, 13.07.2020

Ile kosztuje pakiet Adobe Creative Cloud? – cena, licencja, gdzie kupić?

Pakiet wszystkich aplikacji Adobe to innowacyjna usługa oferowana w formie subskrypcji Creative Cloud. Jest to kompletny zestaw narzędzi niezbędnych do pracy kreatywnej. Poszczególne programy, które wchodzą w skład pakietu, służą do tworzenia grafiki, stron www, interfejsów, video i szeroko pojętego digital marketingu. Czemu czasem lepiej zainwestować w pakiet niż subskrybować pojedyncze aplikacje Adobe? Ile kosztuje pakiet Adobe Creative Cloud, od czego zależy jego cena i gdzie najlepiej go kupić?

.

Od czego zależy cena pakietu Adobe Creative Cloud?

Cena pakietu uzależniona jest od kilku czynników. Do których można zaliczyć:

1. Rodzaj licencji

– na użytkownika (licencja przypisana do konkretnej osoby/użytkownika)
– na urządzenie (licencja przypisana do urządzenia, możliwa rotacja użytkowników)

2. Wersje językową aplikacji

– angielska (tylko język angielski)
– wielojęzykowa (język angielski i języki europy środkowej w tym polski)

3. Przeznaczenie/segment rynku

– dla firm
– dla instytucji/administracji publicznej
– dla szkół i uczelni
– dla studentów

4. Dodatki

– Adobe STOCK (dostęp do zasobów w postaci zdjęć, grafik, wektorów i szablonów)

5. Okres subskrypcji

– od 12 do 36 miesięcy dla firm i instytucji publicznych
– od 12 do 48 miesięcy dla dla szkół i uczelni

6. Liczbę licencji

– od 10 licencji wzwyż, istnieje możliwość uzyskania indywidualnej wyceny

 

Co to jest pakiet Adobe Creative Cloud? Jakie programy wchodzą w jego skład?

To kompletny zestaw najpopularniejszych narzędzi Adobe w, którego skład wchodzi ponad 20 aplikacji na rożne platformy umożliwiających płynną pracę każdej firmy. Elastyczne zarządzanie licencjami sprawia, że mogą być dostosowane idealnie pod zapotrzebowanie konkretnego stanowiska. Osoba zajmująca się w firmie DTP nie musi przecież korzystać np. z Adobe Captivate, a projektant UX z programów do tworzenia video. Wspominaliśmy, że opisywany pakiet to kompleksowy zestaw najlepszych aplikacji Adobe – co zatem dokładnie zawiera Adobe Creative Cloud?

 

Co zawiera pakiet Adobe Creative Cloud?

1. Narzędzia do edycji i retuszu zdjęć:

Umożliwiają porządkowanie, katalogowanie, przechowywanie oraz udostępnianie zdjęć z dowolnego miejsca. Wszystko to dzięki dostępowi do aplikacji na komputerach stacjonarnych, urządzeniach mobilnych jak i przez przeglądarkę WWW.

Aplikacje komputerowe: Photoshop CC, Lightroom CC, Lightroom Classic CC, Camera Raw
Aplikacje mobilne: Photoshop CC, Lightroom CC, Photoshop Mix CC, Photoshop Fix CC
Usługi WWW: Lightroom CC

2. Aplikacje graficzne:

Dzięki nim przygotujesz zarówno grafiki bitmapowe jak i wektorowe. Do zastosowania na potrzeby internetu czy urządzeń przenośnych. Stworzysz loga, ikony, ilustracje, opakowania produktów a nawet fotorealistyczne rendery.

Aplikacje komputerowe: Photoshop CC, Illustrator CC, Fuse CC, Dimension CC
Aplikacje mobilne: Photoshop CC, Photoshop Sketch CC, Illustrator Draw CC, Spark Post CC, Capture CC
Usługi WWW: Spark

3. Narzędzia do DTP:

Służą do projektowania zarówno pojedynczych stron jak i całych układów materiałów przeznaczonych do druku i mediów cyfrowych. Takich jak książki, czasopisma, plakaty, interaktywne pliki PDF i inne publikacje.

Aplikacje komputerowe: InDesign CC, InCopy CC

4. Programy do zarządzania treściami w formacie PDF:

Umożliwiają z dowolnego miejsca tworzyć, udostępniać i konwertować pliki PDF na formaty pakietu Microsoft Office. Są podporą pracy zdalnej, kiedy trzeba udostępnić, zrecenzować i podpisać dokumenty a później śledzić postęp tych czynności z dowolnego miejsca.

Aplikacje komputerowe: Acrobat Pro DC
Aplikacje mobilne: Acrobat Reader, Scan
Usługi WWW: Acrobat Online

5. Programy do tworzenia materiałów video i audio:

Są standardem branżowym w dziedzinie montażu filmów, programów telewizyjnych, materiałów wideo na strony internetowe, animacji i efektów wizualnych. Pozwalają wprawić w ruch każdy pomysł. Łatwo przekształcisz nagrania w dopracowane filmy i wideo. Pomysłowe narzędzia umożliwiają modyfikowanie i tworzenie projektów z dowolnego urządzenia.

Aplikacje komputerowe: Premiere Pro CC, After Effects CC, Audition CC, Media Encoder CC, Prelude CC
Aplikacje mobilne: Premiere Rush CC, Spark Video

6. Narzędzia do tworzenia stron WWW i projektowania UX:

Dzięki nim zbudujesz piękną stronę dla każdego urządzenia i przeglądarki. Dopracujesz ją i opublikujesz z dowolnego miejsca dzięki obsłudze formatów HTML, CSS oraz JavaScript. Zaprojektujesz interaktywne animacje oraz stworzysz prototyp aplikacji mobilnych oraz stron internetowych.

Aplikacje komputerowe: Dreamweaver CC, Animate CC, XD CC
Aplikacje mobilne: XD CC, Spark Page
Usługi WWW: Spark

7. Dodatkowe zasoby i usługi:

Rozszerzają dostępne biblioteki czcionek oraz materiałów multimedialnych, o dodatkowe fonty, zdjęcia, grafiki, szablony, materiały 3D i wideo. Znacząco zwiększając możliwości twórcze.
Aplikacje mobilne: Behance
Usługi WWW: Adobe Fonts, Adobe Stock (w zależności od wybranego pakietu), Adobe Portfolio, Behance

.

Dodatkowe usługi w pakiecie Adobe

Ponadto, subskrybenci pakietu Adobe Creative Cloud mają możliwość skorzystania z usług takich jak: Adobe Fonts, Behance, Adobe Portfolio, Creative Cloud Assets i obszernej biblioteki Adobe. Opcjonalnie, w zależności od wyboru pakietu, można również zdecydować się na opcje z dodatkowymi zasobami grafik STOCK (10 obrazów miesięcznie).

Co więcej, w ramach pakietu Adobe Creative Cloud otrzymuje się przestrzeń na dysku w chmurze o pojemności 1 TB. Plikami umieszczonymi w chmurze Adobe można się łatwo i szybko dzielić. Umożliwia to również pracę zespołową bez strat dla pamięci urządzenia. Co więcej – dostęp do udostępnionych projektów w chmurze mogą mieć również osoby, które nie są subskrybentami pakietu Adobe (czyli np. klienci).

Z pakietu Adobe Creative Cloud skorzystają firmy, jednostki administracji publicznej a nawet uczniowie i nauczyciele. Każdy z dostępnych planów subskrypcji dostosowany jest do indywidualnych potrzeb danego segmentu biznesowego.

 

Na czym polega subskrypcja pełnego pakietu Adobe?

Subskrypcję można porównać do nowoczesnej, cyfrowej prenumeraty. Przez cały okres jej trwania, subskrybent ma pełen, nieograniczony dostęp do wszystkich lub tylko wybranych zasobów, które wchodzą w skład pakietu Adobe Creative Cloud. Okres trwania subskrypcji, w ofercie IT Media wynosi od 12 do 36 miesięcy (dla licencji edukacyjnych maksymalnie do 48 miesięcy). Po tym czasie można ją przedłużyć lub zrezygnować bez żadnych konsekwencji.

W ramach subskrypcji otrzymuje się dostęp do instalatora, dzięki któremu można ściągnąć na urządzenie wybrane aplikacje. Aby korzystać z pakietu Adobe Creative Cloud, nie jest również konieczny stały dostęp do internetu. Programy po instalacji działają niezależnie od połączenia z siecią, dzięki czemu można korzystać z nich wszędzie. Połączenie z internetem jest potrzebne do weryfikacji subskrypcji, po 30 dniach od ostatniego podłączenia z siecią użytkownik otrzymuje odpowiednie powiadomienie przypominające.

 

Rodzaje pakietów Creative Cloud

Rodzaje pakietów zostały dostosowane do potrzeb różnych segmentów rynku. Można podzielić je ze względu na przeznaczenie, czyli:

– Do zastosowania komercyjnego, dla firm (Commercial)
– Do zastosowania w placówkach oświaty, dla edukacji (Education)
– Do zastosowania w placówkach administracji publicznej (Government)

Pakiety Adobe CC All Apps można również kategoryzować ze względu na rodzaj licencji:

Pakiet Adobe Creative Cloud for Teams (Adobe Creative Cloud dla zespołów) z licencją imienną na użytkownika (przypisaną do danej osoby), który jest dostępny dla każdego segmentu rynku (komercji, edukacji i administracji publicznej).

Pakiet Adobe Creative Cloud for Enterprise (Adobe Creative Cloud dla dużych przedsiębiorstw) z licencją na urządzenie. Dostępny wyłącznie dla segmentu edukacji i w pakiecie Kreatywny Start, który zawiera dodatkowo scenariusze lekcji dla nauczycieli i inne pomocne materiały dydaktyczne.

W przypadku pakietów Creative Cloud for Teams można opcjonalnie wybrać wersję rozszerzoną o dostęp do zasobów STOCK. Dzięki czemu w ciągu miesiąca, można pobrać do 10 wysokiej jakości obrazów.

Subskrypcje pakietów Adobe są dostępne w dwóch wersjach językowych: anglojęzycznej (ENG), która jest zwykle tańsza i wersji wielojęzykowej z językiem polskim (MULTI/PL), która jest nieznacznie droższa od swojego anglojęzycznego odpowiednika. Poruszając tematy finansowe – ile tak naprawdę kosztuje pełen pakiet Adobe CC All Apps?

 

Ile kosztuje pakiet Adobe dla firm?

Firmy zainteresowane subskrypcją dostępu do najlepszych narzędzi Adobe mają do wyboru kilka możliwości:

Pakiet Adobe Creative Cloud for Teams All Apps do użytku komercyjnego:

ENG Cena około – 4400 zł brutto
– MULTI/PL Cena około – 4600 zł brutto

Pakiet Adobe Creative Cloud for Teams All Apps do użytku komercyjnego + pakiet STOCK:

– ENG Cena około – 6100 zł brutto
– MULTI/PL Cena około – 6500 zł brutto

Zobacz wszystkie pakiety Adobe Creative Cloud dla firm >>>

Roczna subskrypcja jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla dużych i średnich firm o ugruntowanej na rynku pozycji, ale również startupów, które nie są w stanie przewidzieć, czy przetrwają na rynku przez pierwsze lata. Po zakończeniu okresu subskrypcji i w razie niepowodzenia w rozwoju własnego biznesu, można bez żadnych konsekwencji zrezygnować z jej przedłużenia. To samo dotyczy dużych firm, w których jest spora rotacja pracowników. Dodatkowo w sytuacji zapotrzebowania na więcej niż 9 licencji można poprosić o indywidualną wycenę.

.

Ile kosztuje pakiet Adobe dla szkół i uczelni?

1. Uczelnie wyższe mogą skorzystać z subskrypcji z licencją na użytkownika:

Pakiet Adobe Creative Cloud for Teams All Apps do użytku przez szkoły i uczelnie:

– ENG Cena około – 2200 zł brutto
– MULTI/PL Cena około 2300 zł brutto

Pakiet Adobe Creative Cloud for Teams All Apps do użytku przez szkoły i uczelnie + pakiet STOCK:

– ENG Cena około – 3800 zł brutto
– MULTI/PL Cena około – 4200 zł brutto

lub subskrypcji z licencją na urządzenie:

Pakiet Adobe Creative Cloud for Enterprise All Apps do użytku przez szkoły i uczelnie:

– ENG Cena około – 1700 zł brutto
– MULTI/PL Cena około – 1800 zł brutto

Zobacz wszystkie pakiety Adobe Creative Cloud dla szkół wyższych i uczelni >>>

2. Szkoły podstawowe i średnie mogą skorzystać z subskrypcji z licencją na urządzenie. Stosuje się ją w salach i pracowniach komputerowych gdzie następuje rotacja użytkowników. Pakiet można zainstalować na 25 urządzeniach. Jeśli zapotrzebowanie jest większe – można go rozszerzyć o kolejne stanowiska, koszt pojedynczego wynosi około 126 zł brutto (za cały rok dostępu).

Pakiet Adobe Creative Cloud for Enterprise All Apps K12 do użytku przez szkoły podstawowe i średnie (25 urządzeń):

– ENG Cena około – 3300 zł brutto
– MULTI/PL Cena około – 3400 zł brutto

Zobacz wszystkie pakiety Adobe Creative Cloud dla szkół podstawowych i średnich >>>

Program Adobe dla edukacji jest bardzo rozbudowany. Szczególnie wart uwagi jest stworzony przez IT Media autorski pakiet Kreatywny Start, który poza licencją na 25 urządzeń zawiera praktyczne tutoriale i gotowe do wykorzystania przez nauczycieli plany lekcji. Ile kosztuje pakiet Adobe w opcji z Kreatywnym Startem? Roczny dostęp do ponad 20 aplikacji Adobe i pomocy dla nauczycieli kosztuje niecałe 4000 zł brutto.

Zobacz pakiet Adobe Creative Cloud z Kreatywnym Startem >>>

.

Ile kosztuje pakiet Adobe dla studentów?

Uczniowie (powyżej 13 roku życia), studenci, nauczyciele i wykładowcy mogą nabyć pakiet Creative Cloud do własnego użytku w bardzo korzystnej cenie. Dostępny jest bezpośrednio w sklepie Adobe.

Pakiet Creative Cloud wszystkie aplikacje:

– Cena około – 1100 zł brutto (promocyjna za pierwsze 12 miesięcy subskrypcji, więcej informacji na stronie producenta)

.

Ile kosztuje pakiet Adobe dla instytucji i administracji publicznej?

Pakiety rządowe (Government) są specjalnie dedykowane dla jednostek administracji publicznej. Cena pakietu odnosi się do 12-miesięcznej subskrypcji imiennej na jednego użytkownika. W ramach pakietu administrator może dowolnie zarządzać licencjami, z których będą korzystać członkowie Adobe Creative Cloud w ramach jednej organizacji. Ile kosztuje pakiet Adobe w wersji dla administracji publicznej?

Pakiet Adobe Creative Cloud for Teams All Apps do użytku przez instytucje publiczne:

– ENG Cena około – 4400 zł brutto
– MULTI/PL Cena około – 4600 zł brutto

Pakiet Adobe Creative Cloud for Teams All Apps do użytku przez instytucje publiczne + pakiet STOCK:

– ENG Cena około – 6100 zł brutto
– MULTI/PL Cena około – 6500 zł brutto

Zobacz wszystkie pakiety Adobe Creative Cloud dla instytucji publicznych >>>

Decydując się na zakup subskrypcji, warto pamiętać, że podane ceny dotyczą wyłącznie jednej licencji w opcji na 12 miesięcy. Wyjątkiem jest pakiet K12 przeznaczony dla segmentu edukacji, który można zainstalować maksymalnie na 25 urządzeniach. Dzięki temu możliwe jest swobodne korzystanie z narzędzi Adobe przez dzieci i młodzież w salach informatycznych, co przy licencji imiennej byłoby nie tylko nieopłacalne, ale również praktycznie niemożliwe ze względu na częstą rotację użytkowników.

 

Jak kupić pakiet Adobe?

Najbezpieczniej jest decydować się na subskrypcję pakietu narzędzi Adobe bezpośrednio na stronie producenta lub u jego oficjalnego platynowego partnera – IT Media. Zaletą drugiej opcji jest możliwość uzyskania ceny niższej niż u samego producenta, a także pełnego, fachowego wsparcia w języku polskim i to podczas całego okresu trwania subskrypcji. Na pomoc ze strony IT Media można liczyć już od momentu pierwszej instalacji, przez dalsze miesiące, aż do zakończenia okresu trwania umowy. Po tym czasie można przedłużyć subskrypcję na kolejny okres w aktualnej atrakcyjnej cenie.

Zobacz wszystkie pakiety Adobe Creative Cloud >>>

Pakiety Adobe Creative Cloud są w stanie zaopatrzyć każdą branżę kreatywną (ale nie tylko) w kompletny zestaw narzędzi, niezbędnych do wykonywania codziennej pracy. Zakup pakietu Adobe jest bardziej opłacalny, gdy w danej firmie jeden pracownik korzysta przynajmniej z kilku aplikacji. Osoby, którym potrzebny jest dostęp wyłącznie do jednego/dwóch programów Adobe – mogą zdecydować się na pojedyncze subskrypcje.