Marvelous Designer

Marvelous Designer

Marvelous Designer, oprogramowanie do tworzenia ubrań w 3D

Dzięki rozbudowanym narzędziom i dodatkom Marvelous Designer potrafi stworzyć każdy element stroju. Od prostego ubioru do szczegółowo dopracowanych projektów – artyści posiadają wszystko, czego potrzebują by odtworzyć własności fizyczne materiałów oraz ich teksturę w 3D. Włącz Marvelous Designer w swój przepływ pracy, by skorzystać z wolności projektowania strojów w 3D.

 

 

Kup teraz:

Marvelous Designer Network 1 rok subskrypcja

Marvelous Designer Network 1 rok subskrypcja

Network
Nowa subskrypcja 1 rok
– Dla komercji (COM)
– Wersja anglojęzyczna (ENG)

10 965,52 zł

Marvelous Designer Standalone 1 rok subskrypcja

Marvelous Designer Standalone 1 rok subskrypcja

Standalone
Nowa subskrypcja 1 rok
– Dla komercji (COM)
– Wersja anglojęzyczna (ENG)

9 320,71 zł

Marvelous Designer – co to jest?

Marvelous Designer to wiodące na rynku oprogramowanie dla artystów związanych z przemysłem rozrywkowym do tworzenia ubrań w 3D. W obszarze projektowania strojów w 3D oraz symulacji, oprogramowanie stanowi niezawodne rozwiązanie, po które sięga wielu twórców postaci 3D w branży filmowej oraz gamingowej. Wielu twórców gier oraz efektów wizualnych wprowadziło Marvelous Designer do swojego procesu tworzenia – między innymi EA, UBISOFT, Disney, DIGIC PICTURES, Spearsoft czy Wargaming.

Zwiększ produktywność w obszarze tworzenia ubioru

Oprogramowanie wykorzystuje tradycyjną metodę produkcji odzieży. Dzięki możliwości stworzenia szablonu w 2D oraz jego symulacji w czasie rzeczywistym zaprojektowanie każdego ubioru jest łatwe, niezależnie od stopnia trudności projektu. Tworząc w ten sposób ubiory w 3D oszczędzasz znaczącą ilość czasu. Ponadto nie musisz za każdym razem zaczynać od zera, ponieważ za pomocą kilku kliknięć myszką możesz wykorzystać ponownie poszczególne elementy stroju lub dokonać ich edycji.

Marvelous Designer – przydatne funkcje

Symulacja własności materiałów

Skorzystaj z najmocniejszego silnika do symulacji własności materiałów, wykorzystując różne presety oraz symulację z wykorzystaniem CPU i GPU.

Łatwe tworzenie wzorów

Dostosuj wzory 2D w taki sposób, by pasowały idealnie do Twojego awatara. Wykorzystaj stare wzory z panelu 2D w nowych projektach.

Zgodność z rozszerzeniami plików 3D

Przenoś dane pomiędzy oprogramowaniem do 3D wykorzystując rozszerzenia OBJ, FBX, Alembic, Maya Cache, PC2, LXO oraz MDD.

Transformacje siatki

Wykorzystaj funkcje Remesh, Subdivision oraz Retopology do zoptymalizowania siatki tak, by pasowała do Twoich potrzeb.

Wykończenia i detale

Dodaj guziki, suwaki oraz szwy do swoich ubrań. Skorzystaj z symulacji własności fizycznych elementów wykończenia, aby nadać projektowi realny wygląd.

Projektowanie w oparciu o moduły

Wykorzystaj funkcje Modular Mode oraz Configurator aby zmieniać elementy i dopasowywać stroje w oparciu o bazę wzorów.

Animacja

Nagraj interaktywną symulację ubrań z wykorzystaniem porywów wiatru. Stwórz animację w oparciu o pinezki, edytując przytwierdzone elementy klatka po klatce.

Awatar

Automatycznie dodane do awatarów o sylwetkach w kształcie A i T punkty odniesienia pozwolą Ci na szybkie drapowanie ubrania na awatarze.

Najnowsza wersja – Marvelous Designer 10

Dekadę po swojej premierze w przemyśle 3D, Marvelous stało się oprogramowaniem najczęściej wykorzystywanym w tworzeniu, edytowaniu i ponownym wykorzystywaniu odzieży stworzonej w 3D. Obecnie dostępna jest wersja 10, zawierająca poszerzające możliwości programu dodatki, w tym Auto-Fitting (automatyczne dopasowanie ubioru do awatara), Dynamic Wrinkle Brush (narzędzie do marszczenia ubrań) oraz integrację z Substance. Wykorzystując te nowe narzędzia w swojej pracy możesz przyspieszyć i uprościć proces tworzenia tkanin i odzieży.

Najważniejsze dodatki w Marvelous Designer 10

Dynamic Wrinkle Brush – możesz stworzyć realistyczne ubrania z wykorzystaniem pędzla do marszczenia ubrań (Wrinkle Brush) oraz usuwania tego efektu (Release Brush).

Auto Fitting – narzędzie, dzięki któremu dokonasz automatycznej edycji ubioru dla różnych awatarów.

Integracja z Substance – możesz zaimportować materiały bezpośrednio do programu za pomocą edytora Fabric’s Property, bądź przeciągając plik z materiałem i upuszczając go na wybrany wzór w oknie edycji w 2D.

Texture Repeat Type – dzięki poprawieniu funkcji Unified Map oraz edytora 2D, możesz edytować wygląd tkaniny (m.in. rozmiar elementów na tkaninie) w oparciu o edytor 2D.

Awatary –  poza nowymi awatarami i ubiorami, pojawia się możliwość zmiany wymiarów awatara w całości lub poszczególnych jego elementów

Zgodność z tabletami – poprawione zostały funkcje programu (m.in. wsparcie dla rysika).

Marvelous Designer – licencje

Oprogramowanie oferuje przedsiębiorstwom następujące licencje: Network Online/Offline Auth (roczna subskrypcja) lub licencję Standalone.

Jeśli chcesz odkryć, co jeszcze można stworzyć z Marvelous Designer, zajrzyj na stronę Marvelous Designer’s Case Studies Posts 

 

Zobacz ile kosztuje Marvelous Designer

Dlaczego IT Media?

Najwyższy poziom kompetencji

W IT Media oferujemy kompleksową obsługę od doradztwa, przez realizację zakupu, aż po doradztwo i pomoc w kontakcie z producentem. Aż 90% zamówień realizujemy już w ciągu jednego dnia!

Polską fakturę VAT

W IT Media zapewniamy łatwą do rozliczenia w księgowości polską fakturę VAT z możliwością płatności przelewem bankowym.

Kompleksowe wsparcie dostosowane do potrzeb klienta

Firmy, z którymi współpracujemy, wspieramy kompleksowo. W razie potrzeby oprócz oprogramowania jesteśmy w stanie dostarczyć również sprzęt graficzny i multimedialny, fonty, pluginy do oprogramowania oraz profesjonalne szkolenia skracające czas pracy nad projektami do minimum.

Blisko 20 lat doświadczenia

Wiemy jak pomóc naszym klientom w dostarczeniu skutecznych narzędzi. Dzięki indywidualnemu podejściu zaufało nam już blisko 2000 polskich firm i instytucji.

Marvelous Designer - wymagania

Wymagania Marvelous Designer na PC

Wymagania minimalne
Procesor Procesor 64-bitowy Intel® 6 generacji Gen i5 lub wyższy lub AMD® 3 generacji Ryzen 5
 lub wyższySystem operacyjny Windows 10 (64-bitowy) w wersji 1809 lub nowszej, rekomendowany Windows 10 1909, minimum Windows 7
Pamięć RAM 8 GB pamięci RAM (zalecane 16 GB)
Miejsce na dysku twardym 2 GB miejsca na dysku twardym na potrzeby instalacji (dodatkowe wolne miejsce podczas instalacji), zalecane 20 GB+
Karta graficzna Nvidia® GeForce GTX 960 lub Quadro P1000 lub podobne
Rozdzielczość monitora Wyświetlacz o rozdzielczości 1920×1080 (zalecane 2560×1440)
Internet Do aktywacji oprogramowania, sprawdzania poprawności subskrypcji i korzystania z usług online niezbędna jest rejestracja i musi być dostępne połączenie z Internetem.

.

Wymagania Photoshop na MAC

Wymagania minimalne
Procesor Procesor 64-bitowy Intel® 6 generacji Gen i5 lub wyższy lub AMD® 3 generacji Ryzen 5
System operacyjny MAC OS 10.14 (Mojave), 10.15(Catalina), 11.2 (Big Sur),  minimum MAC OS X Mountain Lion
Pamięć RAM 8 GB pamięci RAM (zalecane 16 GB)
Miejsce na dysku twardym 4 GB miejsca na dysku twardym na potrzeby instalacji (dodatkowe wolne miejsce podczas instalacji), zalecany szybki wewnętrzny dysk SSD do instalacji aplikacji.
Karta graficzna Nvidia® GeForce GTX 960 lub Quadro P1000 lub podobne
Rozdzielczość monitora Wyświetlacz o rozdzielczości 1920×1080 (zalecane 2560×1440)
Internet Połączenie internetowe i rejestracja na potrzeby obowiązkowej aktywacji oprogramowania, sprawdzania poprawności członkostwa i dostępu do usług online

Marvelous Designer

Marvelous Designer to wiodące na rynku oprogramowanie, które najczęściej wykorzystywane jest do tworzenia imponujących, trójwymiarowych modeli tekstylnych. Najbardziej zaskakującym aspektem programu jest fakt, iż stanowi on niejako przeniesienie tradycyjnych metod szycia do wirtualnego świata. Zatem kołdry, koce, poduszki itp., tworzone są z wykorzystaniem tych samych technik co w rzeczywistości. Marvelous Designer umożliwia zszywanie ze sobą krawieckich wykrojów.

Ponadto program Marvelous Designer pozwala tworzyć piękne wirtualne ubrania 3D z pomocą najnowocześniejszego oprogramowania służącego do projektowania. To sprawia, że jego użytkownicy z łatwością mogą tchnąć życie w swoje projekty wykorzystując narzędzie poprawiające jakość i pomagające zaoszczędzić czas.

Marvelous Designer Animation – wejdź na nowy poziom projektowania ubioru

Niezwykłość programu Marvelous Designer polega na tym, iż oprogramowanie umożliwia wirtualne odtworzenie tekstur tkanin, a nawet ich właściwości fizycznych, jak np. guziki, fałdy itp. Dzięki niemu projektanci mają możliwość oddania projektu graficznego, który jest niemalże pełnowartościowym odzwierciedleniem rzeczywistych ubrań i krojów, np. w formie plisowanych sukienek, czy misternie uszytych koszul z aplikacjami.

Marvelous Designer Animation dzięki wszechstronnej kompatybilności z innymi oprogramowaniami 3D oraz interaktywnym interfejsem projektowania, pozwala na szybką i sprawną edycję i drapowanie ubrań na formach 3D. Całość wykonywana jest z pomocą symulacji wysokiej wierności.

Marvelous Designer – wejdź do świata niewyczerpanych możliwości projektowania

Innowacyjny system rozwiązań stosowanych w programie Marvelous Designer pozwala na stworzenie bogatej garderoby postaci, w której każdy element może być modyfikowany i ponownie wykorzystany. To oznacza, że każdy projekt, np. sukienka czy koszula stworzona w Marvelous może zostać swobodnie przekształcona na nieskończenie wiele sposobów. Ta technologia oparta jest bezpośrednio na sztuce szycia i tworzeniu projektu odzieży (patternmaking) w sposób, który umożliwia tworzenie pojedynczych elementów ubioru oraz całych kolekcji w najbardziej realistycznej formie.

Wszystkie dane zapisane w programie Marvelous Designer można w prosty sposób importować i eksportować między innymi programami. Należą do nich m.in.: Maya, 3DS Max, Modo czy ZBrush.

Marvelous Designer – innowacja i intuicyjność w jednym programie

Marvelous Designer wprowadza użytkowników w innowacyjną formę projektowania „true to life”. Tworzenie wirtualnych elementów garderoby jest łatwe i szybkie, ze względu na intuicyjny interfejs użytkownika oraz pakietu narzędzi, np. takich jak punkty rozmieszczenia czy szpilki. Marvelous Designer Animation nie wymaga od twórcy posiadania wiedzy o tym, jak ubrania będą prezentować się w rzeczywistości. Współrzędne tekstur są dostępne razem z wzorami, co ułatwia tłumaczenie danych oraz korzystanie z nich na bieżąco. Dodatkowo biblioteka ustawień wstępnych w Marvelous daje możliwość szybkiej edycji tekstur, tkanin oraz ich właściwości fizycznych. To rozwiązanie pozwala na wykonanie precyzyjnej symulacji postaci, bez konieczności poświęcania na to wielu godzin pracy.

Marvelous Designer – komfort tworzenia nawet najbardziej wymagających projektów

Marvelous Designer cechuje się funkcjonalnością pamięci podręcznej animacji z modelowaniem wysoko poligonowym. To pozwala na uchwycenie realistycznego ruchu ubrań w trakcie drapowania na poruszających się wirtualnych postaciach. Symulacja może być wykonana w trakcie dowolnej aktywności fizycznej postaci, np. biegu, skoków, wirowania.

Kolejną zaletą Marvelous Designer Animation jest intuicyjność oprogramowania. Dodatkowo jakość, którą prezentuje, jest nieporównywalna z jakimkolwiek innym programem do tworzenia grafiki 3D. Bowiem projektowane w nim tkaniny zachowują się dokładnie tak, jak w rzeczywistości.

Warto dodać, iż praca w programie Marvelous w dużej mierze skupia się na stylizowaniu niż tradycyjnym rzeźbieniu trójwymiarowych siatek. Użytkownik bez trudu może dopasować modele do różnych warunków. Zmianom nie ulega jednak wyjściowy kształt wykrojów oraz wskazane uprzednio linie szycia.

Marvelous Designer – dla kogo przeznaczony jest program?

Marvelous Designer to program, który cieszy się szczególną popularnością w branży gier. Projektanci specjalizujący się w tej dziedzinie używają go do tworzenia realistycznych, a często nawet hiperrealistycznych elementów garderoby dla postaci w danej grze komputerowej.

Marvelous Designer Animation wykorzystywany jest także w przemyśle odzieżowym i tekstylnym. Projektanci mody posługują się nim w celu uzyskania jak najwierniejszej wizualizacji konstrukcji odzieżowych, będących w fazie tworzenia. Za pomocą Marvelous Designer powstają także całkowicie nowe modele wybiegowych kolekcji.

Marvelous jest także przydatnym narzędziem dla wszystkich osób zajmujących się tworzeniem wizualizacji architektonicznych i projektowaniem wnętrz. Umożliwia on zaprojektowanie pościeli, miękkich mebli, zasłon czy dekoracji za pomocą prostych w obsłudze narzędzi. Obsługuje on popularne w branży formaty plików, takie jak .obj czy .fbx.

Produkt dodany do koszyka

×