Laboratoria Przyszłości - szkolenia

Wymagania programu Laboratoria Przyszłości a szkolenia

Jak rozwijać szkolną infrastrukturę “Laboratoria Przyszłości“? Poza zakupem sprzętu audio-wideo konieczne jest dokumentowanie korzystania z aparatów, kamer, mikrofonów itd. Oznacza to, że sam sprzęt nie wystarczy. Szkoły, które zakupią sprzęt ze środków otrzymanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, są zobowiązane do regularnego dokumentowania wykorzystania wyposażenia. Jak wskazują wymogi identyfikacji wizualnej Laboratoria Przyszłości, w tym celu należy wykorzystać kanały komunikacji online:

 • strona internetowa szkoły,
 • oficjalne profile szkoły w mediach społecznościowych (Facebook i/lub Instagram i/lub Youtube i/lub Twitter).

Wymagania jasno określają częstotliwość publikowania materiałów audio-wideo, które zostaną stworzone sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Od września do czerwca:

 • w pierwszym roku wykorzystania wyposażenia materiały promocyjne powinny zostać opublikowane 1 raz w miesiącu,
 • w drugim roku wykorzystania wyposażenia materiały promocyjne powinny zostać opublikowane 2 razy na semestr,
 • w trzecim i kolejnych latach 1 raz na semestr.

Co więcej, dokumentacja musi być materiałem zdjęciowym i/lub audiowizualnym. Oznacza to, że musi być zdjęciem lub filmem. Ponadto udostępniony materiał powinien pokazywać uczniów, którzy korzystają ze sprzętu w trakcie zajęć lekcyjnych lub pozalekcyjnych oraz posiadać opis z hasztagami #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci, a w przypadku działań prowadzonych na Facebooku/Instagramie oznaczenie oficjalnego kanału @LaboratoriaPrzyszlosci.

 

Laboratoria Przyszłości - szkolenie fotograficzne i wideo

Szkolenia fotograficzne i wideo dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych przygotowane przez IT Media zostały stworzone przez zespół doświadczonych specjalistów z zakresu nowych technologii w porozumieniu z nauczycielami i ekspertami ds. oświaty, którzy najlepiej znają wyzwania współczesnej szkoły i założenia programu Laboratoria Przyszłości. Szkolenia dla nauczycieli z zakresu obsługi zakupionego sprzętu audio-wideo to doskonały sposób na to, aby zapewnić nauczycielom rozwój kompetencji zawodowych, a uczniom profesjonalną, przeszkoloną kadrę pedagogiczną.

Kursy kwalifikacyjne dla nauczycieli w IT Media umożliwią zdobycie umiejętności z zakresu kręcenia i montażu filmów. Jako ODN Akademia IT Media oferujemy kompleksowe wsparcie i certyfikaty ukończenia naszych szkoleń. Jakie szkolenia dla nauczycieli z kręcenia i montażu filmów proponujemy w IT Media?

Szkolenie: Nagrywanie Filmów w Szkole Podstawowej

Praktyczne szkolenie z obsługi aparatu i kamery. Uczymy dostosować parametry, korzystać z akcesoriów fotograficznych, a także pracy z mikrofonem i oświetleniem. Na szkoleniu Nagrywanie Filmów w Szkole Podstawowej nauczyciele dowiedzą się między innymi jak:

 • ustawiać parametry aparatu/kamery,
 • posługiwać się statywem,
 • korzystać z gimbala,
 • pracować z mikrofonami i mikroportami,
 • wykorzystać oświetlenie podczas nagrań,
 • przygotować plan filmowy.

Szkolenie: Montaż filmowy w Szkole Podstawowej

Na szkoleniu Montaż filmowy w Szkole Podstawowej zapewniamy nauczycielom podstawowe szkolenie z najpopularniejszych programów do obróbki zdjęć i filmów. Uczymy wykorzystania programów Adobe Premiere Elements, Photoshop Elements i dobrych praktyk montażysty, które warto przekazać uczniom. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się jak wykonać:

 • przycinanie filmów (wideo),
 • przycinanie mp4,
 • kompresowanie filmów (wideo),
 • kompresowanie mp4,
 • zmniejszanie pliku wideo,
 • obracanie filmu o 90 stopni,
 • dodanie napisów do filmu,
 • dodanie efektów specjalnych,
 • usunięcie dźwięku z wideo,
 • połączenie kilka filmów w jeden.

Kurs: Projekt filmowy

Kompleksowy kurs przygotowujący nauczycieli do prowadzenia zajęć filmowych i przeprowadzenia w szkole projektu filmowego zgodnego z najlepszymi standardami. Kilkudniowy kurs dla 12 wybranych nauczycieli ze szkoły obejmuje szeroki zakres umiejętności. Nauczyciele nauczą się:

 • wszystkich umiejętności ze szkoleń: Nagrywanie i Montaż, a dodatkowo:
 • metod storytellingu,
 • tworzenia scenariuszy filmowych,
 • wizualizowania przy użyciu storyboardu,
 • przygotowanie planu nagraniowego,
 • montażu i post produkcji,
 • emisji i podstaw promocji.
 • podstaw tworzenia miniatur,
 • podstaw montażu,
 • najlepszych praktyk publikacji filmu na kanale YouTube.

Laboratoria Przyszłości - sprzęt do nagrań | szkolenia IT Media

NazwaLiczba osóbRodzajMiejsceCenaZapisy na szkolenia
Szkolenie z Nagrywania filmów w Szkole Podstawowej1 osobaszkolenieonline | na żywo800 zł (netto)Zapisz się
Szkolenie z Nagrywania filmów w Szkole Podstawowejmax. 12 osóbszkolenieonline | na żywo5900 zł (netto)Zapisz się
Szkolenie Montaż Filmowy w Szkole Podstawowej1 osobaszkolenieonline | na żywo800 zł (netto)Zapisz się
Szkolenie Montaż Filmowy w Szkole Podstawowejmax. 12 osóbszkolenieonline | na żywo5900 zł (netto)Zapisz się
Projekt filmowy9-12 osóbkursstacjonarnie16 500 zł (netto)Zapisz się

Laboratoria Przyszłości - szkolenia | obsługa sprzęt audio-wideo

Umiejętność robienia zdjęć, a także nagrywania i montażu filmów to kompetencje przyszłości, które warto rozwijać u nauczycieli i uczniów. Nasze szkolenia i kursy dla nauczycieli z certyfikatem ułatwią codzienną pracę ze sprzętem audiowizualnym. Są to szkolenia dla nauczycieli szkół podstawowych z nagrywania i montażu materiałów audio-video, które kierujemy do szkół biorących udział w programie Laboratoria Przyszłości oraz innych nauczycieli gotowych do rozwinięcia kompetencji cyfrowych.

Przypominamy, że dla szkół, które realizują program Laboratoria Przyszłości, aparat cyfrowy i kamera to obowiązkowy sprzęt fotograficzny z wyposażenia podstawowego. Oznacza to, że aparat i kamera (lub aparat z funkcją kamery) musi znaleźć się w każdej szkole biorącej udział w projekcie. Co więcej, nauczyciele i uczniowie muszą regularnie korzystać z aparatu i kamery, a swoją pracę dokumentować.

Dla kogo są nasze szkolenia z nagrywania i montażu filmów?

 

Dla Nauczycieli i Szkół biorących udział w projekcie Laboratoria Przyszłości szkolenie pomoże w atrakcyjny dla ucznia sposób realizować zapisy podstawy programowej i wymagania audiowizualne programu. Szkolenie ułatwi nagrywanie wydarzeń szkolnych i materiałów promujących szkołę.Dla Nauczycieli informatyki, plastyki i muzyki szkół podstawowych realizujących program Laboratoria Przyszłości szkolenie ułatwi przygotowanie uczniów do dalszej nauki w szkole ponadpodstawowej. Co więcej, rozwinie wiedzę i kompetencje nauczyciela.Dla wszystkich Nauczycieli, którzy chcą wykorzystać umiejętności multimedialne w prowadzeniu zajęć. Szkolenie dla nauczycieli przygotuje to rozwijania umiejętności cyfrowych wśród uczniów, koniecznych m.in. w takich zawodach jak dziennikarz, technik fotografii i multimediów, grafik.

Sprzęt audio i video w szkole - zastosowanie

Rozwój technologii informacyjnej w polskiej szkole wymaga posiadania kompetencji, dzięki którym można wykorzystać np. program do nagrywania i montażu filmów w celach promocyjnych. Wszystkie umiejętności zdobyte na naszych szkoleniach można wykorzystać, aby stworzyć np.: profesjonalny montaż filmów na YouTube kanału szkoły czy wideo promocyjne na social-media. Nauczyciel, który potrafi robić profesjonalne zdjęcia, używać sprzęt do nagrywania filmów na YouTube, a także zna znajomość zasad i metod montowania filmów na yt, to obecnie konieczność, nie tylko po to, aby realizować program Laboratoria Przyszłości. Aparat fotograficzny w szkole i kamera pozwalają na dokumentowanie szkolnej rzeczywistości, ale także na stworzenie nowoczesnej pracowni multimedialnej i rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów.

 

Szukasz wyposażania szkoły w sprzęt do programu Laboratoria Przyszłości?

W ramach programu Laboratoria Przyszłości przygotowaliśmy specjalne pakiety sprzętu audiowizualnego. Aby spełnić wymagania projektu wybraliśmy aparaty cyfrowe z funkcją kamery, gimbale, mikrofony, oświetlenie i inne elementy, które powinny się znaleźć w szkole podstawowej.

Dlaczego warto wybrać szkolenia dla nauczycieli z audio-wideo w IT Media?

Posiadamy Akredytację Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli

Mamy blisko 20 lat doświadczenia

Gwarantujemy skuteczne umiejętności

Zapewniamy materiały szkoleniowe
i wydajemy certyfikaty

Dostarczamy najlepsze oprogramowanie
i sprzęt

Uczymy profesjonalnej obróbki zdjęć i filmów
np. korekcji ciemnych i nieostrych ujęć

Nasi wykładowcy to certyfikowani praktycy

Jesteśmy jedynym w Polsce
Autoryzowanym Ośrodkiem Szkoleniowym
Adobe i Maxon

Dajemy wsparcie twórców programu Kreatywny Start

Akredytowany Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
&
Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy Adobe

Akademia IT Media jest Akredytowanym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.

Mamy zaszczyt posiadać również akredytację Centrum Szkoleniowego Adobe nieprzerwanie od 2005 roku.
Gwarantujemy najwyższą jakość prowadzonych przez nas szkoleń z zakresu wideo, grafiki komputerowej, marketingu i stron www.

Nasi prowadzący

Tomasz Biernacki

Doświadczony trener biznesu i menedżer marketingu z wieloletnią praktyką w branży szkoleniowej, edukacyjnej i wydawniczej.

Certyfikowany trener Stylów Myślenia FRIS®. Współtwórca narzędzia rozwojowego opartego na Modelu FRIS® “Styl myślenia Superbohatera”

dowiedz się więcej
o tym wykładowcy

Szkolenie dla nauczyciela audio-wideo - opinie na temat szkolenia

Nasze kursy i szkolenia cieszą się dużym uznaniem wśród uczestników, którzy najwyżej oceniają naszych wykładowców – ich przygotowanie, zaangażowanie i podejście do uczestników. Przychodząc na szkolenie, przekonasz się, że stawiamy na wykwalifikowaną kadrę, która z pasją podchodzi do prowadzenia zajęć. Średnia naszych ocen w Google to 4,9 oraz 5,0 na Facebooku

Sprawdź nasze opinie na Google >

Opinie z ankiet po szkoleniu

Firma bardzo szybko dopasowała program szkoleń do wymagań, jakie stawia przed nauczycielami program Laboratoria Przyszłości. Samo szkolenie przeprowadzone profesjonalnie. Polecam!

- Karolina K.

Fantastyczna atmosfera i prowadzący, który dostosowuje się do oczekiwań uczestników szkolenia.

- Edyta W.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

IT Media
Average rating:  
 0 reviews

Chcesz wiedzieć więcej o szkoleniu?

Napisz do nas na szkolenia@itmedia.pl

lub zadzwoń pod numer

+48 22 678 38 87

Produkt dodany do koszyka

×