Szkolenie SEO, pozycjonowanie i optymalizacja stron www

cena 1100 zł (netto)

8h (1 dzień)
8:30-16:30

Ścieżka: Tworzenie stron www i aplikacji

Termin szkolenia: 8 lutego 2021

Skontaktuj się, aby potwierdzić termin!

Praktyczny warsztat z trenerem w formie:

Szkolenia online lub Szkolenia stacjonarnego

zapisz się

Szkolenie SEO, pozycjonowanie i optymalizacja stron www

średnia ocen: 5.0

Szkolenie SEO, pozycjonowanie i optymalizacja stron www

z certyfikatem IT Media | Warszawa | Online

Mamy zaszczyt zaprosić Cię na Szkolenie SEO, pozycjonowanie i optymalizacja stron www! Szkolenie prowadzone jest w formie zajęć stacjonarnych w Warszawie lub zdalnej pracy z domu w dowolnej lokalizacji. Ma charakter praktycznych ćwiczeń warsztatowych z trenerem.

 

Jak wygląda Szkolenie SEO Online?

.
 Stałe połączenie video z trenerem w czasie rzeczywistym

 Praktyczne ćwiczenia na żywo, wraz zadawaniem pytań trenerowi

– Uczestnik zdalnie wykonuje projekty na wysokiej klasy komputerach  w IT Media

 Trener widzi prace uczestników dzięki czemu może im w dowolnym momencie pomóc

 Bezpieczeństwo, oszczędność czasu i pieniędzy
 

Czego się nauczysz

W ramach Szkolenia SEO:

 • Podstaw procesu koncepcyjnego, tworzenia architektury informacji
 • Wytycznych oraz dobrych praktyk przy tworzeniu stron internetowych
 • Metod i narzędzi do testowania i optymalizacji serwisów www
 • Tworzenia stron internetowych pod kątem optymalizacji dla wyszukiwarek
 • Wykorzystywania narzędzi: Google Analytics i Google Search Console
 • Zarządzania treścią witryny pod kątem jej poprawnej optymalizacji

Sprawdź szczegółowy program zajęć >

Pro­fe­sjo­nal­ne stro­ny www to nie tyl­ko no­wo­cze­sny de­sign, ale przede wszystkim użyteczność i łatwość w poruszaniu się potencjalnych użytkowników serwisu. Szkolenie SEO, pozycjonowanie i optymalizacja stron www pokaże Ci, jak efektywnie realizować proces optymalizacji strony www. Co więcej, dowiesz się, jak skutecznie wykorzystywać dostępne narzędzia w celu budowania wysokich pozycji w Internecie. W jaki sposób efektywnie zarządzać zawartością serwisu, aby przekładało się to na wymierne rezultaty w wyszukiwarkach.

Szkolenie SEO, pozycjonowanie i optymalizacja stron www

Podczas szkolenia trener duży nacisk położy właśnie na funkcjonalność, łatwość wyszukiwania informacji, intuicyjność systemu menu oraz logikę uporządkowania treści. Uczestnicy szkolenia nauczą się, w jaki sposób optymalizować strony www zgodnie z wymogami Google.

Zakres materiału zajęć to obowiązkowa wiedza dla osób bezpośrednio związanych nie tylko z procesem tworzenia silnika www, ale również osób obsługujących systemy zarządzania treścią oraz działów marketingowych. Szkolenie polecane jest również osobom, które pragną od podstaw poznać zasady projektowania stron internetowych i skutecznej promocji marki w internecie za pomocą rozwiązań SEO.

Współczesne praktyki projektowe

Tworzenie stron internetowych oprócz zdobycia niezbędnych umiejętności technicznych, wymaga uświadomienia sobie jakimi zasadami należy się kierować, tak aby finalny produkt spełniał oczekiwania, jakie są stawiane nowoczesnym stronom internetowym. Już na wstępie spotkania dowiesz się jakie są współczesne trendy, techniki i narzędzia determinujące tworzenie stron WWW. Każdego roku pojawiają się nowe elementy i style, które zastosowane z rozmysłem, mogą korzystnie wpłynąć na poprawę doświadczeń osób korzystających ze strony. Nasz trener pomoże Ci odnaleźć się w gąszczu możliwości, udzieli wskazówek, tak abyś mógł tworzyć nowoczesne i funkcjonalne serwisy. Sprawne poruszanie się po stronie i możliwość koncentracji na treści to wymogi, których absolutnie nie można ignorować. Dowiesz się czym jest minimalistyczny design i jak go osiągnąć dodając niezbędne elementy stron takie jak treść, formularze, obrazy przy zachowaniu wolnej przestrzeni.

Nowoczesny design to responsywny design. Dzięki temu Twoja strona będzie dostępna dla użytkowników urządzeń mobilnych bez uszczerbku dla ich komfortu i jakości doświadczeń jakie będą czerpać z korzystania z Twojego serwisu.

Metody i narzędzia do testowania i optymalizacji serwisów WWW

Optymalizacja to nie jest jednorazowe przedsięwzięcie. Wymaga ona ciągłych działań, tuningowania, testowania i monitorowania. Pozycja w rankingu Google jest wypadkową wielu czynników. Google przywiązuje dużą wagę do pozytywnych doświadczeń użytkowników. Doświadczenia te są w znacznym stopniu zakłócone, jeśli strona długo się ładuje. Istotną kwestią jest więc prędkość ładowania strony. Podczas szkolenia prowadzący omówi narzędzia, dzięki którym możesz testować wydajność i prędkość ładowania się strony. Uzyskane wyniki pozwolą Ci wprowadzić niezbędne poprawki w celu zwiększenia zadowolenia wśród osób korzystających z serwisu oraz szans na lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Dowiesz się jakie znaczenie ma odpowiednie formułowanie tytułów, zastosowanie fraz kluczowych, meta tagów, map stron.

Google Analytics i Google Search Console

Podczas szkolenia dowiesz się jak wykorzystywać narzędzia Google Analytics i Google Search Console i dane, jakie dzięki nim pozyskujesz. GSC jest usługą, która daje dostęp do informacji na temat tego jak Google indeksuje  i  wyświetla strony w wynikach wyszukiwania. Możesz poznać chociażby zapytania, które prowadzą do wyświetlenia danych podstron z Twojego serwisu i ile razy w nie kliknięto. Google Analytics jest źródłem wielu cennych informacji, które pomogą Ci zrozumieć zachowania osób odwiedzających Twoją stronę. Dodatkowo powiedzą skąd oni pochodzą, co robią kiedy pozostają na Twojej stronie i na jakiej podstronie kończą przeglądanie witryny. Przeglądając raporty Google Analytics dowiesz się między innymi ilu użytkowników szuka Ciebie, Twoich produktów czy usług korzystając z wyszukiwarki Google na urządzeniach mobilnych. Uczestnicząc w szkoleniu dowiesz się jak pośród ogromu informacji odszukać te, które mają największe znaczenie. Ponadto odkryjesz, jak sprawdzić czy Google Analytics działa prawidłowo na Twojej stronie.

Zarządzanie treścią witryny pod kątem jej poprawnej optymalizacji

Podczas szkolenia dowiesz się na czym polega optymalizacja on page i off-page. Dodatkowo odkryjesz, jakie kroki należy podejmować, aby Twoje działania doprowadziły do poprawy pozycji strony w  organicznych wynikach wyszukiwania Google. Możesz zadbać o wartościową i często aktualizowaną treść. Omówimy zasady jakimi warto się kierować w doborze słów kluczowych i ich rozmieszczeniu na stronie oraz tworzeniu przejrzystej struktury strony. Przyjrzymy się takim elementom jak meta tagi description, title, atrybuty alt, adresy URL, obrazki, nagłówki czy linki wewnętrzne. Powiemy, jak należy je formułować czy też tworzyć, aby poprawić pozycję strony w wyszukiwarkach i zwiększyć ruch na Twojej witrynie. Nasz trener wspomni również o niebezpiecznych technikach SEO, które bywają stosowane, mogą jednak znacznie zaszkodzić, spowodować spadek w rankingu Google albo nawet doprowadzić do otrzymania kary.

Monitorowanie pozycji strony www

Ciągłe sprawdzanie pozycji serwisu w wyszukiwarkach to element niezbędny podczas procesu pozycjonowania serwisów. Zmiana pozycji determinuje kolejne działania. Dodawanie nowych wysokiej jakości tekstów, pozyskiwanie linków czy też dalsze optymalizowanie wersji mobilnej serwisów to tylko wybrane elementy jakie mogą pomóc w uzyskaniu wysokiej i stabilnej pozycji w Internecie. Podczas szkolenia zapoznasz się z narzędziami, które usprawnią ocenę pozycji Twojej strony www. Dzięki nim szybciej przygotujesz raport z działań podjętych podczas SEO.

 

Uzyskaj dofinansowanie na Szkolenie SEO

Jesteś osobą bezrobotną lub poszukujesz pracy i chciałbyś uzyskać dofinansowanie na Szkolenie SEO, pozycjonowanie i optymalizacja stron www? W Akademii IT Media prowadzimy wiele projektów szkoleniowych z Powiatowymi Urzędami Pracy. Dysponując wpisem w RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych WUP (2.14/00109/2005) oraz wieloletnim doświadczeniem, pomagamy uczestnikom uzyskać dofinansowanie, które umożliwi wzięcie udziału w wymarzonym kursie, bądź szkoleniu.

W zdobyciu dofinansowania pomagamy również osobom pracującym w firmie zatrudniającej co najmniej 1 osobę na umowę o pracę. Taką możliwość uzyskamy przy wsparciu Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Pozostałe osoby, które osiągnęły pełnoletność i mieszkają w Polsce mogą również skorzystać z nieoprocentowanych pożyczek w ramach programu Ministerstwa Rozwoju – „Pożyczki na kształcenie”.

Dofinansowania na szkolenia – czytaj więcej >

 

Szkolenie SEO, pozycjonowanie i optymalizacja stron www – opinie

Nasze kursy i szkolenia cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Uczestnicy najwyżej oceniają naszych wykładowców – ich przygotowanie, zaangażowanie i podejście do uczestników. Potwierdzamy, że staramy się stawiać na doświadczoną kadrę, która z pasją podchodzi do prowadzenia zajęć. Przychodząc na kurs, przekonasz się, że to prawda. Średnia naszych ocen w Google to 4,9 oraz 5,0 na Facebooku

Sprawdź nasze opinie na Google >

 

Zapisz się na szkolenie SEO, pozycjonowanie i optymalizacja stron www!

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie SEO to obowiązkowa wiedza dla osób bezpośrednio związanych nie tylko z procesem tworzenia stron www, ale również osób obsługujących systemy zarządzania treścią oraz działów marketingowych. Podczas szkolenia dowiecie się jak efektywnie realizować proces optymalizacji strony www oraz jak skutecznie wykorzystywać dostępne narzędzia w celu budowania wysokich pozycji w Internecie.

Czego oczekujemy?

Znajomość obsługi komputera oraz platformy PC lub MacOS.

Program szczegółowy

Wprowadzenie do SEO

 • Zasady projektowania i tworzenia nowoczesnych serwisów internetowych
 • Optymalna komunikacja użytkowników po serwisie internetowym
 • Standardy budowy stron WWW
 • Optymalizacja elementów graficznych
 • Przegląd layoutów stron WWW – analiza współczesnych trendów w projektowaniu stron internetowych

 Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek internetowych

 • logiczna struktura strony
 • META znaczniki w sekcji head
 • zasady tworzenia tytułu i użycia nagłówków
 • teksty alternatywne, nazwy łączy, itp
 • logika strony i znaczników
 • prędkość ładowania strony
 • optymalizacja wersji mobilnej
 • dane strukturalne
 • okruszki
 • przekierowania 301
 • konfiguracja domen na serwerze

Testowanie i walidacja strony WWW

 • Szybkość działania
 • Optymalne rozwiązania przyspieszające działanie wersji mobilnej www

Najważniejsze elementy serwisu

 • Teksty
 • Formularze
 • Linki
 • Menu główne
 • Grafika
 • Adres URL
 • Tabele
 • Mapa serwisu
 • Wersja alternatywna

Jak działają wyszukiwarki stron internetowych

Korzyści płynące z optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych

Najważniejsze informacje o stronach internetowych

 • Dobór domeny
 • Kompatybilność z przeglądarkami internetowymi
 • Znaczniki meta
 • Hierarchia treści, grafika, galerie na stronie, multimedia
 • Przyjazna struktura strony internetowej
 • Wpływ linków przychodzących i wychodzących na pozycję strony
 • Przekierowania
 • Blokowanie stron przed indeksacją
 • Prędkość działania

Indeksacja witryny

 • Ocena postępu indeksacji
 • Kontrola postępu indeksacji strony w Google

Mapa strony

 • Po co korzystać z  map witryny?
 • Mapa witryny – schemat i budowa

Google Search Console – instalacja i konfiguracja

Ocena stron internetowych pod kątem SEO

 • Jak rozpoznać konkurencję w wyszukiwarkach
 • Ocena działań SEO serwisów w kontekście pozycjonowania się w wyszukiwarkach
 • Przegląd i omówienie narzędzi do oceny serwisów
 • Dobór optymalnych słów kluczowych
 • Narzędzia wspomagające działania SEO

Rozmieszczenie słów i fraz kluczowych na stronie www

Audyt strony www pod kątem SEO

Zarządzanie treścią witryny pod kątem jej poprawnej optymalizacji

Czynniki wpływające na pozycję w rankingu

 • Czynniki wewnętrzne
 • Czynniki zewnętrzne

Google Analytics – instalacja i konfiguracja

Podsumowanie szkolenia i omówienie źródeł rozszerzających poznane zagadnienia.

Nasi trenerzy

Marcin Bober

Marcin Bober. Prowadzi szkolenia z zakresu budowania i optymalizacji serwisów www i aplikacji mobilnych. W pracy dydaktycznej duży nacisk kładzie na przygotowanie słuchaczy do samodzielnej pracy i tworzenia własnych kreatywnych rozwiązań.

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy

Standard szkolenia

Jedyny w Polsce
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy
Adobe i Maxon

Certyfikowani wykładowcy - praktycy

Najnowsze oprogramowanie i samodzielne stanowisko komputerowe PC/MAC

Certyfikat i materiały szkoleniowe

Małe, kameralne grupy szkoleniowe

Pyszny obiad i kawa

Opinie z ankiet po szkoleniu

Bardzo profesjonalnie. Olbrzymia wiedza wykładowcy.

- Katarzyna K.

Wszystko ok., jak zwykle na najwyższym poziomie.

- Aleksander W.

Pozytywnie oceniam. Wykładowca kompetentny. Posiada wiedzę oraz doświadczenie.

- Dawid F.

Zaloguj się, by móc dodawać opinie
IT Media
Average rating:  
 0 reviews

Czcesz zapytać o coś przed zakupem?
Napisz do nas na szkolenia@itmedia.pl

lub zadzwoń pod numer

+48 22 678 38 87