcji odcieni, kontrastu, barwy) oraz zaawansowanych technik retuszu;
 • Organizacji, zapisu, synchronizacji i udostępniania zdjęć w ramach programu i poza nim;
 • Wykorzystania narzędzi umożliwiających dodanie napisów, znaków wodnych, metadanych informujących o prawach autorskich;
 • Przygotowania środowiska pracy oraz tworzenia spersonalizowanych szablonów.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie Lightroom skierowane jest do profesjonalistów i miłośników fotografii zainteresowanych obróbką i retuszem zdjęć, którzy poza wspaniałymi efektami cenią sobie dobrą organizację zdjęć i łatwość ich udostępniania.

Czego oczekujemy?

Znajomość obsługi komputera oraz platformy PC lub MacOS. Nie jest wymagana znajomość programu Adobe Lightroom.

Program szczegółowy

Tworzenie środowiska pracy

 • Ustawienia Importu/Eksportu
 • Import plików RAW, JPG.
 • Konwersja do DNG (Digital Negative)
 • Wyszukiwanie i porównywanie ujęć

Zarządzanie zbiorami zdjęć – interfejs „Library”

 • Alternatywne wersje pliku
 • Przypisywanie i edycja metadanych
 • Dodawanie współrzędnych GPS (Geotagging)
 • Archiwizacja kolekcji zdjęć

Przekształcenia – interfejs „Develop”

 • Balans bieli i kontrast
 • Edycja za pomocą krzywej
 • Korekcja HSB
 • Konwersja do fotografii czarno białej
 • Usuwanie zanieczyszczeń
 • Pola filtrów
 • Pędzel korekcji
 • Współpraca z Adobe Photoshop

Wersja mobilna na Android/iOS

 • Ustawienia synchronizacji
 • Aktywacja, upowszechnianie i zamykanie kolekcji mobilnej
 • Edycja zdjęć
 • Prezentacja zdjęć w sieci

Prezentacja prac

 • Przygotowanie efektownej prezentacji
 • Podgląd eksportu do HTML lub Flash
 • Szybki eksport do Internetu

Wydruki najwyższej jakości

 • Dobór papieru
 • Ustawienia wyostrzenia
 • Wydruk na Canon IPF 6450a

Nasi trenerzy

Robert Jarzębiński

Certyfikowany Trener Adobe. Uznany wykładowca, od ponad 17 lat prowadzi szkolenia, w kraju i za granicą. Specjalizuje się w zakresie DTP,  grafiki komputerowej a także tworzenia projektów na urządzenia mobilne.

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy

Standard szkolenia

Jedyny w Polsce
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy
Adobe i Maxon

Certyfikowani wykładowcy - praktycy

Najnowsze oprogramowanie i samodzielne stanowisko komputerowe PC/MAC

Certyfikat i materiały szkoleniowe

Małe, kameralne grupy szkoleniowe

Pyszny obiad i kawa

Opinie z ankiet po szkoleniu

Jak zawsze pełen profesjonalizm!

- Łukasz R.

Ośrodek, wykładowca, szkolenie bardzo dobre.

- Artur L.

Wysoki poziom , profesjonalne, dostosowane do potrzeb.

- Samanta Ż.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

IT Media
Average rating:  
 0 reviews

Czcesz zapytać o coś przed zakupem?
Napisz do nas na szkolenia@itmedia.pl

lub zadzwoń pod numer

22 678 38 87