Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów

cena 1400 zł (netto)

16h (2 dni)

Ścieżka: Digital Marketing

Najbliższy termin:


29-30 kwietnia 2020

Sprawdź inne terminy zapisz się

Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów

średnia ocen: 5.0

Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów

Zważywszy na popularność mediów społecznościowych i reklamy internetowej, skromny newsletter może wydawać się lekko przestarzałym i średnio efektywnym środkiem przekazu. Nic bardziej mylnego. Odpowiednio zaplanowany i przygotowany marketing mailowy może być efektywny i generować przychód. Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów przekona Cię, że warto korzystać z tej formy komunikacji.

Newsletter jest narzędziem, które daje nam wiele korzyści. Jest on dostarczany bezpośrednio do skrzynki mailowej Twojego Klienta przy bardzo niskich kosztach. Jest to szybki i łatwy sposób powiadamiania odbiorców o najnowszych produktach i usługach, udostępniania najświeższych wpisów na blogu, bądź też oferowania voucherów i zniżek. Za pośrednictwem newslettera możesz poinformować o tym co dzieję się w Twojej firmie, łącznie z informacją na temat nadchodzących eventów. Newslettery mogą też przyciągnąć ruch do Twojej strony internetowej. Dobrze zaprojektowany newsletter jest dynamicznym i kreatywnym sposobem informowania i podtrzymywania kontaktu z odbiorcami.

Jeśli do tej pory podczas tworzenia kampanii mailingowych byłeś zmuszony do korzystania z gotowych szablonów, które pomimo bogatych kreacji ograniczały Twoje potrzeby to zapraszamy na specjalne szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterówAkademii IT Media.

Podczas dwudniowego spotkania nauczysz się tworzyć responsywny layout wiadomości mailingowych w HTMLCSS, dzięki któremu również użytkownicy korzystający z urządzeń mobilnych będą mogli w wygodny sposób z nich korzystać.

Podstawowe zasady tworzenia szablonów e-mailowych

Stworzenie profesjonalnego newslettera nie jest jednak łatwe. Podczas szkolenia Tworzenie i optymalizacja newsletterów poznasz podstawowe zasady tworzenia szablonów emailowych. Brak zachowywania standardów i nieprawidłowości zapisu HTML i CSS skutkują zaburzoną funkcjonalnością newslettera i błędnym wyświetlaniem się na różnych ekranach. Dowiesz się jak wykonać newsletter w technologii RWD (od ang. Responsive Web Design). Dzięki temu będziesz mógł tworzyć zoptymalizowane newslettery prawidłowo reagujące na właściwości urządzeń, na których będą wyświetlane. Tylko posiadając wiedzę pozwalającą Ci tworzyć własny szablon uzyskasz produkt w pełni spersonalizowany i spełniający oczekiwania klienta, również pod względem identyfikacji marki.

Kodowanie layoutu i optymalizacja

Prawidłowe użycie tabel, na których bazuje newsletter jest kluczową umiejętnością w tworzeniu głównej struktury newslettera. Podczas szkolenia dowiesz się jak od podstaw stworzyć taki szablon i krok po kroku nadasz mu pożądaną strukturę. Poznasz sugestie i wskazówki dzięki którym zaprojektujesz czytelny i responsywny layout. Twój potencjalny odbiorca skupi się się na treści jaką chcesz mu zaprezentować. Poznasz HTML i CSS w takim stopniu, abyś mógł swobodnie wprowadzić do swojego newslettera wiele przydatnych elementów decydujących o jego funkcjonalności, takich jak nagłówki, stopki, kolumny czy też  preheader. Dla wyjaśnienia, preheader jest to pierwsze zdanie, które wyświetla się zaraz za tematem wiadomości. Będziesz wiedział gdzie umieszczać informacje o stylach, tak aby Google mógł je czytać i prawidłowo wyświetlać. Co więcej, dowiesz się jaka powinna być szerokość całego newslettera.

Prosty i czytelny newsletter

Wypracowanie optymalnego newslettera wiąże się z wykonywaniem testów i wprowadzaniem poprawek co też będziesz miał okazję przećwiczyć pod okiem trenera. Nauczysz się jak uzyskać właściwą kombinację kolumn artykułów, rozmiarów rzędów itd., tak aby finalny produkt był w pełni satysfakcjonujący. Wykonując każdy krok będziesz miał na względzie użytkowników smartfonów i tabletów. Newsletter powinien być w pełni zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych. Odbiorcy odczytują większość maili właśnie na urządzeniach mobilnych, dlatego optymalizacja pod urządzenia mobilne jest w obecnych czasach koniecznością.

Tylko zoptymalizowany newsletter pozwoli odbiorcom na swobodne przeglądanie treści. Dowiesz się m.in. jakich czcionek używać a jakich unikać, aby stworzyć prosty i czytelny newsletter nie sprawiający problemów użytkownikom mobilnym. Dowiesz się jak właściwie zaprojektować przycisk CTA (z ang. Call to action), aby zmaksymalizować szanse na zachęcenie użytkownika do wykonania działania, pobrania materiałów, zakupu produktu czy też nawiązania kontaktu. Nauczysz się optymalizacji obrazków tak, aby nie przekraczać zalecanej łącznej wagi. Dowiesz się dlaczego istotne jest dodawanie altów i jak umieszczać je w kodzie. Trener omówi linki właściwe, kierujące w miejsca docelowe oraz te, które muszą znaleźć się w każdej wiadomości, takie jak link rezygnacji z newslettera. Powiemy sobie jaki jest właściwy sposób osadzenia tych linków.

Podczas dwudniowego szkolenia nauczymy jak tworzyć responsywne i atrakcyjne dla użytkownika layouty wiadomości mailingowych w HTML i CSS.

Czego się nauczysz

Tworzenia i poprawnej optymalizacji newsletterów.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów przeznaczone jest dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się tworzenia responsywnych layoutów wiadomości mailingowych w HTML i CSS.

Czego oczekujemy?

W celu efektywnego uczestnictwa w spotkaniu mile widziana jest podstawowa wiedza z HTML i CSS.

Program szczegółowy

Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów

  • Wprowadzenie
  • Ograniczenia w wysyłaniu newsletterów
  • Podstawowe zasady tworzenia szablonów e-mailowych
  • Struktura wiadomości
  • Wprowadzenie do kodowania HTML i CSS
  • Kodowanie layoutu
  • Testowanie i wprowadzanie poprawek
  • Tips & Tricks.

Nasi trenerzy

Marcin Bober

Marcin Bober. Prowadzi szkolenia z zakresu budowania i optymalizacji serwisów www i aplikacji mobilnych. W pracy dydaktycznej duży nacisk kładzie na przygotowanie słuchaczy do samodzielnej pracy i tworzenia własnych kreatywnych rozwiązań.

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy

Standard szkolenia

Jedyny w Polsce
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy
Adobe i Maxon

Certyfikowani wykładowcy - praktycy

Najnowsze oprogramowanie i samodzielne stanowisko komputerowe PC/MAC

Certyfikat i materiały szkoleniowe

Małe, kameralne grupy szkoleniowe

Pyszny obiad i kawa

Opinie z ankiet po szkoleniu

Super! Dłużej, więcej ćwiczeń.

-

Ponownie się nie zawiodłem i jestem bardzo zadowolony.

-

Bardzo przydatne i ciekawe zajęcia.

-

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

IT Media
Average rating:  
 0 reviews

Czcesz zapytać o coś przed zakupem?
Napisz do nas na szkolenia@itmedia.pl

lub zadzwoń pod numer

22 678 38 87