CorelDraw Graphics Suite

Wszechstronne oprogramowanie do projektowania graficznego

Kup teraz

CorelDraw Graphics Suite

Włącz kategorie/filtry

Kategorie

CorelDRAW Graphics Suite – co to jest?

CorelDRAW Graphics Suite 2020 to pakiet programów umożliwiających tworzenie grafiki oraz edycję zdjęć. Oferuje on ogromne możliwości projektowe, dzięki którym Twoje projektowanie graficzne wzniesie się na wyżyny profesjonalizmu i kreatywności. Szeroki pakiet aplikacji sprawia, że w programie może powstawać i być edytowana zarówno grafika rastrowa, jak i grafika wektorowa. Z kolei edycja zdjęć w Corelu to nie tylko praca z bitmapą, lecz także możliwość wywołania pliku RAW, co poszerza Twoje możliwości projektowe o kolejne przydatne narzędzie. W sklepie IT Media kupisz CorelDraw Graphics Suite 2020 w najlepszej cenie!

Wszystkie licencje CorelDraw Graphics Suite >>

CorelDRAW Graphics Suite (365 dni) MULTI/PL MAC – COM

CorelDRAW Graphics Suite (365 dni) MULTI/PL MAC – COM

Nowa subskrypcja (365 dni)
– Licencja na użytkownika
– Dla komercji (COM)
– Wersja elektroniczna

1 400,39 zł

CorelDRAW Graphics Suite 2020 MULTI/PL WIN

CorelDRAW Graphics Suite 2020 MULTI/PL WIN

– Licencja wieczysta
– Licencja na użytkownika
– Dla komercji (COM)
– Wersja wielojęzykowa/polska (MULTI/PL)

3 152,00 zł

CorelDRAW Graphics Suite 2020 MULTI/PL MAC

CorelDRAW Graphics Suite 2020 MULTI/PL MAC

– Licencja wieczysta
– Licencja na użytkownika
– Dla komercji (COM)
– Wersja wielojęzykowa/polska (MULTI/PL)

3 152,00 zł

CorelDRAW Graphics Suite 2020

Połączenie dwóch rodzajów grafik pozwala na przygotowanie szerokiej gamy projektów, od obróbki i edycji zdjęć zaczynając, na tworzeniu profesjonalnych wielkoformatowych grafik kończąc. Tworzenie logo, zaprojektowanie wizytówek, grafiki na stronę, materiałów szkoleniowych czy marketingowych albo reklamy outdoorowej – to tylko przedsmak możliwości projektowych, które oferuje CorelDRAW Graphics Suite 2020. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!
Zobacz, w jaki sposób możesz rozwinąć swoje graficzne i projektowe skrzydła z pomocą jednego z najbardziej rozpoznawalnych programów graficznych na świecie.

CorelDraw Graphics Suite - 2

Grafika komputerowa bez ograniczeń

W ramach pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2020 znajduje się wiele programów i aplikacji. Głównym elementem jest program CorelDRAW, w którym można tworzyć i edytować obrazy wektorowe. Tworzenie logo, ulotki reklamowej czy plakatu nie stanowi większego problemu. Corel posiada przydatne w tym kontekście narzędzia wprowadzania tekstu, aplikację Corel Font Manager 2020 umożliwiającą przeglądanie czcionek i zarządzanie nimi oraz dostęp do pakietu ponad 1000 czcionek TrueType i Open Type. Jeśli potrzebujesz programu do składu i łamania, pakiet Corela będzie również w stanie pomóc Ci w zadaniach z dziedziny DTP.

Choć grafika wektorowa jest kojarzona z programem CorelDRAW, to w pakiecie nie brakuje narzędzi do pracy z bitmapą. PowerTRACE pozwala na przekształcanie w ramach aplikacji CorelDRAW 2020 map bitowych do postaci wektorowej. Grafika rastrowa w pakiecie może być edytowana na różne sposoby. W programie Corel PHOTO-PAINT 2020 dokonasz edycji zdjęć i innych grafik rastrowych, aplikacja AfterShot 3HDR pozwoli Ci na edycję plików w formacie RAW. Z kolei dzięki BenVISTA PhotoZoom Pro4 powiększysz obrazy cyfrowe, co sprawi, że Twój projekt będzie dopracowany w najmniejszych szczegółach. Edycja zdjęć nigdy nie była taka prosta!

Dodatkowo pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2020 oferuje możliwość pracy online (dzięki CorelDRAW.app), dostęp do zasobów: obrazków clipart, zdjęć i obrazów cyfrowych, szablonów, wypełnień mapą bitową, wektorowych i tonalnych. W ramach aplikacji pomocniczych pakiet oferuje kreator kodów paskowych, kreator druku dwustronnego oraz GPL Ghostscript (ZIP).

Grafika wektorowa bez tajemnic

CorelDRAW oferuje szeroki pakiet narzędzi i funkcji pozwalających na tworzenie wektorów. W programie narysujesz i wypełnisz dowolny kształt, bez problemów zduplikujesz obiekt lub dokonasz innych operacji. Stworzysz własne pędzle i na wiele innych sposobów spersonalizujesz narzędzia, z których korzystasz. Osiągniesz efekt trójwymiarowości, stosując np. funkcję wytłoczeń. W CorelDRAW dodasz również tekst artystyczny albo akapitowy, skorzystasz ze sprawdzania pisowni i dzielenia wyrazów i umieścisz tekst na ścieżce.
Osoby, które pracują jednocześnie na wielu obiektach docenią opcję Object Docker, która ułatwia poruszanie się między obiektami i ich znalezienie w projekcie. Z kolei jeśli grafika, którą chcesz edytować jest bitmapą, z pomocą narzędzia PowerTRACE bez problemów przekonwertujesz plik na wektorowy.
Wśród ciekawych funkcji oferowanych w pakiecie znajdują się narzędzia symetrii, cień, Pointilizer oraz LiveSketch. Symetria umożliwia szybko stworzyć symetryczne obrazy. W zależności od projektu możesz zastosować prostą symetrię osiową albo stworzyć grafikę rodem z kalejdoskopu. Cień pozwala m.in. na edytowanie cienia obrazu w czasie rzeczywistym. Już nie musisz czekać, aż program przetworzy polecenie. Efekt swoich działań zobaczysz natychmiast!
Pointilizer pozwoli stworzyć grafiki, które – dzięki efektowi mozaiki skrzyżowanemu z malarstwem puentylistycznym– zdecydowanie będą wyróżniać się na tle innych grafik. Opcja LiveSketch pozwoli na rysowanie bezpośrednio na urządzeniu dotykowym. Zapomnij o zamazanych szkicach, ołówku i gumce – teraz każda narysowana linia stanie się od razu wektorem!

CorelDraw Graphics Suite - 1

Nowe możliwości grafiki bitmapowej

Grafika rastrowa, choć wiele lat temu nie była edytowalna w CorelDRAW, jest obecnie w zasięgu możliwości oferowanych przez pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2019. Corel PHOTO-PAINT 2020 oferuje zarówno podstawowe, jak i zaawansowane możliwości edycji bitmap. Wśród funkcji podstawowych znajduje się: zmiana wielkości obrazu, korekcja barwna, retusz. Nieco bardziej zaawansowani użytkownicy docenią malowanie i narzędzia artystyczne, zaawansowane narzędzia selekcji, wykorzystają również maski i kanały oraz możliwość tworzenia montaży.
Projektowanie graficzne to nie tylko obrazy wektorowe, to również edycja zdjęć. Corel PHOTO-PAINT 2020 pozwoli Ci na wykonanie retuszu czy montażu na porównywalnym poziomie do Adobe Photoshop. Jeśli produkty rodziny Adobe są Ci obce, Corel z powodzeniem zastąpi Photoshopa, dając jednocześnie możliwość zapisu plików w rodzimym formacie Adobe – PSD. Możesz wygodnie pracować w Corelu, jednocześnie jednak wciąż współpracować z zespołem, który woli działać w Photoshopie.
Jeśli zależy Ci na projekcie dopracowanym co do piksela, na pewno docenisz opcję Pixel View. Dzięki niej możesz zobaczyć i edytować projekt w widoku pikselowym. Zarówno grafika rastrowa, jak i grafika wektorowa mogą być edytowane za pomocą tej opcji – w jej ramach możliwa jest zamiana wektora na bitmapę. Dzięki niej zobaczysz najdrobniejsze detale projektu, co przyda się szczególnie przy projektowaniu elementów strony internetowej. Tworzenie logo z dbałością o szczegóły nie będzie już sprawiało żadnych trudności.

Projektuj jak chcesz, gdzie chcesz, kiedy chcesz!

Niezależnie od tego, czy preferujesz Windows czy Mac, pracę w biurze czy w drodze  – CorelDRAW Graphics Suite 2020 będzie Ci towarzyszyć na każdym kroku. Po 19 latach CorelDRAW wrócił na komputery MacOS, ponadto oferuje szereg nowych możliwości. Użytkownicy tych ostatnich z pewnością docenią przyjazny interfejs i tryb ciemny.
Nie musisz już pracować wyłącznie na firmowym komputerze. CorelDRAW wypłynął w ostatnich latach na szerokie wody projektowe w sieci. Dzięki aplikacji CorelDRAW (CorelDRAW.app) możesz dać wyraz swojej kreatywności gdzie chcesz i kiedy chcesz, nie tracąc dostępu do profesjonalnych narzędzi. Rozwijająca się aplikacja pozwala na zastosowanie coraz większej ilości narzędzi w projektowaniu na urządzeniach mobilnych – wszędzie tam, gdzie zalogujesz się do aplikacji przez przeglądarkę.
Edycja zdjęć, tworzenie logo, materiałów reklamowych, elementów stron WWW, idealnych wydruków i wielu innych typów grafik nigdy jeszcze nie było tak proste!

CorelDraw Graphics Suite - 3

Program uaktualnień dla pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2020

Korzyści dla klienta z przystąpienia do programu Upgrade Protection:
– 1 roczna opłata wynosząca około 50% ceny standardowej aktualizacji
– dostęp do najnowszej wersji oprogramowania tak szybko jak tylko zostanie wydana
– wsparcie dla najnowszych systemów operacyjnych, urządzeń i technologii
– prawo do bezterminowego korzystania z ostatniej wersji oprogramowania, nawet po rezygnacji z programu Upgrade Protection

.

Zobacz porównanie wersji CorelDRAW

.

Funkcjonalności

 

Nowe okna do zarządzania komentarzami

Zarówno w wersji na system Windows jak i macOS dodano nowe okno “Komentarze”. Umożliwia ono zarządzanie współpracą poprzez dzielenie się opiniami i adnotacjami.

Narzędzia do adnotacji

W aplikacji CorelDRAW.app oraz CorelDRAW 2020 dodano narzędzia usprawniające pracę zespołową. Dzięki nim możesz dodać odpowiednie adnotacje w postaci oznaczenia do dokumentu a następnie opisać je w komentarzu.

Logowanie współpracowników

Aby dodać uwierzytelnione komentarze podczas np: recenzowania rysunku w CorelDRAW 2020 możesz zalogować się za pomocą konta Microsoft Office 365 lub G Suite. Ewentualnie jako gość i pozostawić opinie pod wybraną nazwą użytkownika.

Pliki projektów dostępne do zbiorowego zatwierdzania i recenzowania

CorelDRAW 2020 umożliwia przesłanie przygotowanego projektu do Corel Cloud w celu jego późniejszej recencji i kaceptacji. Klienci mogą tego dokonać za pośrednictwem aplikacji CorelDRAW.app.

Corel PowerTRACE

Moduł Corel PowerTRACE korzysta teraz z nowych fukcji wspomaganych przez algorytmy sztucznej inteligencji. Dzięki temu uzyskuje najlepsze jak dotąd rezultaty podczas przkeształcania map bitowych do postaci wektorowej.

Style graficzne – efekty

Style graficzne posiadają nowe efekty, które wykorzystują rozwiązania sztucznej inteligencji. Pozwalają modyfikować obiekty lub obrazy w celu uzyskania ich stylizowanej wersji przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnej treści. Dostępna jest szeroka paleta wzorców bazujących na technikach oodmiennych gatunków i artystów.

Usuwanie artefaktów i nadpróbkowanie

Usuwanie artefaktów powstałych np: podczas kompresji pilku JPEG daje jeszcze lepsze rezultaty, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik uczenia maszynowego. Natomiast nadpróbkowanie bazuje teraz na algorytmach sztucznej inteligencji, dzięki czemu pozwala na powiększanie obrazów bez utraty jakości i szczegółów.

Soczewki map bitowych

CorelDRAW 2020 wykorzystuje metody sztucznej inteligencji dzięki daje możliwość zastosowania efektów map bitowych jako soczewki. Manipulacja i zmiana położenia soczewki pozwala ustawiać efekty mapy bitowej w projekcie.

Wsparcie dla czcionek zmiennych*

Skorzystaj z dobrodziejst czcionek zmiennych OpenType, zmniejszając przy tym rozmiar pliku projektu gdyż różne wiarianty fontu zawarte są w jednym pliku i umożliwiają elastyczną zmianę jego wyglądu.
* Tylko dla systemu Windows 10

Listy

Dodano obslugę wielopoziomowych dostosowywalnych list numerowanych i punktowanych. Teraz dzięki opcji dołączania do nich podpunktów z łatwością pokażesz szczegółowe informacje.

Prędkość uruchamiania

Jedną z ważniejszych i widocznych zmian w pakiecie CorelDRAW Graphics Suite 2020 jest poprawa prędkości uruchamiania oprogramowania. Na obu platformach usprawniono otwieranie, zapisywanie, drukowanie i eksportowanie złożonych projektów.

Poprawiona interakcja z tekstem

W CorelDRAW usprawniono wszelkie apsekty interakcji z tesktem, od stosowania stylów, pracy z ramkami na wyróżnieniu tekstu skończywszy.

Optymalizacja wykorzystania GPU

CorelDRAW 2020 działając na ststemie macOS lepiej wykorzystuje GPU. Znacznie przyśpieszono i zoptymalizowano przesuwanie, przybliżanie, przewijanie oraz renderowanie złożonych projektów.

Corel PHOTO-PAINT z niedestrukcyjnymi efektami

Dodano nowe okno “Efekty”, które umożliwia modyfikowanie, stosowanie i eksperymentowanie z efektami bez konieczności zmiany oryginalnego obiektu.

Maski

Corel PHOTO-PAINT zyskał nowe narzędzie „Inteligentna maska wyboru” dzięki, któremu zaznaczysz wybrany obszar obrazka wykorzystując algorytm dostosowujący zaznaczenie do znalezionych krawędzi. Natomiast narzędzie „Transformacja maski” przeprojektowano tak aby można było stosować transformację do pikseli w obszarze maski.

Znajdź i zamień

Zarówno okno „Znajdź i zamień” z systemu Windows jak i inspektor „Znajdź i zamień” z systemu macOS umożliwia rozszerzone wyszukiwanie w dokumencie. Można jednoczenie znaleźć i zmienić np: kolor lub model kolorów konturu lub wypełnienia.

Obsługa PDF

Usprawniono proces dopracowywania plików PDF przed ich eksportem dzięki nowym powiadomieniom lokalizującym problemy oraz dzięki ustawieniu, które umożliwia przycięcie wszystkie poza stroną rysunku co skutecznie zmniejsza rozmiar pliku.

 

Zastosowanie CorelDRAW 2020

 

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2020 jest na tyle uniwersalnym zestawem narzędzi, że skierowany jest zarówno do początkujących użytkowników, profesjonalistów jak i firm tworzących projekty. Doceniany jest przez wielu specjalistów, przedsiębiorstw i branż z całego świata zajmujących się między innymi inżynierią, produkcją, tworzeniem materiałów marketingowych i oznakowania.

Ubrania i tkaniny

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite oferuje grafikom pracującym w branży tekstylnej zajmującym się przygotowaniem projektu do sitodruku czy haftu komplet niezbędnych narzędzi.

Druk wielkoformatowy i oznakowanie

Program CorelDRAW wykorzystywany jest przez drukarnie i producentów oznakowania ze względu na zaawansowane opcje zarządzania kolorem oraz narzędzia pozwalające kompleksowo przygotować projekt do druku.

Mapy, plany i schematy

CorelDRAW to podstawowy zestaw narzędzi dla osób zajmujących się produkcją, inżynierią i konstrukcją. Umożliwia tworzenie precyzyjnych ilustracji produktów, schematów i diagramów.

Marketing i budowanie marki

Dzięki pakietowi CorelDRAW, jesteś w stanie stworzyć zarówno identyfikację wizualną firmy jak i atrakcyjne materiały marketingowe czy sprzedażowe.

Illustracje i projekty artystyczne

Szeroko pojęci artyści i ilustratorzy mogą tworzyć piękne i wyrafinowane prace, łącząc techniki wektorowe (jakie oferuje CorelDRAW) z klasycznymi.

 

Zawartość pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2020

W ramach pakietu CorelDRAW Graphics Suite użytkownik uzyskuje dostęp do szeregu aplikacji, funkcjonalności oraz dodatkowych zasobów. Poniżej przedstawiono co wchodzi w skład pakietu.

 

CorelDRAW 2020

Łatwa w użyciu aplikacja pozwalająca stworzyć każdy projekty od grafiki wektorowej po układy stron.

Corel PHOTO-PAINT 2020

Profesjonalny program wyposarzony w szereg funkcji umożliwiających pełną edycję zdjęć, retuszowanie i ich ulepszanie.

CorelDRAW.app

Aplikacja internetowa umożliwiająca uzyskanie dostępu do projektu oraz jego udostępnienie partnerom i klientom spoza wlasnego komputera.

Corel Font Manager 2020

Prosta aplikacja do wyszukiwania oraz zarządzania czcionkami, dostępnymi lokalnie jak i w sieci bez konieczności ich instalacji.

PowerTRACE™

Program pozwalający na szybkie i precyzyjne przekształcenie map bitowych na grafikę wektorową.

CAPTURE 2020

Aplikacja umożliwiająca przechwytywanie i zapisywanie obrazu ekranu komputerowego z podziałem na konkretny obszar, menu lub poszczególne okna.

AfterShot 3 HDR

Aplikacja pozwalająca na edycję i korekty zdjęć w formatach RAW i JPEG w celu uzyskania doc elowego zdjęcia HDR (o dużej rozpiętości tonalnej).

Dodatkowe zasoby:

– 7000 obrazków clipart, szablonów grafik oraz obrazów cyfrowych
– 1000 zdjęć w wysokiej rozdzielczości
– Ponad 1000 czcionek OpenType i TrueType
– 150 profesjonalnych szablonów
– Ponad 600 różnych wypełnień mapą bitową, tonalnych i wektorowych

Poznaj rodzinę produktów graficznych CorelDRAW

Rodzina produktów CorelDRAW oferuje szerokie możliwości twórcze każdemu użytkownikowi. Wybierz odpowiednią opcję dla siebie lub swojej firmy.

CorelDRAW
Essentials 2020
CorelDRAW
Standard 2020
CorelDRAW
Graphics Suite 2020
Dla kogo jest
przeznaczony?
Okazjonalni i początkujący
użytkownicy narzędzi graficznych
Graficy hobbyści, firmy domowe
i mikrofirmy, studenci i uczniowie
Profesjonalni graficy tworzący materiały dla firm, przedsiębiorstw
i branży edukacyjnej
Do czego służy?Tworzenie zaproszeń, plakatów, kartek okolicznościowych, obrazków do serwisów społecznościowych i innych projektów graficznych, które
można pokazać znajomym i rodzinie.
Projektowanie wszystkiego od kartek pocztowych i albumów ze zdjęciami w ramach hobby aż po materiały reklamowe i grafiki internetowe dla firm domowych i mikrofirm.Projektowanie graficzne: Projektowanie profesjonalnych grafik
i ilustracji, logotypów, broszur, materiałów sprzedażowych,
marketingowych i szkoleniowych oraz innych rodzajów prac do
zastosowań internetowych lub do druku.
Projektowanie produktów: Projektowanie oznakowania i druku
wielkoformatowego, grafik na pojazdy, odzieży i tekstyliów, haftów,
schematów, grawerowania i nie tylko.
Okazjonalne projektowanie biznesowe: Tworzenie i edytowanie
bogatych wizualnie projektów do użytku wewnętrznego firm, od grafik
internetowych i prezentacji produktów po materiały sprzedażowe i inne.
Dlaczego warto
kupić?
Przyjazne użytkownikowi i przystępne cenowo projektowanie oraz tworzenie
układów stron. Łatwość opanowania obsługi.
Efektywna edycja zdjęć. Wszechstronność: projektowane i układy stron. Łatwość użycia. Przystępne ceny dla uczniów i studentów oraz domowych firm..Całkowita kontrola realizacji prac w zastosowaniach drukarskich i produkcyjnych. Pełna kontrola nad procesem twórczym dzięki profesjonalnemu pakietowi wszechstronnych narzędzi do projektowania ilustracji wektorowych, układów stron, edycji zdjęć, zarządzania czcionkami, przekształcania map bitowych do postaci wektorowej, współpracy i nie tylko. Obsługa ponad 100 formatów plików graficznych i publikacyjnych pozwala bez trudu importować i eksportować różne zasoby projektowe, w zależności od potrzeb klienta lub dostarczonych przez niego plików. Najbardziej przystępne cenowo rozwiązanie z rodziny CorelDRAW z dostępem do najnowszych funkcji i technologii.
Co zawiera pakiet?CorelDRAW® EssentialsCorelDRAW® Standard
Corel PHOTO-PAINT™ Standard
Corel PHOTO-PAINT™
CorelDRAW®
CorelDRAW.app™
Corel Font Manager™
CAPTURE™
AfterShot™ 3 HDR
PlatformaTylko dla systemu WindowsTylko dla systemu WindowsDla systemu Windows, komputerów Mac i przeglądarek internetowych
Wersje językoweEN, DE, FR, IT, ES, PT(BR), NL, CZ,
PL, RU
EN, DE, FR, IT, ES, PT(BR), NL,
CZ, PL, RU
EN, DE, FR, IT, ES, PT(BR), NL, CZ, PL, RU, TR, CS, CT, JP
DostępnośćWersja pudełkowa i elektroniczna do pobrania (ESD)Tylko licencja edukacyjna i licencja biznesowa dla pojedynczego
użytkownika
Wersja pudełkowa, elektroniczna do pobrania (ESD), subskrypcja.
Licencja biznesowa dla pojedynczego użytkownika, licencja Enterprise (z programem serwisowania CorelSure) i opcje licencji edukacyjnej.

 

Zobacz szczegółowe porównanie rodziny programów CorelDRAW >>

Wymagania systemowe

Windows:

– Windows 10*, Windows 8.1 lub Windows 7, w wersji 64- lub 32-bitowej** z najnowszymi aktualizacjami i dodatkami Service Pack
– Intel Core i3/5/7/9 lub AMD Ryzen 3/5/7/9/Threadripper, EPYC
– Karta graficzna z obsługą OpenCL 1.2 (zalecana)
– 4 GB RAM
– 4 GB miejsca na dysku twardym
– Ekran wielodotykowy, mysz lub tablet
– Rozdzielczość ekranu 1280 x 720 przy 100% (96 dpi)
– Przeglądarka Microsoft Internet Explorer 11 lub nowsza
– Microsoft.NET Framework 4.7.2
– Napęd DVD (do instalacji wersji w pudełku); Instalacja z dysku DVD wymaga pobrania do 900 MB
– Do instalacji i uwierzytelnienia pakietu CorelDRAW Graphics Suite oraz korzystania z niektórych elementów oprogramowania, funkcji i zasobów online wymagane jest połączenie z Internetem.

* Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2020 obsługuje system Windows 10 w wersjach 1903, 1909 i nowszych wprowadzanych na rynek w trakcie cyklu życia pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2020. Czcionki zmienne są obsługiwane tylko przez Windows 10

** Funkcje korzystające ze sztucznej inteligencji (AI) wymagają 64-bitowych aplikacji. Funkcje korzystające z AI nie są obsługiwane przez 32-bitowe aplikacje pakietu CorelDRAW Graphics Suite.

 

macOS:

– macOS Catalina (10.15), 10.14 lub 10.13 z najnowszymi poprawkami
– Wielordzeniowy procesor Intel z obsługą systemów 64-bitowych (4 rdzenie logiczne lub więcej)
– Karta graficzna z obsługą OpenCL 1.2 (zalecana)
– 4 GB RAM (8 GB RAM lub więcej zalecane)
– 4 GB miejsca na dysku twardym na pliki aplikacji (zalecany dysk SSD); systemy plików uwzględniające wielkość liter nie są obsługiwane
– Rozdzielczość ekranu 1280 x 800 (zalecana 1920 x 1080)
– Mysz lub tablet
– Do instalacji i uwierzytelnienia pakietu CorelDRAW Graphics Suite oraz korzystania z niektórych elementów oprogramowania, funkcji i zasobów online wymagane jest połączenie z Internetem.