Szkolenie Google G-Suite – dla nauczycieli

cena 1500 zł/ gr. szkolna do 12 os.
250 zł/ os. - szkolenie otwarte

3h (1 dzień)

Ścieżka: Dla nauczycieli i oświaty

Najbliższy termin:

- szkolenie otwarte: do ustalenia

- grupa szkolna: do ustalenia

Skontaktuj się, aby potwierdzić termin!

Praktyczny warsztat z trenerem w formie:

Szkolenia online

zapisz się

Szkolenie Google G-Suite – dla nauczycieli

Szkolenie Google G-Suite jest stworzone z myślą o nauczycielach, skupiające się na metodyce pracy oraz jak wdrożyć narzędzia chmurowe do swojej pracy i do nauczania swojego przedmiotu.

Google G-Suite dla Szkół i Uczelni to rozwiązanie chmurowe, które swoją prostotą, niezawodnością oraz funkcjonalnością zyskuje coraz większą rzeszę użytkowników. Zaletą tego rozwiązania jest to, że duża część osób zna już rozwiązania chmurowe Google, takie jak GMAIL, Dysk Google, YouTube i korzysta z nich ponieważ jest to system funkcjonujący we wszystkich urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android. Oznacza to, że przyzwyczajenia oraz metody pracy w wersji konsumenckiej tej chmury w łatwy sposób można przenieść na usługę G Suite. 

Czego się nauczysz

Google G-Suite dla Szkół i Uczelni  jest to rozwiązanie chmurowe, z którego mogą skorzystać szkoły i uczelnie bezpłatnie.

Google G-Suite umożliwia funkcjonowanie placówki edukacyjnej w trybie online. Nauczyciele mogą tworzyć klasy wirtualne, zadawać zadania, sprawdzać je jak i kontaktować się online z uczniami za pomocą Classroom. Rozwiązanie to umożliwia również tworzenie obszarów ułatwiające organizację pracy szkoły, poprzez tworzenie zespołu nauczycieli, na przykład w obrębie danego przedmiotu czy też tworzyć zespół ułatwiający pracę sekretariatu itp. Narzędzia dostępne w G Suite umożliwiają również pracę z uczniem, który z różnych przyczyn nie może być obecny w szkole.

W  Google G-Suite dostępny jest dysk sieciowy Dysk Google oraz serwer pocztowy,  czyli popularny Gmail. Znajdują się tutaj również  tzw. programy biurowe czyli:  Dokumenty Google, Arkusze Google, Prezentacje Google itp. (są tą odpowiedniki aplikacji webowych firmy Microsoft, takich jak Word, Excel, PowerPoint itp.). Oprócz typowych aplikacji biurowych mamy do dyspozycji wiele innych narzędzi, które tworzą G Suite Google środowiskiem w pełni funkcjonalnym umożliwiającym pracę online.  

Przede wszystkim podczas szkolenia omówione zostanie jak chmura powinna funkcjonować w szkole i czym się różni od dziennika elektronicznego. Zapoznani zostaną Państwo z wszystkimi niezbędnymi narzędziami umożliwiającymi pracę online oraz umożliwiającymi tworzenie klas wirtualnych. Będą Państwo w praktyczny sposób w oparciu o przykłady z „życia szkoły” uczyć się jak tworzyć zadania, materiały oraz kontrolować, zarządzać dostępem do tych zasobów. Poznają Państwo metody udostępniania danych zasobów tylko konkretnym uczniom, lub grupom uczniów, użytkowników.

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo jak krok po kroku wdrażać narzędzia G Suite do swojej pracy. Czym się różni od dziennika elektronicznego.

 

Podczas szkolenie zostaną omówione, zademonstrowane następujące narzędzia, aplikacje:

  • Aplikacje biurowe dostępne w G Suite dla Szkół takich jak Dokumenty Google, Arkusze Google, Prezentacje Google itp.
  • Dysk sieciowy czyli Dysk Google – współdzielenie i udostępnianie zasobów, metody udostępniania zasobów oraz tryby uprawnień na jakich można je udostępniać.
  • Google Classroom – moduł do tworzenia zajęć zdalnych – metodyka pracy w Classroom, tworzenia klas oraz grup, tworzenie zasobów w Google Classroom oraz jak wysyłać i oceniać prace.
  • Formularze Google – czyli narzędzia do tworzenia testów.
  • Narzędzi umożliwiających tworzenie webinarów, spotkań online dostępnych w chmurze Google.

Nasi trenerzy

Marcin Pawlik

Specjalista ds. multimediów, szkoleń online oraz e-learningu w OEiiZK

oraz ds. wykorzystania Google Suite oraz pakietu Microsoft w Edukacji.

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy

Standard szkolenia

Jedyny w Polsce
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy
Adobe i Maxon

Certyfikowani wykładowcy - praktycy

Najnowsze oprogramowanie i samodzielne stanowisko komputerowe PC/MAC

Certyfikat i materiały szkoleniowe

Małe, kameralne grupy szkoleniowe

Pyszny obiad i kawa

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

IT Media
Average rating:  
 0 reviews

Czcesz zapytać o coś przed zakupem?
Napisz do nas na szkolenia@itmedia.pl

lub zadzwoń pod numer

+48 22 678 38 87