Affinity Designer

Potężne narzędzie do tworzenia grafiki wektorowej i rastrowej

Kup teraz

Affinity Designer

Włącz kategorie/filtry

Kategorie

Affinity Designer – stworzony przez projektantów dla profesjonalistów

Affinity Designer to program graficzny, który urzekł użytkowników na całym świecie szybkością pracy oraz niezwykłą precyzją. Oferuje on wiele możliwości swoim użytkownikom, jednocześnie odznacza się prostotą w doborze narzędzi. Dostępny jest w wersjach dla użytkowników Windowsa, Maca oraz oraz iPada i oferuje wsparcie dla monitorów HDR i EDR. W sklepie IT Media kupisz Affinity Designer w konkurencyjnej cenie!

Licencje Affinity Designer >>

Affinity Designer - ikona

Nowość na rynku

W przeciągu kilku lat, odkąd pojawił się na rynku, Affinity Designer nie tylko zdobył uznanie klientów, a także tytuły Apple’s Editor’s Choice, Apple Design Award przyznawaną przez WWDC. Jeśli więc chcesz wprowadzić projektowanie graficzne na nowy poziom to Affinity Designer będzie idealnym wyborem!

Affinity Designer - interfejs

Grafika komputerowa z roku na rok stawia coraz większe wymagania projektantom. Projektowanie graficzne podąża w różnych kierunkach, od concept art zaczynając, na tworzeniu projektów użytkowych kończąc. Grafika wektorowa pozwala na kreowanie niezapomnianych dzieł, a Affinity Designer daje przestrzeń, by wszystko, co stworzy Twoja wyobraźnia mogło znaleźć się w projekcie. Choć w programie króluje grafika wektorowa to Affinity Designer posiada narzędzia pozwalające również na precyzyjną pracę na pikselach, które właściwe są dla grafiki rastrowej. Daj się zaskoczyć wszechstronności opcji i możliwościom programu!

Masz ciastko i jesz ciastko

Siadając do tworzenia projektu stajemy przed pierwszym dylematem – wybrać wektor czy bitmapę? Zarówno grafika wektorowa, jak i rastrowa ma swoje zalety i wady. Mając świadomość trudności wyboru Affinity Designer stworzył przestrzeń, gdzie precyzja wektorów spotyka się z kreatywnością bitmapy. Za pomocą jednego kliknięcia myszki możesz przejść z wektorowej na rastrową przestrzeń roboczą. Dzięki temu wzbogacisz swoje grafiki o narzędzia bitmapy – np. pędzle czy tekstury właściwe dla grafiki rastrowej. Dokonasz również edycji grafiki wektorowej na poziomie pikseli. A jeśli chcesz – dodasz warstwy rastrowe do wektorowych, tworząc coś zupełnie nowego. W pracy z wektorami i bitmapą w Affinity Designer ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Praca na pograniczu światów nie oznacza, że zaniedbana została grafika wektorowa z jej możliwościami. Do dyspozycji użytkownika są sprawdzone narzędzia pracy z wektorami. W tym najlepsze dostępne na rynku narzędzia pen i node, stabilizacja ołówka i pędzla, oraz niedestrukcyjne operacje typu boolowskiego.

Eksportując plik pamiętaj również o wszechstronności formatów zapisów – PSD, AI, PDF, SVG, JPG, TIFF, EXR oraz o szerokich możliwościach w doborze koloru. Możesz pracować w przestrzeniach RGB lub LAB, korzystając nawet z 32 bitów na kanale. Wiedząc o wymogach, które stawia przed grafikiem kwestia wydruku, Affinity Designer zapewnia dwie możliwości zapisu. Możesz skorzystać między innymi z przestrzeni kolorów CMYK lub profili ICC. Dzięki temu stworzona na ekranie grafika komputerowa nie będzie znacząco się różnić od gotowego projektu, który otrzymasz z drukarni.

Wygoda w projektowaniu

Affinity Designer sprawdza się w każdym obszarze graficznego świata. Niezależnie od tego, czy tworzysz materiały do druku, a może w ramach concept art dajesz przestrzeń wyrazu swojej artystycznej duszy. Grafika wektorowa oferuje nieskończone możliwości tworzenia i projektowania. Affinity Designer zapewnia szeroki wachlarz użytecznych w tej pracy narzędzi. Od teraz szybkie tworzenie logo, jak i czasochłonne malarstwo artystyczne są w zasięgu Twojej ręki.

Program nie tylko oferuje różnorodne gradienty, efekty i funkcje umożliwiające tworzenie zapierających dech w piersiach grafik. Daje również nieskończone możliwości typograficzne, zarówno na poziomie doboru czcionek, jak i ich zastosowania w projekcie.
Affinity Designer wychodzi naprzeciw cyfrowej kreatywności, dostosowując do Twoich potrzeb środowisko komputerowe, tym samym ułatwiając projektowanie graficzne. Oferuje możliwość podglądu pikseli oraz wprowadzanych zmian w czasie rzeczywistym, pracy na projektach z wykorzystaniem dużych przybliżeń (jeśli potrzebujesz – nawet milion procent!), jest również dostosowany do pracy na nawet najbardziej złożonych dokumentach i przy wykorzystaniu wielu obiektów jednocześnie.

Niezależnie, czy korzystasz z Winowsa, Maca czy iPada pracujesz w tym samym środowisku, oferującym takie same możliwości i funkcje. Affinity Designer sprawia, że tworzona w nim grafika komputerowa nadaje projektom niebywale wysoką jakość i dokładność projektów. Łatwość i szybkość ich tworzenia, zarówno w sytuacji, gdy pracuje nad nimi jedna osoba lub całe zespoły robocze.

Płynność pracy w standardzie

Dzięki współpracy z grafikami na całym świecie Affinity Designer dostosowało swoją przestrzeń roboczą do potrzeb nawet najbardziej wymagających projektantów. Spersonalizowane skróty klawiaturowe, nieograniczona ilość tablic w ramach jednego projektu czy opcje umożliwiające tworzenie grafik dostosowanych do wymogów responsywności – to tylko wierzchołek góry lodowej oferowanych możliwości.

Na szczególna uwagę zasługuje możliwość przeglądania historii edycji plików z alternatywnymi przyszłościami. Dzięki niej możesz zapisać wprowadzone zmiany do pewnego momentu, by potem eksperymentować z różnymi opcjami, jakie daje Ci program. Tworzenie logo w różnych stylach czy wersjach kolorystycznych, testowanie różnych pędzli czy tekstur na projekcie właśnie stało się o wiele prostsze i mniej inwazyjne.

Jeśli wykorzystujesz w ramach wielu projektów jeden konkretny symbol, który musisz poddać edycji, pomocna będzie dla Ciebie funkcja połączonych symboli (linked symbols). Dzięki niej dokonasz zmian jednego elementu w różnych plikach jednocześnie. Jeśli więc Twoja firma właśnie zleciła Ci odświeżenie szaty graficznej materiałów firmowych, to ani tworzenie logo, ani jego podmienienie w dziesiątkach czy setkach plików nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu.

Affinity Designer ułatwia również eksport stworzonych plików. Program umożliwia eksport całego projektu lub tylko wybranych obszarów, warstw lub obiektów. Wyeksportujesz cały projekt w wersji do wydruku lub publikacji w sieci, albo tylko fragment do akceptacji lub modyfikacji przez innego członka zespołu. Dzięki różnorodności formatów zapisu zarówno Twoi współpracownicy, jak i odbiorcy będą mogli skorzystać z wszechstronności Twojego projektu.

Już dziś zobacz, jak projektowanie graficzne zmienia się z Affinity Designer!

Nowości w Affinity Designer

Opinie klientów są zawsze słuchane. W celu zagwarantowania, że Affinity Designer pozostaje najlepszą dostępną aplikacją do projektowania graficznego. Oto niektóre ulepszenia wprowadzone w najnowszej aktualizacji 1.7:

– Duży wzrost wydajności na platformach Mac, Windows i iPad
– Urządzenia Surface otrzymały możliwość obsługi za pomocą piór i pokręteł
– Wprowadzono obsługę monitorów HDR / EDR
– Dodano opcję tworzenia i edycji w dowolnej płaszczyźnie izometrycznej
– Dodano groty strzał, które można stosować jako zakończenia różnych styli pociągnięć piórem lub ołówkiem
– Nowy tryb transformacji w narzędziu Node
– Dodano zaznaczanie węzłów za pomocą lassa
– Tryb rzeźbienia jest teraz dostępny dla narzędzia Pencil w aplikacji na komputery stacjonarne
– Można dodać nieograniczoną liczbę pociągnięć i wypełnień do jednego kształtu
– Nowe narzędzie Point Transform Tool umożliwia, skalowanie i obracanie obiektu z poziomu dowolnego węzła
– Wprowadzono wiele ulepszeń siatki, w tym nową sześcienną siatkę i kolumnowe linie pomocnicze
– Dodano wiele ulepszeń importu i eksportu plików PSD
– Zmodernizowano warstwy studia
– Pixel persona obsługuje opcję mieszania pędzli Sub Brushes oraz symetrię (do 32 kierunków)
– Możliwość tworzenia alternatywnych ścieżek edycji i wracania do nich w historii zmian dokumentu

Licencje Affinity Designer

Affinity Designer ENG WIN

Affinity Designer ENG WIN

– Licencja wieczysta
– Licencja na urządzenie
– Dla komercji (COM)
– Platforma Win

259,00 zł

Affinity Designer ENG MAC

Affinity Designer ENG MAC

– Licencja wieczysta
– Licencja na urządzenie
– Dla komercji (COM)
– Platforma Mac

259,00 zł

Wymagania systemowe Affinity Designer:

Sprzęt Mac:
– Mac Pro, iMac, iMac Pro, MacBook, MacBook Pro, MacBook Air, Mac Mini
– Intel 64-bit Core 2 Duo lub lepszy (z 2007)
– 2GB RAM minimum
– 1.27GB dostępnej przestrzeni na dysku twardym, więcej podczas instalacji
– 1280×768 rozdzielczość wyświetlacza bądź lepsza
– Obsługa wyświetlaczy standardowych, Retina i o rozszerzonej gammie DCI-P3

System macOS:
– 10.9 Mavericks
– 10.10 Yosemite
– 10.11 El Capitan
– 10.12 Sierra
– 10.13 High Sierra
– 10.14 Mojave
– 10.15 Catalina

————————————————————————

Sprzęt Windows:
– Komputer z systemem Windows (64 bit) z myszą lub równoważnym urządzeniem wejściowym
– Karta graficzna kompatybilna z DirectX 10
– 2GB RAM minimum (4GB RAM zalecane)
– 624MB dostępnej przestrzeni na dysku twardym, więcej podczas instalacji
– 1280×768 rozdzielczość wyświetlacza bądź lepsza

System Windows:
Wersja ze sklepu Affinity
– Windows® 10 (1607 z aktualizacją Anniversary bądź wyższy)
– Windows® 8.1
– Windows® 7 (z Service Pack 1; włączonym Aero)

Wersja ze sklepu Microsoft
– Windows® 10 (1607 z aktualizacją Anniversary bądź wyższy)

————————————————————————

Sprzęt iPad:
Kompatybilny z:
– iPad Air 2
– iPad Air 3
– iPad 2017
– iPad 2018
– iPad 2019 (10.2”)
– iPad Pro (wszystkie modele)
– iPad Mini 5

System iOS:
– iOS 12 lub wyższy