Affinity Photo

Włącz kategorie/filtry

Kategorie

Affinity Photo

Affinity Photo – profesjonalny i kreatywny program do obróbki zdjęć

Program do obróbki zdjęć kojarzy się zazwyczaj z narzędziami podstawowej edycji zdjęć – zmiany rozmiaru, kadrowania, edycji jasności, kontrastu. Nieco bardziej zaawansowane narzędzia pozwalają na usuwanie zabrudzeń czy niechcianych obiektów, nakładanie masek itp. Aplikacja idzie krok dalej sprawiając, że edycja zdjęć wykracza poza tradycyjną, „rzemieślniczą” pracę. Ten edytor zdjęć oferuje narzędzia pozwalające na tworzenie profesjonalnych i kreatywnych projektów fotograficznych. Z Affinity Photo grafika rastrowa staje się cyfrowym dziełem sztuki!

Affinity Photo - interfejs

Affinity Photo sprawdza się w każdych okolicznościach. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz tylko dyskretnego retuszu i niewielkich poprawek, kompleksowej obróbki kolekcji zdjęć czy bardziej zaawansowanych narzędzi graficznych potrzebnych do stworzenia dzieła sztuki – w każdym przypadku Affinity Photo odpowie na Twoje potrzeby.

Wybierz wersję licencji Affinity Photo

Affinity Photo ENG Win

– Licencja wieczysta
– Licencja na urządzenie
– Dla komercji (COM)
– Platforma Win

240,00 zł

Affinity Photo ENG Mac

– Licencja wieczysta
– Licencja na urządzenie
– Dla komercji (COM)
– Platforma Mac

240,00 zł

Poznaj Affinity Photo

Przepływ pracy z Affinity Photo

Bardzo często grupy projektowe składają się z profesjonalistów przyzwyczajonych do pracy w różnych programach i na różnych platformach. Edycja zdjęć, podobnie jak każda praca z grafiką, odbywa się w różnorodnych środowiskach pracy. Affinity Photo wychodzi naprzeciw potrzebom grup projektowych, wolnych strzelców oraz firm, które zatrudniają pracowników z różnymi przyzwyczajeniami projektowymi lub zlecają tworzenie grafik osobom z zewnątrz. Możliwości, które oferuje sprawiają, że grafika rastrowa której potrzebujesz powstanie sprawnie z użyciem profesjonalnych narzędzi, a praca nad nią w grupie roboczej będzie przebiegać bez zakłóceń.
Dzięki silnikowi programu, takiemu samemu dla platform Windows i Mac, powstające w Affinity Photo pliki bez problemu można otworzyć na innej platformie lub przesłać współpracownikom pracującym w innym środowisku. Ponadto Affinity Photo obsługuje pliki PSD, a także wiele innych standardów graficznych, takich jak PNG, TIFF, EPS, PDF czy SVG. Posiada również zaawansowane narzędzia pracy z plikami w formacie RAW. Dzięki temu program sprawdza się nie tylko jako edytor zdjęć, lecz także jako wszechstronne, dostosowane do każdego środowiska pracy narzędzie tworzenia i edycji grafik.
Na szczególną uwagę zasługuje rozbudowana funkcjonalność cofania zmian. Affinity Photo pozwala na natychmiastowe, jednoczesne usunięcie lub przywrócenie ponad 8 tysięcy wprowadzonych zmian. Dzięki zapisowi historii zmian możliwe jest edytowanie wprowadzonych zmian po zapisie pliku, również na innych urządzeniach. Nawet przy wielokrotnym usuwaniu i przywracaniu zmian dzięki nowym funkcjom możliwe jest ich bezproblemowe prześledzenie. Ułatwieniem przy patrzeniu w historię edycji jest wyświetlanie zmian z miniaturkami i stemplem czasowym. Z kolei dzięki funkcji AutoSave nieoczekiwane wyłączenie komputera nie zaszkodzi Twojemu projektowi.

Obróbka zdjęć w dedykowanym środowisku

Obróbka zdjęć zazwyczaj wiąże się z pracą na plikach RAW. Oprogramowanie oferuje szereg przydatnych narzędzi, pozwalających wycisnąć jak najwięcej z „surowego” pliku. Dzięki tym narzędziom nie tylko stworzysz cyfrowe dzieła sztuki, lecz także „uratujesz” pozornie stracone zdjęcia. Edycja zdjęć, retusz, udoskonalanie, fotomontaż – to nie tylko edytor zdjęć, lecz także program to kreatywnej pracy. Intuicyjny interfejs pozwoli Ci bez trudności nadać pomysłom realne kształty.
Afffinity Photo stworzyło dla swoich użytkowników dedykowany obszar roboczy do edycji plików w formacie RAW – Develop Persona. Bez problemu otworzysz w nim pliki w różnych formatach oferowanych przez najważniejszych producentów aparatów fotograficznych. Dokonasz korekcji zdjęcia pod kątem wykorzystanego obiektywu, wykorzystasz standardowe narzędzia kontrastu, nasycenia, balansu bieli, popracujesz nad cieniami czy ekspozycją. Nałożysz różne maski albo stworzysz własne, usuniesz lub dodasz szum. Wśród oferowanych narzędzi są również narzędzia malowania, gradienty, redukcja czerwonych oczu, narzędzia przycinania i kadrowania.
Ponadto Affinity Photo jako edytor zdjęć wspiera EXIF i inne metadane. Również w przypadku zdjęć możliwe jest wykorzystanie historii zapisu. Dzięki funkcji Save Snapshots możesz zapisywać efekty swojej pracy w trakcie, dzięki czemu bez problemów stworzysz wiele różnych wersji edycyjnych zdjęcia. Z kolei możliwość tworzenia presetów (szablonów) sprawi, że będziesz mógł zastosować na kolejnych zdjęciach zdefiniowane wcześniej efekty, dostosowane do Twoich potrzeb.

Grafika rastrowa bez granic

Affinity Photo to nie tylko profesjonalny program do obróbki zdjęć. Oferuje on szerokie możliwości tworzenia i edycji różnych grafik rastrowych, nie tylko zdjęć czy fotomontaży.
Dzięki możliwości pracy w czasie rzeczywistym od razu zobaczysz efekty zastosowane na grafice. Niezależnie od tego, czy pracujesz akurat na warstwach, stosujesz filtry, gradienty, blendowanie czy inne, pochłaniające zasoby procesora efekty – zobaczysz je od razu. Affinity Photo daje Ci również wiele możliwości prac z warstwami – włącznie z zapisem wybranych elementów do oddzielnych plików, pracy na nieskończonej liczbie warstw oraz bezstratnym zmienianiu rozmiaru poszczególnych warstw. Poza tym w programie znajdziesz opcje szybkiej maski, pracy na obiektach inteligentnych, pracy na kanałach, usuwania i retuszowania elementów za pomocą różnorodnych pędzli.
Affinity Photo to zdecydowanie nie jest typowy program do obróbki zdjęć. Do swojej graficznej pracy możesz w nim wykorzystać również wtyczki – 64-bitowe, kompatybilne z Adobe Photoshop. Jeśli nie wyobrażasz sobie pracy z grafiką rastrową bez wtyczek albo właśnie chcesz porzucić Photoshopa nie rezygnując z wtyczek to Affinity Photo daje Ci możliwość pracy w dostosowanym do Twoich potrzeb środowisku – z Twoimi ulubionymi wtyczkami.

Fotomontaż i wiele, wiele więcej

Z Affinity Photo bez problemu stworzysz kreatywny fotomontaż i połączysz wiele zdjęć w jedno, tworząc imponujące dzieła. Jednym z takich dzieł, w których przydają się precyzyjne narzędzia jest panorama. Obróbka zdjęć w przypadku tworzenia panoramy wymaga dobrze dobranych funkcji, które pozwolą na odpowiednie połączenie zdjęć i ich korekcję. W Affinity Photo program zrobi większość pracy za Ciebie – i to jeszcze na etapie plików RAW.
Jeśli szukasz idealnej ostrości, to może się okazać, że wykorzystasz inne przydatne funkcje łączenia zdjęć, dzięki którym zyskasz głębię ostrości niemożliwą do osiągnięcia przy wykorzystaniu tylko jednej fotografii. Dodaj do tego wykorzystanie makr, zaawansowane narzędzia selekcji i pracy na detalach, pracy z perspektywą, histogram i zaawansowane blendowanie gamma. Affinity Photo ma wszystko, co jest potrzebne do pracy z grafiką rastrową.
Obróbka zdjęć i praca z grafiką rastrową na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa bez możliwości wyboru różnych przestrzeni kolorystycznych. Użytkownik ma do wyboru: RGB, RGB Hex, CMYK, LAB lub skalę szarości. Możesz wykorzystać również kolory Pantone i edytować projekt uwzględniając profile ICC. Affinity Photo pozwala również na obróbkę 16-bit na kanał dla RGB, LAB i odcieni szarości oraz oferuje narzędzia zaawansowanego renderowania.

Wejdź do świata Affinity Photo i daj się zaskoczyć!

Affinity Photo ENG Win

– Licencja wieczysta
– Licencja na urządzenie
– Dla komercji (COM)
– Platforma Win

240,00 zł

Affinity Photo ENG Mac

– Licencja wieczysta
– Licencja na urządzenie
– Dla komercji (COM)
– Platforma Mac

240,00 zł