Marcin Pawlik

Certyfikowany Trener Blackmagic Resolve

Oprócz bogatego doświadczenia jako wykładowca Pan Marcin w swojej pracy zawodowej zajmuje się postprodukcją, montażem filmów również postprodukcją materiałów pokonferencyjnych, jak i materiałów nagranych przez innych twórców. Dostosowuje je między innymi do publikacji w serwisie YouTube.

Prowadzi szkolenia z edycji, montażu filmu głównie w Adobe Premiere Pro, ale również w Blackmagic Design DaVinci Resolve, z nagrywania i montażu wideo za pomocą smartfonów, tabletów itp.

Organizuje, oraz prowadzi streamingi, transmisje online, webinary. Tworzy filmy edukacyjne, tutoriale, spoty i proste animacje (głównie w After Effects). Streamuje konferencje. W realizacji transmisji online głównie korzysta z rozwiązań firmy Blackmagic Design, mikserów z rodziny ATEM Blackmagic Design oraz oprogramowania ATEM Software Control. Często też korzysta z innych rozwiązań wykorzystując w pracy choćby takie oprogramowanie jak OBS Studio.

Jest trenerem oraz praktykiem. Dysponuje bogatą wiedzą na temat tego jak stworzyć studio, tak zwanej  “kablologii”, jak prowadzić nagrania wykładów, konferencji w jaki sposób komunikować się z osobami nagrywanymi i na co zwrócić uwagę podczas nagrywania aby montaż materiału był mniej czasochłonny.

Poza pracą z filmem oraz innymi działalnościami związanymi z pracą w obrębie filmu, Pan Marcin jest pasjonatem wykorzystywania usług chmurowych w edukacji. Zarówno Microsoft Office 365 jak i Google Workspace (dawniej Google G Suite). Jest nauczycielem konsultantem w OEIiZK w Warszawie. Podczas prowadzenia szkoleń wykorzystuje w swojej pracy takie narzędzia jak Microsoft Teams, Google Meet, Zoom. Wdraża rozwiązania chmurowe w placówkach edukacyjnych.

Jest Autorem i współautorem projektów, programów i kursów blended learningowych, online (synchronicznych) jak i stacjonarnych.

 

W Akademii IT Media prowadzi szkolenia:

Kurs DaVinci Resolve montaż, postprodukcja filmu
Kurs Montażu filmowego i postprodukcji – Adobe Premiere Pro
Szkolenie Adobe Premiere Pro – moduł I : Montaż filmowy
Szkolenie Adobe Premiere Pro – moduł II : Postprodukcja filmowa
Kurs Montaż filmowy i efekty specjalne
Kurs Videomarketing: Strategia, filmowanie, montaż, promocja
Szkolenie dla nauczycieli – Microsoft Teams
Szkolenie Microsoft Office Microsoft Teams – dla szkolnych administratorów
Szkolenie Google Workspace– dla nauczycieli
Szkolenie Google Workspace  dla administratora IT w szkole
Szkolenie Adobe After Effects – moduł I
Szkolenie Adobe After Effects – moduł II
Szkolenie Adobe After Effects – moduł III
Kurs Adobe After Effects
Kurs Filmowania i montażu
Kurs Animacja 3D i efekty specjalne
Kurs Motion Designer
Kurs Twórca animacji i efektów 3D
Kurs Montażysta filmowy i Twórca animacji