Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów

cena 1200 zł (netto)

8h (1 dzień) 8:30-16:30

Ścieżka: Digital Marketing

Termin szkolenia: do ustalenia

Inne terminy >

Kurs stacjonarny | online na żywo

Praktyczny warsztat z trenerem
w Autoryzowanym Ośrodku Adobe.

zapisz się

Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów

średnia ocen: 5.0

Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów

z certyfikatem IT Media | Warszawa | Online

Mamy zaszczyt zaprosić Cię na Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów! Szkolenie prowadzone jest w formie zajęć stacjonarnych w Warszawie lub zdalnej pracy z domu w dowolnej lokalizacji. Ma charakter praktycznych ćwiczeń warsztatowych z trenerem.

Zważywszy na popularność mediów społecznościowych i reklamy internetowej, skromny newsletter może wydawać się lekko przestarzałym i średnio efektywnym środkiem przekazu. Nic bardziej mylnego. Odpowiednio zaplanowany i przygotowany marketing mailowy może być efektywny i generować przychód. Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów przekona Cię, że warto korzystać z tej formy komunikacji.

Czego się nauczysz?

W ramach Szkolenia Tworzenie i optymalizacja newsletterów nauczysz się:

 • Tworzenia i poprawnej optymalizacji newsletterów

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów przeznaczone jest dla

wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się tworzenia responsywnych layoutów wiadomości mailingowych w HTML i CSS.

Czego oczekujemy?

W celu efektywnego uczestnictwa w spotkaniu mile widziana jest podstawowa wiedza z HTML i CSS.

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie stacjonarne

 • Praktyczne warsztaty w realu.
 • Możliwość pełnej koncentracji na nauce w Certyfikowanym Ośrodku Szkoleniowym.
 • Możliwość pracy z dodatkowymi narzędziami – udostępniamy np. tablet graficzny, kalibrator, kamerę.
 • Sposób na wymianę doświadczeń wśród uczestników z różnych branż, wydziałów czy organizacji.
 • Pełny komfort i bezpieczeństwo: przepisowe odległości, dostępne dozowniki płynu dezynfekującego, regularna dezynfekcja pomieszczeń, udostępniamy kreatywne przyłbice.
 • Certyfikat oraz drukowane materiały szkoleniowe wręczone na zakończenie szkolenia.

Szkolenie online

 • Praktyczne warsztaty online | na żywo.
 • Stałe połączenie video z trenerem w czasie rzeczywistym.
 • Nauka z dowolnego miejsca w Polsce.
 • Praktyczne ćwiczenia na żywo wraz zadawaniem pytań trenerowi.
 • Zdalna praca na wysokiej klasy komputerach udostępnionych w siedzibie IT Media.
 • Praca niezależna od mocy własnego komputera.
 • Trener widzi prace uczestników dzięki czemu może im w dowolnym momencie pomóc.
 • Możliwość korzystania ze stanowisk IT Media w dowolnych godzinach w terminie szkolenia.
 • Certyfikat oraz drukowane materiały szkoleniowe wysłane kurierem po zakończonym szkoleniu.

Szkolenia otwarte i zamknięte

W Akademii IT Media prowadzimy kompleksowe kursy oraz pojedyncze szkolenia zarówno dla osób indywidualnych, firm jak i instytucji publicznych. Oferujemy szkolenia otwarte, zamknięte oraz indywidualne konsultacje na różnym poziomie zaawansowania.

Zaletą szkoleń otwartych jest możliwość wymiany doświadczeń z osobami z innych firm. Natomiast przy szkoleniach zamkniętych dostosujemy do Twoich potrzeb termin zajęć oraz ich lokalizację.

Zapytaj o szczegóły: 22 678 38 87

Jak wygląda kurs online?

Standard szkolenia

Jedyny w Polsce
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy
Adobe i Maxon

Certyfikowani wykładowcy - praktycy

Najnowsze oprogramowanie i samodzielne stanowisko komputerowe PC/MAC

Certyfikat i materiały szkoleniowe

Małe, kameralne grupy szkoleniowe

Pyszny obiad i kawa

Nasi trenerzy

Marcin Bober

Marcin Bober. Prowadzi szkolenia z zakresu budowania i optymalizacji serwisów www i aplikacji mobilnych. W pracy dydaktycznej duży nacisk kładzie na przygotowanie słuchaczy do samodzielnej pracy i tworzenia własnych kreatywnych rozwiązań.

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy

NIE CZEKAJ AŻ ZABRAKNIE MIEJSC!

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Program szczegółowy

Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów

 • Wprowadzenie
 • Ograniczenia w wysyłaniu newsletterów
 • Podstawowe zasady tworzenia szablonów e-mailowych
 • Struktura wiadomości
 • Wprowadzenie do kodowania HTML i CSS
 • Kodowanie layoutu
 • Testowanie i wprowadzanie poprawek
 • Tips & Tricks.

Jak zdobyć dofinansowanie na Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów?

Chciałbyś opłacić Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów, ale brakuje Ci funduszy? Możesz skorzystać z dofinansowań, które mogą rozwiązać Twój problem. My, jako Akademia IT Media istniejemy w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (WUP (2.14/00109/2005). Jeżeli jesteś osobą bezrobotną/poszukującą pracy, możesz złożyć wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy o wsparcie finansowe na konkretny kurs lub szkolenie.

O dofinansowanie można również się starać w ramach programu Ministerstwa Rozwoju – „Pożyczki na kształcenie”oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie dostępnych możliwości uzyskania wsparcia finansowego, możemy zagwarantować Ci pomoc w wyborze opcji najlepiej dopasowanej do Twoich potrzeb.
Czytaj więcej >

Szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów - opinie na temat szkolenia

Nasze kursy i szkolenia cieszą się dużym uznaniem wśród uczestników, którzy najwyżej oceniają naszych wykładowców – ich przygotowanie, zaangażowanie i podejście do uczestników. Przychodząc na szkolenie, przekonasz się, że stawiamy na wykwalifikowaną kadrę, która z pasją podchodzi do prowadzenia zajęć. Średnia naszych ocen w Google to 4,9 oraz 5,0 na Facebooku.

Sprawdź nasze opinie na Google >

Opinie z ankiet po szkoleniu

Super! Dłużej, więcej ćwiczeń.

- Paweł

Ponownie się nie zawiodłem i jestem bardzo zadowolony.

- Łukasz

Bardzo przydatne i ciekawe zajęcia.

- Olka C.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

IT Media
Average rating:  
 0 reviews

Chcesz zapytać o coś przed zakupem?

Napisz do nas na szkolenia@itmedia.pl

lub zadzwoń pod numer

22 678 38 87

Dowiedz się więcej o szkoleniu

Newsletter jest narzędziem, które daje nam wiele korzyści. Jest on dostarczany bezpośrednio do skrzynki mailowej Twojego Klienta przy bardzo niskich kosztach. Jest to szybki i łatwy sposób powiadamiania odbiorców o najnowszych produktach i usługach, udostępniania najświeższych wpisów na blogu, bądź też oferowania voucherów i zniżek. Za pośrednictwem newslettera możesz poinformować o tym co dzieję się w Twojej firmie, łącznie z informacją na temat nadchodzących eventów. Newslettery mogą też przyciągnąć ruch do Twojej strony internetowej. Dobrze zaprojektowany newsletter jest dynamicznym i kreatywnym sposobem informowania i podtrzymywania kontaktu z odbiorcami.

Jeśli do tej pory podczas tworzenia kampanii mailingowych byłeś zmuszony do korzystania z gotowych szablonów, które pomimo bogatych kreacji ograniczały Twoje potrzeby to zapraszamy na specjalne szkolenie Tworzenie i optymalizacja newsletterów w Akademii IT Media.

Podczas dwudniowego spotkania nauczysz się tworzyć responsywny layout wiadomości mailingowych w HTML i CSS, dzięki któremu również użytkownicy korzystający z urządzeń mobilnych będą mogli w wygodny sposób z nich korzystać.

Podstawowe zasady tworzenia szablonów e-mailowych

Stworzenie profesjonalnego newslettera nie jest jednak łatwe. Podczas szkolenia Tworzenie i optymalizacja newsletterów poznasz podstawowe zasady tworzenia szablonów emailowych. Brak zachowywania standardów i nieprawidłowości zapisu HTML i CSS skutkują zaburzoną funkcjonalnością newslettera i błędnym wyświetlaniem się na różnych ekranach. Dowiesz się jak wykonać newsletter w technologii RWD (od ang. Responsive Web Design). Dzięki temu będziesz mógł tworzyć zoptymalizowane newslettery prawidłowo reagujące na właściwości urządzeń, na których będą wyświetlane. Tylko posiadając wiedzę pozwalającą Ci tworzyć własny szablon uzyskasz produkt w pełni spersonalizowany i spełniający oczekiwania klienta, również pod względem identyfikacji marki.

Kodowanie layoutu i optymalizacja

Prawidłowe użycie tabel, na których bazuje newsletter jest kluczową umiejętnością w tworzeniu głównej struktury newslettera. Podczas szkolenia dowiesz się jak od podstaw stworzyć taki szablon i krok po kroku nadasz mu pożądaną strukturę. Poznasz sugestie i wskazówki dzięki którym zaprojektujesz czytelny i responsywny layout. Twój potencjalny odbiorca skupi się się na treści jaką chcesz mu zaprezentować. Poznasz HTML i CSS w takim stopniu, abyś mógł swobodnie wprowadzić do swojego newslettera wiele przydatnych elementów decydujących o jego funkcjonalności, takich jak nagłówki, stopki, kolumny czy też preheader. Dla wyjaśnienia, preheader jest to pierwsze zdanie, które wyświetla się zaraz za tematem wiadomości. Będziesz wiedział gdzie umieszczać informacje o stylach, tak aby Google mógł je czytać i prawidłowo wyświetlać. Co więcej, dowiesz się jaka powinna być szerokość całego newslettera.

Prosty i czytelny newsletter

Wypracowanie optymalnego newslettera wiąże się z wykonywaniem testów i wprowadzaniem poprawek co też będziesz miał okazję przećwiczyć pod okiem trenera. Nauczysz się jak uzyskać właściwą kombinację kolumn artykułów, rozmiarów rzędów itd., tak aby finalny produkt był w pełni satysfakcjonujący. Wykonując każdy krok będziesz miał na względzie użytkowników smartfonów i tabletów. Newsletter powinien być w pełni zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych. Odbiorcy odczytują większość maili właśnie na urządzeniach mobilnych, dlatego optymalizacja pod urządzenia mobilne jest w obecnych czasach koniecznością.

Tylko zoptymalizowany newsletter pozwoli odbiorcom na swobodne przeglądanie treści. Dowiesz się m.in. jakich czcionek używać a jakich unikać, aby stworzyć prosty i czytelny newsletter nie sprawiający problemów użytkownikom mobilnym. Dowiesz się jak właściwie zaprojektować przycisk CTA (z ang. Call to action), aby zmaksymalizować szanse na zachęcenie użytkownika do wykonania działania, pobrania materiałów, zakupu produktu czy też nawiązania kontaktu. Nauczysz się optymalizacji obrazków tak, aby nie przekraczać zalecanej łącznej wagi. Dowiesz się dlaczego istotne jest dodawanie altów i jak umieszczać je w kodzie. Trener omówi linki właściwe, kierujące w miejsca docelowe oraz te, które muszą znaleźć się w każdej wiadomości, takie jak link rezygnacji z newslettera. Powiemy sobie jaki jest właściwy sposób osadzenia tych linków.

Podczas dwudniowego szkolenia nauczymy jak tworzyć responsywne i atrakcyjne dla użytkownika layouty wiadomości mailingowych w HTML i CSS.

System rozwoju w Akademii IT Media:

Kończąc to szkolenie
zyskujesz rangę
Adept

Co otrzymuję jako Adept:

 • Materiały szkoleniowe
 • Zniżki na oprogramowanie Adobe i tablety Wacom
 • Newsletter z materiałami rozwojowymi
 • Zaproszenia na bezpłatne
  Dni Otwarte w IT Media

dowiedz się więcej