Adobe Stock

Dostęp do milionów zdjęć, grafik i materiałów wideo

Kup teraz

Adobe Stock

Włącz kategorie/filtry

Kategorie

Adobe Stock to dostęp do wysokiej jakości zasobów cyfrowych

W skład Adobe Stock wchodzą zdjęcia, grafiki wektorowe, ilustracje, szablony, materiały wideo, Premium i Redakcyjne. Szablony obejmują swą tematyką projekty na potrzeby druku, filmu, WWW i urządzeń mobilnych. Materiały Premium są najlepszymi pracami najwyśmienitszych artystów i użytkowników Adobe. Natomiast Materiały Redakcyjne są pracami odnoszącymi się do wydarzeń, wiadomości i znanych osób. Posiadające wartości dziennikarskie. W sklepie IT Media kupisz plany Adobe Stock dla firm w najlepszej cenie!

.

Plany Adobe Stock >>

.

Adobe Stock - interfejs

.

Zasady licencjonowania

Licencja Stock daje możliwość korzystania z zakupionego zasobu na całym świecie i nie jest ograniczona czasowo. Materiały można wykorzystać w prezentacjach, druku, transmisjach, stronach WWW i mediach społecznościowych.
Zabronione jest rozpowszechnianie zasobu dające możliwość jego wykorzystania i pozyskania go przez inne osoby nie posiadające wykupionej na niego licencji.

.

1. Licencja standardowa Adobe Stock

Licencja standardowa zezwala na:
– Powielanie zasobu w ilości do 500 000 egzemplarzy, dotyczy to: opakowań, drukowanych materiałów marketingowych, dokumentów elektronicznych lub oprogramowania
– Wykorzystanie zasobu w marketingu e-mail, reklamach na urządzeniach mobilnych i w programach tv jest ograniczone do 500 000 odbiorców
– Publikowanie go na stronach WWW bez ograniczenia liczby odwiedzających. W przypadku kiedy jest to użytek redakcyjny trzeba podać autora i źródło (©Imię i nazwisko autora — stock.adobe.com)
– Wykorzystanie danego zasobu w niewielkiej roli jaką odgrywa w produkcie, np: ilustracja w podręczniku
Licencja standardowa zabrania:
– Tworzyć za pomocą zasobu produktów bądź materiałów, w których główną wartością produktu jest sam zasób. Na przykład kubki, plakaty, koszulki nabywane ze względu na wykorzystaną na nich grafikę

2. Licencja Plus Adobe Stock

Licencja Plus (dostępna na zasoby z kolekcji Adobe Stock Premium) zezwala na:
– Wykorzystanie zasobu według uprawnień definiowanych przez licencję standardową
– Powielać zasób powyżej ograniczenia 500 000 odbiorców czy egzemplarzy
Licencja Plus zabrania:
– Tworzenia za pomocą zasobu produktów bądź materiałów, w których główną wartością produktu jest sam zasób. Na przykład kubki, plakaty, koszulki nabywane ze względu na wykorzystaną na nich grafikę

3. Licencja rozszerzona Adobe Stock

Licencja rozszerzona zezwala na:
– Wykorzystanie zasobu według uprawnień definiowanych przez licencję standardową
– Powielać zasób powyżej ograniczenia 500 000 odbiorców czy egzemplarzy
– Tworzenia za pomocą zasobu produktów bądź materiałów, w których główną wartością produktu jest sam zasób. Na przykład kubki, plakaty, koszulki nabywane ze względu na wykorzystaną na nich grafikę

4. Zasoby redakcyjne

Ograniczenia zasobów Redakcyjnych:
– Zasób oznaczony “Tylko do użytku redakcyjnego” można wykorzystać w blogach, filmach, artykułach i programach telewizyjnych podejmujących tematykę wiadomości i wydarzeń
– Zasobu nie można używać do celów reklamowych i komercyjnych nawet po nabyciu licencji rozszerzonej bez uzyskania pisemnej zgody od osób trzecich (właścicieli praw autorskich, w niektórych przypadkach również rozpoznawalnych osób i właścicieli praw do obiektów lub budowli)
– Zasobów redakcyjnych nie można edytować, poza drobnymi poprawkami jakości i rozmiaru pod nakazem zachowania kontekstu i znaczenia oryginału
– Zasoby umieszczane w materiałach do druku, na stronach WWW lub blogach trzeba opisywać, również w polu IPTC “Nazwą agencji / imieniem i nazwiskiem autora — stock.adobe.com”
– Zasoby umieszczane w filmach i programach telewizyjnych (zarówno grafiki jak i materiały wideo) również trzeba oznaczyć odpowiednią adnotacją “Obrazy lub wideo zostały wykorzystane na mocy licencji udzielonej przez [nazwa agencji / nazwisko autora] — stock.adobe.com”

Adobe Stock - interfejs 2

.

Możliwości zakupu Adobe Stock dla firm

1. Pakiety punktów:

do wyboru 5, 16, 40, 80, 150, 500 punktów (dostęp do wszystkich zasobów)
UWAGA: Punkty są ważne przez rok od zakupu. Nie są automatycznie odnawiane.

2. Subskrypcje zespołowe:

do wyboru 10, 40 i 750 obrazów miesięcznie (dostęp do standardowych obrazów, zdjęć, wektorów i ilustracji wysokiej rozdzielczości, w celu nabycia zasobów wideo oraz Premium należy skorzystać z pakietów punktów)

.

Korzyści oferowane przez plany zespołowe Adobe Stock

Dla przedsiębiorstw:
– Jeden plan obejmujący wszystkich członków zespołu w przedsiębiorstwie
– Nabyte zasoby należą do przedsiębiorstwa i są niezależne od składu zespołu
– Ujednolicona historia licencji umożliwia podgląd stanu posiadanych zasobów oraz zakupów

Dla twórców:
– Dostęp do unikatowych i zróżnicowanych treści tworzonych przez kreatywną społeczność
– Błyskawiczny system wyszukiwania zasobów oparty na technologii Adobe Sensei
– Zintegrowanie z Adobe Creative Cloud daje nawet 10 krotny wzrost wydajności pracy w stosunku do innych usług udostępniających zdjęcia

Dla administratorów
– Scentralizowane zarządzanie planem Stock i innymi subskrypcjami Adobe dzięki serwisowi Admin Console
– Łatwe odnawianie i rozliczanie dzięki pojedynczej fakturze za usługi Adobe
– Zarządzanie dostępem osób i podgląd licencjonowanych przez nich zasobów

.

Wykorzystanie w zespole pojedynczego zasobu

Każdy nabyty zasób może być wykorzystany maksymalnie przez 10 osób z zespołu. W przypadku wykorzystania przez większą liczbę członków należy wykupić go ponownie.

Adobe Stock - interfejs 4

.

Sprzedaż swoich zdjęć

– Połącz swoją pasję ze źródłem dochodów, sprzedawaj swoją twórczość największej społeczności kreatywnej na świecie
– Łatwe dotarcie do milionów nabywców bezpośrednio przez ich ulubioną aplikację
– Szybkie dodawanie zasobów bezpośrednio z aplikacji Adobe Lightroom CC i Bridge CC jak również przez stronę WWW dzięki funkcji automatycznego tagowania i dodawania słów kluczowych
– Monitoruj uzyskiwane honoraria w czasie rzeczywistym w swoim panelu
– Aby sprzedawać swoje prace trzeba mieć ukończone 18 lat i być wyłącznym właścicielem każdego udostępnianego zasobu. Ponadto posiadać wszystkie prawa do danej pracy oraz zgody na rozpowszechnianie wizerunku w przypadku mediów zawierających rozpoznawalne osoby bądź własność prywatną.
– W usłudze Stock można sprzedawać: filmy, zdjęcia, ilustracje i grafiki wektorowe. Poszukiwane są najwyższej jakości zasoby o wszelakiej tematyce.
– Prowizje za sprzedane prace wynoszą 33% w przypadku zdjęć i grafik wektorowych oraz 35% w przypadku filmów. Są naliczane od ceny danego zasobu i można je wypłacić po uzbieraniu przynajmniej 25$ na koncie poprzez złożenie zlecenia wypłaty.

Wybierz plan Adobe Stock

Adobe Stock - kup teraz

Migracja z Fotolii do Stock

Po wykupieniu przez Adobe serwisu Fotolia, dotychczasowi użytkownicy mają możliwość przeniesienia swoich kont do usługi Adobe Stock, która zapewnia między innymi lepszą obsługę i integracje z programami Adobe Creative Cloud.

Migracja daje kwalifikującym się użytkownikom, możliwość przeniesienia i przekształcenia niewykorzystanych punktów Fotolia w punkty Adobe Stock. Dotyczy to również historii licencji, galerii i innych informacji z konta Fotolia.

Więcej szczegółów w filmie:

Wymagania systemowe:

Komputer bądź urządzenie mobilne z przeglądarka internetową i dostępem do internetu.