Szkolenie Tworzenie stron www z szablonami WordPress – moduł I

cena 2600 zł (netto)

40h (5 dni)
8:30-16:30

Ścieżka: Tworzenie stron www i aplikacji

Termin szkolenia: 14-18 czerwca 2021

Skontaktuj się, aby potwierdzić termin!

Praktyczny warsztat z trenerem w formie:

Szkolenia online lub Szkolenia stacjonarnego

zapisz się

Szkolenie Tworzenie stron www z szablonami WordPress – moduł I

średnia ocen: 5.0

Szkolenie Tworzenie stron www z szablonami WordPress – moduł I

z certyfikatem IT Media | Warszawa | Online

Mamy zaszczyt zaprosić Cię na Szkolenie Tworzenie stron www z szablonami WordPress! Szkolenie prowadzone jest w formie zajęć stacjonarnych w Warszawie lub zdalnej pracy z domu w dowolnej lokalizacji. Ma charakter praktycznych ćwiczeń warsztatowych z trenerem.

Szkolenie Tworzenie stron www z szablonami WordPress – moduł I to propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą opanować zarządzanie i tworzenie stron www w oparciu o system CMS WordPress. Podczas kursu szczegółowo omówione zostaną zagadnienia związane z systemem CMS WordPress.

Jak wygląda Szkolenie Tworzenie stron www z szablonami WordPress Online?

Stałe połączenie video z trenerem w czasie rzeczywistym

 Praktyczne ćwiczenia na żywo, wraz zadawaniem pytań trenerowi

 Trener widzi prace uczestników dzięki czemu może im w dowolnym momencie pomóc

 Bezpieczeństwo, oszczędność czasu i pieniędzy

Szkolenie skierowane jest do m.in. Web Developerów, Specjalistów SEO, Specjalistów ds. marketingu, Specjalistów e-commerce.

Czego się nauczysz

W ramach szkolenia Tworzenie stron www z szablonami WordPress – moduł I:

 • Technik instalacji systemu WordPress
 • Zarządzania zawartością strony w WordPress
 • Modyfikacji i dostosowywania szablonów systemu
 • Poprawnego użycia popularnych wtyczek, rozbudowujących funkcjonalności WordPress’a
 • Optymalizacji strony pod wyszukiwarki
 • Wykorzystaniu dodatkowych narzędzi Google
 • Publikacją gotowego serwisu w Internecie

Zobacz pełny program szkolenia >

System CMS WordPress jest obecnie najpopularniejszym systemem zarządzania treścią realizowanym w ramach Open Source. Jest on wykorzystywany w blisko 25% wszystkich stron w Internecie. Wiele firm korzysta z tego systemu, zatem jego znajomość stwarza duże możliwości związane ze znalezieniem zatrudnienia. Oprócz korzyści finansowych WordPress daje nam sposobność do podzielenia się naszymi pomysłami. A także do budowania społeczności czy podzielenia się z innymi naszą własną historią.

Instalacja systemu WordPress i podstawy zarządzania treścią

Na początku szkolenia zapoznasz się z instalacją systemu WordPress. Nowo zainstalowany WordPress będzie czystym płótnem, na którym zaczniesz pracować. Wspólnie przyjrzymy się bogatemu interfejsowi i dowiesz się, jak łatwo możesz go dostosować do stworzenia Twojej własnej strony WWW.

WordPress daje nam ogromne możliwości w zakresie tworzenia i pracy nad treścią. Zajmiemy się sposobami, w jakie możemy ją kształtować przy użyciu wbudowanych narzędzi. Poznasz wszystkie istotne treści, począwszy od aktualności, informacji o produktach czy usługach, galerii, wideo, po wpisy blogowe czy pliki PDF. Zwrócimy również uwagę na techniki efektywnego zarządzania informacjami zawartymi na stronie.

Struktura podstron i widgety

Po tym, jak nauczysz się dodawać treści do WordPressa, zajmiesz się pracą nad strukturą strony. Zaczniesz tworzyć podstrony, które wejdą w skład głównego menu i te poświęcone poszczególnym usługom czy produktom. W tym właśnie momencie zapoznasz się ze sposobem nadawania odpowiedniej struktury podstronom prezentującym produkty, usługi. Co więcej, stworzysz portfolio, podstronę kontaktową czy też formularz kontaktowy.

Wzbogacisz swoje podstrony o widgety. Widgety, czyli małe moduły spełniające określone funkcje, pozwolą Ci z łatwością wypełnić paski boczne podstron interesującą i dynamiczną treścią. Dowiesz się gdzie znaleźć dostępne widety i jak umieścić je w pożądanym miejscu. Poznasz ich działanie i funkcjonalność oraz nauczysz się je edytować.

Zmiana wyglądu strony przy pomocy szablonów

Motywy są zbiorem szablonów i stylów stosowanych do definiowania wyglądu i wyświetlania strony postawionej na WordPressie. Podczas Szkolenia Tworzenie stron www z szablonami WordPress – moduł I nauczysz się je dodawać, zmieniać i sprawnie nimi zarządzać.

Korzystanie z wtyczek

Prawdziwa moc systemu WordPress tkwi właśnie we wtyczkach. Dzięki nim możesz znaczenie rozwinąć funkcjonalność Twojej strony internetowej poprzez dodawanie formularzy kontaktowych, możesz stworzyć sklep i wiele, wiele innych.

Baza WordPressa zawiera tysiące wtyczek, co może wydawać się przytłaczające dla osób początkujących. Instalacja zbyt wielu wtyczek niepotrzebnie obciąży system, dlatego warto zdobyć rozeznanie, które z nich są szczególnie cenne. Nasz wykładowca omówi wtyczki, które warto zainstalować, aby nawet bez zaawansowanych umiejętności kodowania stworzyć atrakcyjną oraz funkjonalną stronę www.

Tworzenie stron www w Dreamweaver

Program Adobe Dreamweaver daje nam możliwość projektowania, programowania, a także publikowania stron WWW, które świetnie prezentują się na ekranach o różnych rozmiarach i rozdzielczościach.

Podczas Szkolenia Tworzenie stron www z szablonami WordPress – moduł I zajmiemy się analizą programu. Podzielimy przekazywaną wiedzę na sekcje, tak aby osoba zupełnie początkująca mogła odnaleźć się w tym temacie i zrozumieć podstawowe komponenty HTML i CSS, układ, typografie, pracę z obrazami i korzystanie z wbudowanych bibliotek w celu zwiększenia produktywności.

szkolenie z tworzenia stron www w wordpress dla początkujących

Dreamweaver pozwoli Ci na zarządzanie zasobami webowymi w bardzo prosty sposób. Przyjrzymy się strukturom plików strony, tak aby od samego początku wykonać wszystkie kroki właściwie i upewnić się, że nie będzie poważniejszych problemów, kiedy strona już będzie dostępna w sieci.

Po konfiguracji i dopasowaniu ekranu roboczego do własnych potrzeb uczestnicy kursu zajmą się zmienianiem struktury strony przy pomocy CSS z zachowaniem najnowszych standardów. Nauczysz się tworzyć wewnętrzne i zewnętrzne linki do podstron i innych zasobów.

Treść jest tym, czego zarówno użytkownicy, jak i wyszukiwarki szukają. Dlatego skupimy się na tym, jak ją wprowadzać, edytować i pozycjonować w sposób profesjonalny i przyjazny dla wyszukiwarek.

Umieszczanie obrazów, linkowanie, obrazów tła i inne zadania wykonywane przez nas wielokrotnie dadzą Ci arsenał metod umożliwiających stworzenie profesjonalnie wyglądającej finalnej strony. Podczas omawiania tych technik, poświęcimy również uwagę na odniesienie się do zalet i wad poszczególnych typów plików stosowanych do tworzenia zoptymalizowanych grafik.

Następnie przyjrzymy się procesowi planowania stron, korzystając z dokumentów używanych przez agencje graficzne w celu stworzenia specyfikacji strony internetowej. Przeanalizujemy również narzędzia do zarządzania i monitorowania dostępne zarówno dla klientów, jak i twórców strony.

Wykładowca omówi najszybsze i najbardziej logiczne funkcje oraz narzędzia, które pomogą Ci jak najwydajniej pracować z programem Dreamweaver.

Optymalizacja strony www pod wyszukiwarki

Podczas Szkolenie Tworzenie stron www z szablonami WordPress – moduł I  omawiane są również zagadnienia związane z poprawną optymalizacją stron www pod kątem standardów obowiązujących w sieci oraz ich pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Dowiesz się jak analizować konkurencję oraz jak wykorzystać informacje gromadzone w statystykach strony www poprzez narzędzia Google Analytics oraz Google Search Console.

Podsumowując, wprowadzanie zmian na stronę www za pomocą systemu zarządzania treścią niesie ze sobą liczne korzyści. Ma to znaczenie nie tylko dla wygody osoby zarządzającej serwisem, ale również dla pozycji w wyszukiwarce. System CMS WordPress, dzięki swoim prostym rozwiązaniom, bardzo dużej ilości dodatków i intuicyjnemu interfejsowi pomoże Ci osiągnąć satysfakcję w prowadzeniu własnej strony www.

Zapisz się na szkolenie Tworzenie stron www z szablonami WordPress!

Dofinansowanie na Szkolenie Tworzenie stron www z szablonami WordPress

Jesteś osobą bezrobotną lub poszukujesz pracy i chciałbyś uzyskać dofinansowanie na Szkolenie Tworzenie stron www z szablonami WordPress? W Akademii IT Media prowadzimy wiele projektów szkoleniowych z Powiatowymi Urzędami Pracy. Dysponując wpisem w RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych WUP (2.14/00109/2005) oraz wieloletnim doświadczeniem, pomagamy uczestnikom uzyskać dofinansowanie, które umożliwi wzięcie udziału w wymarzonym kursie, bądź szkoleniu.

W zdobyciu dofinansowania pomagamy również osobom pracującym w firmie zatrudniającej co najmniej 1 osobę na umowę o pracę. Taką możliwość uzyskamy przy wsparciu Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Pozostałe osoby, które osiągnęły pełnoletność i mieszkają w Polsce mogą również skorzystać z nieoprocentowanych pożyczek w ramach programu Ministerstwa Rozwoju – „Pożyczki na kształcenie”.

Dofinansowania na szkolenia – czytaj więcej >

 

Szkolenie Tworzenie stron www z szablonami WordPress – opinie

Nasze kursy i szkolenia cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Uczestnicy najwyżej oceniają naszych wykładowców – ich przygotowanie, zaangażowanie i podejście do uczestników. Potwierdzamy, że staramy się stawiać na doświadczoną kadrę, która z pasją podchodzi do prowadzenia zajęć. Przychodząc na kurs, przekonasz się, że to prawda. Średnia naszych ocen w Google to 4,9 oraz 5,0 na Facebooku

Sprawdź nasze opinie na Google >

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla:

 • Marketerów, którzy chcą nauczyć się samodzielnego aktualizowania danych na stronie internetowej;
 • Web Developerów, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności o tworzenie stron opartych na systemie WordPress;
 • Specjalistów SEO, którzy chcą poznać techniki pozycjonowania w CMS WordPress;
 • Specjalistów e-commerce, którzy szukają lub rozpoczęli pracę na stanowisku odpowiedzialnym za rozwój sklepu internetowego w środowisku WordPress;
 • osób prowadzących małe przedsiębiorstwa, które chcą samodzielnie postawić stronę www;
 • innych osób, które chcą poznać system CMS WordPress oraz Adobe Dreamweaver.

Czego oczekujemy?

Znajomość obsługi komputera oraz platformy PC lub MacOS.

Program szczegółowy

Wprowadzenie

 • Zasady projektowania i tworzenia serwisów internetowych
 • rozpoznanie potrzeb Klienta
 • wybór odpowiedniej technologii
 • przygotowanie struktury serwisu
 • omówienie układu strony internetowej
 • struktura strony internetowej
 • wprowadzenie do Responsive Web Design
 • wybór domeny
 • wybór hostingu – na jakie elementy należy zwrócić uwagę

Standardy budowy stron WWW

 • typy dokumentów HTML
 • HTML4 i HTML5
 • CSS
 • Rozdzielczości
 • Grid system
 • Kolory

Podstawowe elementy strony WWW

 • tekst
 • grafika
 • style CSS
 • biblioteki JavaScript
 • PDF
 • wideo i muzyka

Wprowadzenie do optymalizacji strony www

 • Najważniejsze informacje o stronach internetowych
 • Przyjazna struktura strony internetowej

Popularne systemy zarządzania treścią – WordPress, Joomla, Drupal …

 • Wykorzystanie projektów Open Source przy tworzeniu strony www
 • Wady i zalety popularnych systemów CMS
 • Wady i zalety WordPress’a

Wymagania oraz instalacja systemu WordPress

 • Sposoby instalacji WordPress’a – localhost / hosting
 • Konfiguracja serwera lokalnego
 • Przygotowanie bazy danych MySQL
 • Plik konfiguracyjny wp-config

 Przegląd interfejsu oraz ustawień w WordPress

 • Dostosowanie wyglądu kokpitu
 • Aktualizacje systemu oraz wtyczek
 • Opcje ekranu

Tworzenie zawartości serwisu

 • Dodawanie stron
 • Dodawanie kategorii oraz wpisów
 • Własne szablony stron, wpisów oraz kategorii
 • Osadzanie Google maps
 • Formularz kontaktowy
 • Tworzenie własnego menu oraz integracja z szablonem oraz widgetami
 • tworzenie struktury menu
 • zarządzania typami menu
 • osadzanie menu w szablonie strony

Dodawanie widgetów oraz ich integracja z szablonami

 • Przydatne wtyczki
 • Dostosowanie wyglądu

Interfejs programu Adobe Dreamweaver

 • okna i palety programu
 • dopasowanie ekranu roboczego do własnych potrzeb
 • tworzenie własnych skrótów klawiaturowych

 Integracja z Adobe Dreamweaver

 • Konfiguracja Adobe Dreamweaver
 • Widok kodu i projektu
 • Live Code

 Formatowanie strony i edycja układu strony w oparciu o style CSS

 • wykorzystanie różnorodnych selektorów CSS
 • zasady dziedziczenia
 • hierarchia stylów
 • użycie zaawansowanych właściwości CSS do formatowania elementów strony i jej układu

 Zarządzanie i edycja wyglądu szablonu strony

 • header.php
 • footer.php
 • index.php
 • category.php
 • sidebar.php
 • page.php / single.php
 • function.php
 • style.css i inne

 Wykorzystanie multimediów na stronie

 • Audio
 • Wideo
 • Integracja z serwisami: YouTube, Vimeo, Dailymotion, SoundCloud i inne

 Instalacja i przegląd wtyczek

 • Galeria zdjęć
 • Multimedia
 • Formularze kontaktowe
 • Slider
 • Accordiony oraz taby
 • Social media
 • SEO
 • Wersje językowe

Administracja WordPress

 • Ustawienia
 • Bezpośrednie odnośniki
 • Zarządzanie użytkownikami

 Publikowanie strony na serwerze

 • Eksportowanie i importowanie serwisu
 • Zabezpieczenia systemu WordPress
 • Kopia bezpieczeństwa

Indeksacja strony www w wyszukiwarce Google

 • Optymalizacja strony pod wyszukiwarki
 • Struktura strony, nagłówki, multimedia, treść
 • Dodatkowe wtyczki wspomagające indeksację strony

Integracja z Google Analytics – statystyki

Narzędzia Google dla webmasterów

Tips & Triks

Nasi trenerzy

Marcin Bober

Marcin Bober. Prowadzi szkolenia z zakresu budowania i optymalizacji serwisów www i aplikacji mobilnych. W pracy dydaktycznej duży nacisk kładzie na przygotowanie słuchaczy do samodzielnej pracy i tworzenia własnych kreatywnych rozwiązań.

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy

Standard szkolenia

Jedyny w Polsce
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy
Adobe i Maxon

Certyfikowani wykładowcy - praktycy

Najnowsze oprogramowanie i samodzielne stanowisko komputerowe PC/MAC

Certyfikat i materiały szkoleniowe

Małe, kameralne grupy szkoleniowe

Pyszny obiad i kawa

Opinie z ankiet po szkoleniu

Solidnie, profesjonalnie i przystępnie prowadzone szkolenie. Duża przyjemność uczestniczenia w szkoleniu.

- Lena M.

Wszystko na plus!

- Lidia P.

Profesjonalne podejście, dużo wiedzy przekazanej przez prowadzącego.

- Aleksander C.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

IT Media
Average rating:  
 0 reviews

Czcesz zapytać o coś przed zakupem?
Napisz do nas na szkolenia@itmedia.pl

lub zadzwoń pod numer

+48 22 678 38 87