Blog IT Media

W naszym blogu znajdziesz najciekawsze artykuły o grafice komputerowej (2D/3D), DTP, fotografii, digital marketingu, tworzeniu video, animacji oraz stron internetowych.

Grafika komputerowa

Programy dla grafika – jakie programy do grafiki wybrać?

Chcesz tworzyć grafikę komputerową i zastanawiasz się, od którego programu zacząć? Poznaj dostępne na rynku programy dla grafika i wybierz coś dla siebie >

czytaj dalej >>

Programy do grafiki 3D – porównanie najpopularniejszych narzędzi dostępnych na rynku

Interesujesz się grafiką 3D, zastanawiasz się z jakich aplikacji korzystają specjaliści na całym świecie? Zapoznaj się z najpopularniejszymi narzędziami dostępnymi na rynku.

czytaj dalej >>

Czcionki z polskimi znakami

Czcionki z polskimi znakami są często nieodzownym elementem projektu graficznego. Charakteryzują go, podkreślają i nadają ostateczny wydźwięk. Dowiedz się czym tak na prawdę są, jak powstają i skąd je pozyskać do swojej pracy.

czytaj dalej >>

Skąd się wzięły czcionki ozdobne?

Czcionki ozdobne są wszędzie, nie tylko na zaproszeniach czy kartkach świątecznych. Wystarczy spojrzeć uważnie dookoła, by zobaczyć, że ozdobne fonty wkradły się niepostrzeżenie do naszego codziennego życia.

czytaj dalej >>

Czcionki z polskimi znakami – przegląd najpopularniejszych fontów

Sprawdź najpopularniejsze czcionki z polskimi znakami.

czytaj dalej >>

Co to jest grafika komputerowa?

Artykuł przedstawia grafikę komputerową, jej definicję, rodzaje oraz możliwe zastosowania.

czytaj dalej >>

Co to jest grafika wektorowa?

Grafika wektorowa ma wiele zalet – jest edytowalna i ma pełną skalowalność. Jakie są pozostałe zalety grafiki wektorowej? Czy ma jakieś wady? Z jakich programów korzystać przy jej tworzeniu?

czytaj dalej >>

Ile zarabia grafik komputerowy?

Sprawdź wysokość wynagrodzenia w branży graficznej.

czytaj dalej >>

Kurs grafiki komputerowej – czy warto?

Szkolenia z grafiki komputerowej wyznaczają drogę kariery, z której w każdej chwili można zboczyć, wybierając określone ścieżki rozwoju tj. animacja, montaż filmowy itd.

czytaj dalej >>

Grafika komputerowa – jak zacząć?

Wirtualna rzeczywistość nie tylko ułatwia codzienne życie i umożliwia czerpanie z niego pełnymi garściami, staje się także idealnym środowiskiem pracy i rozwoju osobistego.

czytaj dalej >>