Kreatywny Start

Kreatywny Start

To innowacyjny program edukacyjny dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczelni. Przygotowany został przez Akademię IT Media, uznanych ekspertów edukacyjnych, dydaktyków oraz nauczycieli. Powstał w odpowiedzi na potrzebę wykorzystania nowych technologii w edukacji, zdalnego nauczania oraz przygotowania młodych ludzi do kreatywnych zawodów przyszłości. Umożliwia szkołom oraz uczniom realne zdobywanie kompetencji kluczowych oraz dostarcza im profesjonalne narzędzia do tworzenia kreatywnych projektów multimedialnych.

logo kreatywny start

Nasza misja

Wspieramy rozwijające się szkoły w wykorzystaniu nowoczesnych technologii na lekcjach. Ułatwiamy nauczycielom skuteczne zdobywanie cyfrowych kompetencji. Pomagamy przygotować uczniów do zawodów przyszłości.

Specjalna oferta edukacyjna tabletów piórkowych Wacom

Program rabatowy skierowany jest do osób uczących się i kadry naukowo-dydaktycznej

 

Wacom promocja dla edukacji

 

Uczniowie oraz studenci, który ukończyli 18 lat, a także pedagodzy czynnie uprawiający swój zawód mogą zakupić wybrane modele Wacom w cenach specjalnych.

Narzędzie nauczyciela online

Webinarium dla Nauczycieli

W filmie przedstawiamy:

✅ Jak wykorzystać tablet piórkowy na przykładowych lekcjach przedmiotowych.

✅ Jakie tablety sprawdzą się najlepiej w nauczaniu online a jakie w stacjonarnym;

✅ Jakie korzyści otrzymuje nauczyciel pracując z tabletem piórkowym Wacom;

✅ Jak używać tabletu piórkowego podczas pracy z aplikacjami Microsoft, Adobe czy Google;

Wyzwania Nauczyciela Online

Webinarium dla Nauczycieli

Co oferujemy?

Kreatywne narzędzia cyfrowej szkoły

Zaopatrujemy szkołę w profesjonalne narzędzia Adobe do tworzenia stron www, grafiki komputerowej, wideo oraz gier. Umożliwiamy tym samym wprowadzenie innowacji do szkoły, tworzenie pigułek wiedzy przez nauczyciela czy też multimedialnych projektów przez uczniów.

Zobacz przykładowe strony internetowe, które mogą przygotować uczniowie i nauczyciele w Adobe Spark:

Przykładowa strona www – Rodzaje literackie >>>

Przykładowa strona www – Wulkany i trzęsienia ziemi >>>

 

Skuteczne szkolenia dla nauczycieli

Uczymy nauczycieli samodzielnego, skutecznego i atrakcyjnego wykorzystania cyfrowych narzędzi podczas zajęć. Wspieramy administratorów IT w samodzielnym przygotowaniu cyfrowego środowiska dla szkoły.

Zobacz szkolenia dla nauczycieli i administratorów IT:

Oferta szkoleń >>>

Naucz się wykorzystywać nowoczesne technologie na lekcji

Materiały dydaktyczne i inspirujące pomysły

Wyposażamy nauczycieli w programy nauczania, scenariusze lekcji zgodne z podstawą programową, filmy wideo szkolenia oraz inspirujące pomysły. Dzięki naszym pomocom nauczyciel czuje się pewniej w wykorzystaniu nowych technologii na swoich lekcjach.

Materiały dydaktyczne Ścieżka Grafika komputerowa >>>

Materiały dydaktyczne Ścieżka Film i animacja >>>

Kompetencje XXI w. dla ucznia

Pomagamy rozwijać u uczniów najważniejsze umiejętności niezbędne na przyszłym rynku pracy tj. połączenie kreatywności z umiejętnością posługiwania się nowymi technologiami.

Atrakcyjny wizerunek szkoły

Wspomagamy szkołę w budowaniu pozytywnego wizerunku placówki kształcącej twórców a nie odtwórców. Multimedialne projekty uczniów są wizytówką cyfrowej szkoły.

Dlaczego warto?

Dla szkoły, dyrektora i samorządu

 • Atrakcyjna szkoła uczy twórców a nie odtwórców.
 • Szkoła jest świetnie przygotowana do zdalnej nauki.
 • Szkoła przygotowuje ucznia do zawodów przyszłości.
 • Multimedialne projekty uczniów są wizytówką cyfrowej szkoły.
 • Pomysły i prace uczniów są prezentowane w gronie międzynarodowym.
 • Program przyczynia się do rozwoju nowych kompetencji zawodowych w środowisku lokalnym, zapewniając miejsca pracy. Multimedialne projekty uczniów są wizytówką cyfrowej szkoły.

Dla nauczyciela

 • Otrzymuje profesjonalne narzędzia i gotowe materiały do pracy na lekcji, dostosowane do podstawy programowej i kompetencji kluczowych.
 • W bezpieczny sposób rozwija się krok po kroku w wykorzystaniu nowych technologii.
 • Samodzielny nauczyciel swobodnie przygotowuje atrakcyjne lekcje i cyfrowe materiały dla uczniów.
 • Posiada kompetencje łączenia potrzeb przedmiotowych, wspierania kreatywności i wykorzystania nowych technologii.
 • Wspólnie z uczniami tworzy ciekawe materiały edukacyjne i projekty multimedialne.
 • Nauczyciel ma dostęp do inspirujących pomysłów i dobrych praktyk z całego świata.

Dla ucznia

 • Skutecznie uczy się poprzez czynne tworzenie treści a nie ich bierne przyswajanie.
 • Uczy się, jak być kreatywną twórcą a nie odtwórcą. Samodzielnie tworzy multimedialne treści na poszczególne przedmioty (stronę www, grafikę komputerową, wideo, prostą grę).
 • Zdobywa doświadczenie i buduje swoje portfolio już od najmłodszych lat.
 • Kreatywny uczeń zdobywa umiejętności i doświadczenie niezbędne na przyszłym rynku pracy.
 • Kończąc poszczególne etapy edukacji potrafi przy wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi, wyrażać siebie w multimedialnych projektach.
 • Wyróżnione pomysły i prace uczniów są prezentowane w gronie międzynarodowym.

Wybierz poziom cyfrowego rozwoju dla swojej szkoły

KREATYWNY START

POZIOM I

“Dopiero zaczynamy pracę z cyfrowymi narzędziami i potrzebujemy pomocy, aby wiedzieć jak uczyć i organizować pracę.”

ROZPOCZNIJ >>>

KREATYWNY START

POZIOM II

“Pracujemy już z nowymi technologiami na podstawowym poziomie, ale potrzebujemy dostępu do profesjonalnych narzędzi. Chcemy aby nasza szkoła przygotowywała uczniów do zawodów przyszłości.”

ROZPOCZNIJ >>>

Kim jesteśmy?

IT MEDIA – Kreatywny Partner Polskiej Szkoły

 

IT Media logo

 

 • Najbardziej rozpoznawalny polski dostawca szkoleń i oprogramowania dla kreatywnych twórców
 • Elitarny Partner Edukacyjny Adobe
 • Jedyny autoryzowany ośrodek szkoleniowy Adobe w Polsce działający od 2002r.
 • Partner technologiczny blisko 2000 firm i instytucji m.in. CD Projekt (twórcy gry Wiedźmin)
 • Współpraca z czołowymi ekspertami edukacji cyfrowej w kraju
 • Przeszkoliliśmy kilkanaście tysięcy kursantów z branży kreatywnej i nauczycieli

 

Adobe-Training-Centre

 

Adobe_Reseller_Platinum_Education

 

 

 

Twórcy programu Kreatywny Start:

 

Jesteśmy zespołem ludzi, którzy z pasją podchodzą zarówno do nowych technologii, kreatywności jak i edukacji. Łączymy 20 lat praktyki w nauczaniu kreatywnych technologii z wieloletnim doświadczeniem ekspertów edukacyjnych i nauczycieli. Kreatywne rozwiązywanie problemów, mądre wykorzystanie nowych technologii i współpraca to umiejętności, które sprawdzają się nam zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

 

Magdalena Bartoszak – Psycholog, certyfikowany trener, ekspert edukacyjny. Pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (Zakład Psychologii Rozwoju i Wychowania). Współautor programu „KREATYWNY START”. Specjalizacja: kreatywność w edukacji.

Tomasz Biernacki – praktyk edukacyjny z wieloletnim doświadczeniem, trener online Akademii IT Media, ekspert do spraw oświaty, nauczyciel. Manager takich projektów jak: “Ojczyzna polszczyzna”, “100 na 100 antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”. Certyfikowany trener stylów myślenia FRIS. Współautor programu „KREATYWNY START”. Specjalizacja: nowe technologie w edukacji, Adobe Spark, Adobe Creative Cloud.

Robert Jarzębiński – Uznany wykładowca, od ponad 17 lat prowadzi szkolenia, w kraju i za granicą, trener online Akademii IT Media. Specjalizacja: grafika komputerowa (Adobe Photoshop i Illustrator) oraz składu wielostronicowego pod urządzenia mobilne.

Jerzy Drozda – Od lat prowadzi na całym świecie szkolenia i wykłady z zakresu animacji, postprodukcji i sztuki filmowej. Jego umiejętności techniczne, niezrównana kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów umożliwiły mu realizacje projektów w szeroko rozumianej branży kreatywnej i IT, a przystępny sposób nauczania sprawił, że obecnie jest on jednym z najszerzej znanych i najchętniej oglądanych instruktorów Adobe. Specjalizacja: montaż filmowy i animacja (Premiere Pro, AfterEffects).

Paweł Zakrzewski – to wybitny fachowiec w dziedzinie szkoleń komputerowych dotyczących oprogramowania firmy Adobe o czym świadczyć może jego długoletnia kariera zawodowa – ponad 15 lat udokumentowanej pracy w charakterze wykładowcy. Specjalizacja: grafika komputerowa (Photoshop, Illustrator, InDesign).

Andrzej Peć – ekspert do spraw nowej technologii w edukacji, trener online Akademii IT Media, specjalista w zakresie grywalizacji oraz wykorzystania gier w edukacji.

Rafał Kalus – Manager marketingu w IT Media i wielbiciel nowych technologii w edukacji. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w największych wydawnictwach edukacyjnych w Polsce. Manager projektów takich jak “Szkoła dobrych rozwiązań”, “Hobbit – lektura w kadrze”, Gamifikacja w edukacji”. Jeden z pomysłodawców i koordynator projektu “Kreatywny Start – Adobe dla edukacji”.

Skontaktuj się z nami:

ZADZWOŃ:

+48 22 679 15 41

lub

NAPISZ:

kreatywnystart@itmedia.pl