Cinema 4D

Włącz kategorie/filtry

Kategorie

Maxon Cinema 4D

.

Wybierz swój plan Cinema 4D

Cinema 4D – tworzenie kreatywnych wizualizacji i animacji 3D

Maxon Cinema 4D to nie jest zwykły program. To rozbudowane narzędzie do tworzenia profesjonalnych projektów w świecie grafiki trójwymiarowej, wykraczające daleko poza sferę filmów, seriali, nadawania, gier komputerowych i szeroko pojętego wykorzystania efektów wizualnych, m.in. przez artystów. Cinema 4D z powodzeniem wykorzystasz w branży projektowej, stworzysz w nim wspaniałe ilustracje, wizualizacje produktów oraz wizualizacje architektoniczne. Z możliwości tego programu korzystają inżynierowie i naukowcy na całym świecie, ma on również zastosowanie w medycynie.

Cinema 4D to nie tylko pakiet dający oszałamiające możliwości w tak kreatywnym obszarze, jakim jest grafika 3D. Animacje 3D, które w nim stworzysz, zachwycają detalami i precyzyjnym ruchem. Jeśli szukasz programu, który odda dynamikę ruchu, w którym możesz przeprowadzić symulacje wykorzystując własności różnych materiałów, w którym możesz dodać realizmu stworzonej w 3D postaci, włącznie z precyzją takich detali jak włosy czy futro – właśnie udało Ci się znaleźć narzędzie idealne.

Cinema 4D to najszybszy i najłatwiejszy w obsłudze program do animacji 3D. Jego wszechstronność i ilość dostępnych funkcji nie przytłacza użytkownika – pakiet jest intuicyjny w obsłudze i daje nieskończone możliwości rozwojowe. Jeśli znasz język Python – w tworzeniu potrzebnych pluginów ogranicza Cię tylko wyobraźnia. C4D został zaprojektowany w taki sposób, że bez problemu zintegrujesz go z Adobe After Effects, Adobe Illustrator oraz aplikacjami CAD.

Dynamics – fizyka w cyfrowym świecie

Przed laty w reklamie Sony Bravia widzieliśmy 250 tysięcy kolorowych piłeczek skaczących po ulicach San Francisco. Jej autorzy kręcąc reklamę pobili rekord Guinessa. Podobnie oszałamiający efekt można stworzyć w programie Cinema 4D. Tworzenie animacji w C4D to nowy wszechświat możliwości!

Moduł ten i zawarte w nim funkcje pozwalają na szybkie tworzenie realistycznych animacji w oparciu o prawa fizyki. W zależności od przyjętych ustawień wybrane obiekty poruszają się tak, jak w realnym świecie. Spadająca twarda piłka odbija się a sześcian przewraca. W programie stworzysz animacje obiektów o dowolnym kształcie oraz własnościach. Możesz sprawdzić, jak zachowują się w akcji obiekty twarde, miękkie, obiekty „duchy” lub wykonane z materiału o konkretnych właściwościach. Możesz stworzyć jeden lub wiele obiektów, które poruszać się będą zgodnie z prawem grawitacji, odpowiednio odbijać lub zderzać, zgodnie z ustawieniami, m.in. z prędkością wyjściową, masą etc..

Jeśli potrzebujesz wykorzystać w reklamie, symulacji, filmie obiekty z ich fizycznymi własnościami sprecyzowanymi w każdym aspekcie, to z pewnością Cinema 4D będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby!

Modeling – obiekty i postacie ze snów

Maxon Cinema 4D oferuje nieograniczone możliwości w kwestii tworzenia obiektów i postaci. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz stworzyć mebel do wizualizacji wnętrza, produkt do wykorzystania w reklamie czy postać do filmu. Wykorzystasz do tego trzy funkcje: Polygonal Modeling, Parametric Modeling oraz Sculpting.

Polygon Modeling pozwoli Ci stworzyć obiekt z klocków 3D. Korzystając z funkcji Sculpting dopracujesz go w szczegółach, korzystając z licznych narzędzi rozciągniesz, spłaszczysz, wyrzeźbisz potrzebne elementy. Z kolei dzięki opcjom BodyPaint 3D i Projection Man, szybko nałożysz na stworzony obiekt odpowiednią, dopracowaną co do piksela teksturę. Kilkoma kliknięciami myszki zmienisz postać starszego pana w kosmitę rodem z Gwiezdnych Wojen, nadasz karoserii stworzonego samochodu połysku jak po woskowaniu, a stworzony dinozaur będzie zachwycał detalami zielonej, wytrzymałej skóry. Twoja grafika 3D stworzona w Cinema 4D zachwyci niejednego odbiorcę dbałością o szczegóły!

Dzięki funkcji Parametric Modeling będziesz w stanie szybko wprowadzić poprawki. Zapomnij o budowaniu postaci czy obiektu od nowa. Oszczędność czasu i satysfakcja klienta gwarantowana!

Animacje 3D – dosięgnij gwiazd!

Mając gotowy obiekt lub postać pójdź krok dalej, wprawiając w ruch stworzone dzieło. Cinema 4D pozwala na stworzenie realistycznej animacji ruchu, niezależnie od tego, czy chcesz wprawić w ruch samochód na potrzeby reklamy czy humanoidalną postać do filmu science-fiction.

Tworzenie animacji wykracza poza jeden, animowany obiekt. Jeśli chcesz wykorzystać interakcję wielu obiektów lub wystawić je na działanie czynników atmosferycznych sięgnij po opcję Simulation. Pozwoli ona na stworzenie potrzebnej interakcji elementów – piłeczki będą spadać w dół, kula snajpera sięgnie celu z uwzględnieniem wietrznej pogody, a stworzona przez Ciebie armia swoim zorganizowaniem i synchronizacją podczas ataku zadziwi niejednego odbiorcę.

Mniej pracy, więcej efektów

Cinema 4D szanuje czas użytkownika. Nie musisz tworzyć obiektów od zera, możesz skorzystać z obszernej biblioteki kształtów, tekstur, materiałów i scen. Opcja Take System pozwala na stworzenie licznych wariacji stworzonej przez Ciebie animacji. Dzięki temu Twój klient będzie mógł wybrać najbardziej mu odpowiadające ujęcie, a Ty nie spędzisz wielu godzin nad tworzeniem wersji alternatywnych.

Tworzenie animacji to niezwykle żmudna praca wymagająca wiele kreatywności. Te i inne funkcje programu pozwolą na ograniczenie do minimum trudności związanych z przelewaniem do wirtualnego świata pomysłów zrodzonych w Twojej głowie.

Rendering – osadź animacje 3D i obiekty w realistycznym świecie

Stworzone obiekty oraz grafika 3D wymaga czasem osadzenia w rzeczywistości przypominającej świat realny. Aby uważny obserwator w połyskującej kulce zobaczył odbicie okna i mebli, potrzeba dodać głębi obiektom 3D. Do tego przyda się opcja Rendering.

Dzięki niej nie tylko osadzisz obiekt w stworzonym przez siebie świecie z zachowaniem praw fizyki. Realności obrazowi dodasz przez wykorzystanie parametrów, które posiada prawdziwa kamera – winietowanie, dystorsję soczewki bądź aberracje chromatyczne.

Dodatkowo C4D oferuje całą gamę środków potrzebnych do pracy ze światłem. Potrzebujesz zmienić oświetlenie, barwę ujęcia, załamanie światła? Chcesz zmienić oświetlenie elektryczne na ciepłe światło dawane przez świece? Nic prostszego!

Tworzenie animacji i dopracowanie ich w najmniejszych szczegółach jest w zasięgu Twojej ręki. Sprawdź, jak działa Cinema 4D i zobacz, czy Twój odbiorca odróżni świat realny od tego, który stworzyłeś?