Szkolenia finansowane przez Urząd Pracy

Jesteś osobą bezrobotną lub poszukującą pracy i chcesz uzyskać finansowanie na szkolenie z Powiatowego Urzędu Pracy?
Akademia IT Media,
jako Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy Adobe, przygotowała i prowadzi wiele projektów szkoleniowych we współpracy z Powiatowymi Urzędami Pracy. Prowadzone kursy są finansowane przez Urząd Pracy. Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych WUP (2.14/00109/2005) oraz wieloletnie doświadczenie. Chętnie służymy pomocą i radą.

zainwestuj w swój rozwój szkolenia finansowane przez urząd pracy

 

Jak uzyskać dofinansowanie szkoleń z Powiatowego Urzędu Pracy?

 

Krok 1REJESTRACJA W PUP
Sprawdź czy jesteś zarejestrowany/a w Powiatowym Urzędzie Pracy lub zarejestruj się. Już w dniu rejestracji możesz składać wniosek o szkolenie.

Krok 2WYBÓR KIERUNKU I DOBÓR ZAKRESU SZKOLENIA
Skontaktuj się z nami lub wybranym ośrodkiem w celu ustalenia obszaru potrzeb i zakresu szkolenia.
Sam wybierzesz -pojedyncze szkolenie lub cały kurs tematyczny. Taki pakiet szkoleń może się u nas składać z różnych tematów zgodnie z Twoimi potrzebami.

Krok 3WYBÓR OŚRODKA SZKOLENIOWEGO
Ośrodek, którego ofertą szkoleniową jesteś zainteresowany musi posiadać aktualny Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych WUP.
Nas znajdziesz w tym rejestrze pod numerem – 2.14/00109/2005.

Krok 4ZŁOŻENIE WNIOSKU O FINANSOWANIE SZKOLENIA
Składasz wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy o finansowanie szkolenia indywidualnie wybranego  przez siebie na rynku.
Wówczas w ramach wypełniania wniosku oprócz informacji o samym szkoleniu (pełne informacje o szkoleniu otrzymujesz od nas) należy uzasadnić celowość szkolenia i wybór ośrodka oraz dołączyć promesę od przyszłego pracodawcy potwierdzającą chęć zatrudnienia Ciebie po odbyciu szkolenia.

Krok 5POWIATOWY URZĄD PRACY ROZPATRUJE WNIOSEK
PUP ma maksymalnie 30 dni na rozpatrzenie wniosku. W ramach tego czasu m.in. wysyła do wskazanego przez Ciebie Ośrodka Szkoleniowego formularze na temat szkolenia do wypełnienia (harmonogram, program, kosztorys itp.). i wzór umowy do podpisania. Wypełniamy taką dokumentację i czekamy na decyzję dyrekcji PUP. O decyzji jest informowany zarówno potencjalny uczestnik jak i Ośrodek.

Krok 6ODBIÓR SKIEROWANIA NA SZKOLENIE
Po otrzymaniu informacji o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o finansowanie szkolenia zgłaszasz się bezpośrednio do PUP w celu odbioru skierowania na szkolenia a następnie przybywasz na szkolenie w dniu rozpoczęcia zajęć z tym skierowaniem.

Krok 7REALIZACJA SZKOLENIA
Po odbytym szkoleniu Ośrodek szkoleniowy przesyła do PUP podsumowanie dokumentacyjne zrealizowanych zajęć oraz rozlicza się z urzędem. Ty jako uczestnik na zakończenie otrzymujesz certyfikat realizacji szkolenia.
Ze szkoleń w Akademii IT Media warto skorzystać nie tylko w ramach poszukiwania pracy, ale również podnoszenia i aktualizacji swoich umiejętności zawodowych.

……..

Szczególnie polecamy ścieżki:

Wybierz swoją ścieżkę rozwoju i zadzwoń do nas zapytać o szczegóły.

Tel.: 22 678 38 87 lub pisz szkolenia@itmedia.pl