Adobe Lightroom CC

Potężne narzędzie do katalogowania i edycji fotografii

Kup teraz

Adobe Lightroom CC

Włącz kategorie/filtry

Kategorie

Adobe Lightroom CC dla firm

Adobe Lightroom CC to edytor zdjęć, z którego korzysta wielu miłośników fotografii na całym świecie. Zarówno osoby zajmujące się amatorsko fotografią, jak i ci którzy korzystają z aparatu do celów zawodowych potrzebują przestrzeni do organizacji zdjęć i ich obróbki. W sklepie IT Media kupisz Adobe Lightroom CC dla firm w najlepszej cenie!

 

Wszystkie subskrypcje Adobe Lightroom CC >>

Kup teraz

Adobe Lightroom CC 1TB nowa subskrypcja COM ENG

Adobe Lightroom CC 1TB nowa subskrypcja COM ENG

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Subskrypcja na użytkownika
– Dla komercji (COM)
– Wersja anglojęzyczna (ENG)

1 924,70 zł

Adobe Lightroom CC 1TB nowa subskrypcja EDU ENG

Adobe Lightroom CC 1TB nowa subskrypcja EDU ENG

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Subskrypcja na użytkownika
– Dla edukacji (EDU)
– Wersja anglojęzyczna (ENG)

962,17 zł

Adobe Lightroom CC 1TB nowa subskrypcja GOV ENG

Adobe Lightroom CC 1TB nowa subskrypcja GOV ENG

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Subskrypcja na użytkownika
– Dla administracji rządowej (GOV)
– Wersja anglojęzyczna (ENG)

1 924,70 zł

Funkcje Lightroom CC

Adobe Lightroom CC odpowiada na potrzeby każdego fotografa, który pragnie mieć łatwy dostęp do zdjęć, możliwość ich zorganizowania w wygodny dla siebie sposób i szeroki wachlarz funkcji edycyjnych.

 

Adobe Lightroom - interfejs

 

Coraz więcej fotografii – w reklamie, magazynach, katalogach, ale i w portalach newsowych – może przykuwać uwagę odbiorców dzięki potędze narzędzi postprodukcji. Edycja zdjęć potrafi zdecydowanie obniżyć koszty sesji i ułatwić pracę zarówno fotografom, jak i osobom z nim współpracującym. Aby jednak było to możliwe, potrzebny jest profesjonalny program do obróbki zdjęć. Lightroom CC jako edytor zdjęć odpowiada na potrzeby profesjonalistów, będąc jednocześnie narzędziem intuicyjnym, dzięki czemu również miłośnicy fotografii amatorskiej skorzystają z jego funkcjonalności.

 

Pierwsze kroki w pracy z fotografią

Zrobienie zdjęcia to dopiero początek długiej drogi do publikacji. Aparaty i telefony posługują się różnymi formatami zapisu. I choć Adobe Lightroom CC został stworzony z myślą o plikach typu RAW, to dzięki wtyczce Camera Raw możliwa jest obróbka zdjęć w wielu innych powszechnych formatach, zarówno w tych, gdzie obraz jest nieprzetworzony (poza RAW będą to CR3, DNG, ORF od Olympusa czy ARW od Sony), jak i wywołanych (JPG, PNG czy TIFF). Nieważne, jakim narzędziem tworzysz zdjęcie – Lightroom CC pozwoli zarówno na importowanie i wyświetlenie obrazu, automatyczne skorygowanie (pod kątem wykorzystanego sprzętu i obiektywu) jak i jego wywołanie z pliku.
Osoby, które na co dzień wykonują wiele zdjęć docenią możliwość zmiany ustawień importu tak, aby już na etapie importowania zdjęć program automatycznie dodawał metadane. Dzięki temu zdjęcia już od samego początku będą zawierać potrzebne Ci informacje, np. te o prawach autorskich.

 

Edycja zdjęć krok po kroku

Adobe Lightroom CC jako program do obróbki zdjęć posiada szereg narzędzi pozwalających na pracę z jasnością, kontrastem, barwą zdjęć. Dzięki intuicyjnemu panelowi skorzystasz z balansu bieli, krzywych, korekcji HSB czy pędzla korekcji. Ale Lightroom CC to nie tylko obróbka zdjęć na poziomie podstawowym. To również bardziej zaawansowane funkcje, jak usuwanie zanieczyszczeń lub całych obiektów, wyrównywanie elementów zdjęć i kadrowanie oraz możliwość edycji zdjęć nieostrych, prześwietlonych i poruszonych.
W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju filtry pozwalające na podkreślenie jednego z kolorów na zdjęciu, stworzenie obrazów w odcieniach szarości bądź sepii albo winietowanie. W Adobe Lightroom CC możesz skorzystać ze zdefiniowanych filtrów lub stworzyć własne presety (szablony).
Lightroom CC umożliwia swoim użytkownikom śledzenie zmian, które zostały wprowadzone w trakcie pracy ze zdjęciem oraz zapisanie tych zmian wraz ze zdjęciem. To duże ułatwienie, gdy eksperymentujesz i wykonujesz wiele różnych operacji. Jednak największym atutem w pracy z plikiem jest możliwość pracy na wirtualnej kopii. Jeśli edycja zdjęć nie będzie przebiegać, jak powinna, zawsze możesz wrócić do pliku źródłowego i… stworzyć kolejną kopię. Oryginały Twoich prac są bezpieczne.

 

Organizacja zdjęć na najwyższym poziomie

Obróbka zdjęć w ramach interfejsu „Develop” pozwala na osiągnięcie profesjonalnych efektów w stosunkowo krótkim czasie, jednak program Adobe Lightroom CC jako edytor zdjęć słynie z zupełnie innej funkcjonalności. Interfejs „Library” to miejsce, do którego możesz zaimportować zdjęcia, skatalogować je, oznaczyć tagami i na wiele innych sposobów tak, by ułatwić i usprawnić proces wybierania tego „optymalnego ujęcia”.
Pomocą w wyborze kadru będzie również rozbudowany panel podglądu zdjęć. Możesz nie tylko sprawdzić, jak wygląda zdjęcie w powiększeniu, lecz także porównać ze sobą zdjęcia, korzystając z całego ekranu. Podgląd za pomocą miniaturek daje ogólne pojęcie, co jest na zdjęciu, i choć w ramach „Library” po najechaniu myszką lub kliknięciu zobaczysz zdjęcie w większej rozdzielczości, to jednak czasem potrzebujesz zobaczyć detale dwóch zdjęć jednocześnie. W Adobe Lightroom CC jest to możliwe, bez czasochłonnego otwierania zdjęć na wielu ekranach.
Stworzone kolekcje możesz wykorzystać na różne sposoby, udostępniając je czy wykonując zbiorowe operacje na zdjęciach. Pracę ułatwi Ci również dodawanie tagów, dzięki którym z pomocą jednego kliknięcia myszki znajdziesz zdjęcia z ostatniego wesela, wyjazdu w Bieszczady albo spotkania firmowego.
Lightroom CC proponuje użytkownikom również możliwość oznaczenia zdjęcia za pomocą geotagów. Geotagging pozwala na oznaczenie miejsca, w którym wykonane zostało zdjęcie. Funkcja ta pozwala zorganizować zdjęcia w zależności od lokalizacji, co docenią szczególnie osoby dużo podróżujące po świecie.

 

Zdjęcia, którym pozwalasz zaistnieć w świecie

Adobe Lightroom CC jako edytor zdjęć daje użytkownikom niezwykle wiele możliwości udostępniania zdjęć. Możliwe jest w nim stworzenie galerii do umieszczenia na stronie internetowych, udostępnienie zdjęć, wgranie zdjęć na zsynchronizowanym dysku (lub wprowadzenie zmian, które zostały dokonane w programie) albo stworzenie filmu.
Lightroom CC jako profesjonalny program do obróbki zdjęć daje swoim użytkownikom niezwykle szerokie możliwości jeśli chodzi o zapis plików. W ustawieniach można nie tylko zmienić nazwę, miejsce zapisu i format pliku, lecz także dodać rozmiar, w jakim plik ma być zapisany, metadane i znak wodny. Możliwe jest również stworzenie własnego szablonu zapisu, który można wykorzystać przy eksporcie kolejnych plików.
Jeśli obróbka zdjęć w programie Lightroom CC to za mało, zawsze możesz przejść do Photoshopa i zająć się nieco bardziej artystyczną stroną Twojego zdjęcia. Adobe Lightroom CC umożliwia zapis plików w natywnym dla Photoshopa formacie .psd.

 

Obróbka zdjęć – z Adobe Lightroom CC w każdym miejscu na świecie

Jeśli dużo fotografujesz i dużo podróżujesz z pewnością przyda Ci się inna funkcja, którą oferuje Lightroom CC. Po zsynchronizowaniu zdjęć z chmurą możesz je organizować i edytować z poziomu smartfona lub tabletu, korzystając z wersji programu na urządzenia mobilne: Lightroom Classic. Długą podróż pociągiem możesz przeznaczyć na wybranie zdjęć, które po powrocie do domu czy biura poddasz obróbce. Możliwa jest również postawowa edycja zdjęć.
Adobe Lightroom CC nie tylko zachować porządek na dysku, lecz także stworzyć własną mapę zdjęć, po której możesz sprawnie się poruszać, wybierając narzędzia – kolekcje, metadane, tagi bądź geotagi. Umożliwia edycję zdjęć w każdym miejscu na świecie, a gdy korzystasz na komputerze – możesz wycisnąć jeszcze więcej ze swoich zdjęć, korzystając z licznych funkcji i presetów.

Zobacz, jak edycja zdjęć zmienia się z programem Lightroom! Ten edytor zdjęć nie raz pozytywnie Cię zaskoczy.

 

Nowości w Lightroom CC 2019

 

1. Bezpośredni import zdjęć z aparatu bądź karty SD

Nowość w Lightroom na urządzenia mobilne (iOS)

Można teraz bezpośrednio importować zdjęcia i filmy z kart SD bądź innych nośników do Lightrooma (iOS). Urządzenie powinno być pod kontrolą systemu iOS 13.2 lub nowszego aby obsłużyć tą funkcjonalność.

2. Eksportuj zdjęcia w wybranym przez siebie formacie

Nowość w Lightroom na komputery stacjonarne i Androida

Zaznacz zdjęcia, które chcesz eksportować i kliknij ikonę Share aby przejść do ekranu Exportu. Teraz możesz eksportować edytowane zdjęcia jako JPEG, TIF albo jako oryginał z zastosowanymi zmianami. Lightroom na urządzenia mobilne (Android) daje dodatkowo możliwość eksportu zdjęć jako plików DNG. Poza tym masz dostęp do ustawień eksportu takich jak JPG Quality, Output Sharpening, Color Space i File Naming.

3. Dostęp do samouczków i inspirujących zdjęć w widoku głównym

Nowość w Lightroom na komputery stacjonarne

Kliknij ikonę (Home) w lewym panelu, aby uzyskać dostęp do widoku głównego. Tutaj znajdziesz samouczki (Get Started) uczące podstaw Lightroom-a i dostęp do tutoriali pokazujących krok po kroku techniki edycji zdjęć. W widoku główny również znajdziesz (Interactive Edits) gdzie odkryjesz jak profesjonalni fotografowie edytują swoje zdjęcia i ich edycje zachowane jako prestey.

4. Automatyczne wypełnienie krawędzi podczas tworzenia panoram

Nowość w Lightroom na komputery stacjonarne

Podczas łączenia zdjęć w celu utworzenia panoramy lub panoramy HDR, okno podglądu zawiera przycisk przełączania Fill Edges. Daje Ci to możliwość szybkiego wypełnienia nierównych krawędzi panoramy bez zniekształcenia końcowego zdjęcia.

5. Łatwo migruj katalog Photoshop Elements do Lightroom

Nowość w Lightroom na komputery stacjonarne

W wersji desktopowej, wybierz File > Migrate From > Photoshop Elements Catalog aby łatwo prze migrować katalog z Photoshop Elements wersji 2019 lub późniejszej.

6. Znajdź samouczki krok po kroku dotyczące narzędzi i funkcji

Nowość w Lightroom na urządzenia mobilne

Naciśnij ikonę Help aby znaleźć samouczki krok po kroku prowadzące przez wykorzystanie narzędzi i funkcji zgodnych z Lightroom na urządzenia mobilne. Możesz użyć wybranego zdjęcia aby zastosować na nim kroki pokazane w tutorialach.

7. Inne ulepszenia

Lightroom na komputery stacjonarne

1. Sortuj unikalnie zdjęcia w widoku siatki. Przeciągaj miniatury zdjęć i upuszczaj w żądanej pozycji w albumie. Zmiany te synchronizują się z Ligtroom-em dla urządzeń mobilnych (zarówno iOS jak i Android) oraz z wersją na przeglądarki internetowe.

2. Wystarczy kliknąć pasek wyszukiwania, aby wyświetlić szereg opcji, na podstawie których można wyszukiwać zdjęcia. Opcje te obejmują oceny, flagi, ustawienia aparatu oraz metadane takie jak lokalizacja, słowa kluczowe i pliki. Kliknij opcję by uwzględnić ją w swoim wyszukaniu i wyświetl listę możliwych wartości dla wybranego aspektu.

3. Uzyskaj szybszy podgląd zdjęć, podczas edycji suwakami Dehaze, Clarity, Exposure i White Balance. Aktualnie Lightroom oferuje opcję udostępniania wybranych zdjęć lub albumów w White House Custom Color i Blurb poza Adobe Portfolio.

4. Po włączeniu opcji akceleracji GPU, możesz podglądać w czasie rzeczywistym końcowy efekt winiety podczas procesu kadrowania zdjęcia. W celu zapoznania się z listą obsługiwanych kart graficznych, zobacz wymagania systemowe dotyczące kart graficznych.

5. Teraz możesz zaznaczyć zdjęcia w widoku siatki i skasować je przyciskiem Delete.

6. Aby zaimportować zdjęcia, przeciągnij je z pulpitu do Lightroom.

7. Podczas oceniania lub oznaczania zdjęć naciśnij Shift + odpowiedni skrót klawiaturowy aby oznaczyć lub ocenić zdjęcie i automatycznie przejść do następnego.

Lightroom na urządzenia mobilne (iOS)

1. Możesz teraz skopiować i wkleić ustawienia dla wielu wybranych zdjęć jednocześnie.

2. Możesz teraz eksportować filmy w Lightroom na urządzenia mobilne (iOS).

3. Loguj się do aplikacji przy użyciu swojego Apple ID, innego niż podczas logowania do Facebook i Google.

4. Przeglądaj profile osób, które są autorami interaktywnych samouczków. W widoku głównym dotknij nazwiska autora z miniatury samouczka, aby uzyskać dostęp do jego profilu, w którym można znaleźć uporządkowaną listę samouczków.

5. Dostęp do samouczków narzędzi Radial Gradient i Spot Healing Brush bezpośrednio z widoku głównego.

Lightroom na urządzenia mobilne (Android)

1. W widoku głównym znajdziesz następujące ulepszenia interaktywnych tutoriali:

– Dostęp do tutoriali narzędzi Radial Gradien i Spot Healing Brush.
– Możliwość kliknięcia przycisku Pomiń w oknie dialogowym opinii aby nie wprowadzać opinii na końcu samouczka.
– Ukończone samouczki opatrzone są znaczkiem ‘Done’.

Wymagania systemowe

System Windows

Wymagania minimalne
Procesor Procesor Intel® albo AMD z obsługą 64-bitów; 2 GHz lub szybszy
System operacyjny Microsoft Windows 10* z obsługą 64-bitów (Wersja 1709 albo późniejsza)
RAM 4 GB RAM (8 GB rekomendowane)
Miejsce na dysku twardym Wolne 2 GB przestrzeni dyskowej na potrzeby instalacji
Rozdzielczość monitora Ekran 1024 x 768
Wymagania dla akceleracji procesora graficznego
  • AMD: Radeon GPU z obsługą DirectX 12 albo OpenGL 3.3.
  • Intel: Skylake albo nowszy GPU z obsługą DirectX 12.
  • NVIDIA: GPU z obsługą DirectX 12 albo OpenGL 3.3.
  • Wideo adaptery z obsługą OpenGL 3.3 i DirectX 10 dla związanej z GPU funkcjonalnością.
  • 1 GB  pamięci Video RAM (VRAM). 2 GB dedykowanej pamięci VRAM (4 GB rekomendowane) dla dużych, wysokiej rozdzielczości 4K i 5K monitorów.
Internet Do aktywacji oprogramowania, sprawdzania poprawności subskrypcji i korzystania z usług online niezbędna jest rejestracja i musi być dostępne połączenie z Internetem.

* Nie obsługiwany Windows 10 wersja 1511 i 1607.

System macOS

Wymagania minimalne
Procesor Wielordzeniowy procesor Intel ze wsparciem  64-bitów
System operacyjny macOS v10.12 (Sierra), macOS v10.13 (High Sierra), or macOS v10.14 (Mojave)
RAM 4 GB RAM (8 GB rekomendowane)
Miejsce na dysku twardym 2 GB of miejsca na dysku twardym na potrzeby instalacji; dodatkowe wolne miejsce podczas instalacji (nie może być zainstalowane na partycjach z wrażliwymi plikami systemowymi i na wymiennych nośnikach)
Wymagania dla akceleracji procesora graficznego
  • AMD: macOS 10.12, macOS 10.13, lub macOS 10.14 z Metal support.
  • Intel: macOS 10.12, macOS 10.13, lub macOS 10.14 z Metal support.
  • NVIDIA: macOS 10.12, macOS 10.13, lub macOS 10.14 z Metal support.
  • Wideo adaptery z obsługą OpenGL 3.3 dla związanej z GPU funkcjonalnością.
  • 1 GB Video RAM (VRAM). 2 GB dedykowanej pamięci VRAM (4 GB rekomendowane) dla dużych, wysokiej rozdzielczości 4K i 5K monitorów.
Internet Do aktywacji oprogramowania, sprawdzania poprawności subskrypcji i korzystania z usług online niezbędna jest rejestracja i musi być dostępne połączenie z Internetem.

Zapraszamy na szkolenia stacjonarne oraz online. Skontaktuj się, aby potwierdzić terminu wybranego szkolenia!