Ile kosztuje
Microsoft 365
- cena, licencja,
gdzie kupić?

Ile kosztuje Microsoft 365 – cena, licencja, jak kupić?

Jeżeli szukasz niezawodnych aplikacji biurowych, a dodatkowo myślisz o usprawnieniu przepływu pracy i chcesz zadbać o bezpieczeństwo Twojej firmy, to czas zapoznać się z ofertą Microsoft 365. Zapraszamy do naszego wpisu, w którym wyjaśniamy ile kosztuje Microsoft 365, jakie są rodzaje licencji oraz gdzie kupić Microsoft 365.

Kiedyś do prowadzenia biura wystarczył pakiet Office instalowany z płytki i dostęp do maila. Wraz z postępującą cyfryzacją i możliwością pracy zdalnej potrzeba nowych rozwiązań, które nadążą za ciągłymi zmianami w środowisku pracy. Programów, które pomogą w optymalnym zorganizowaniu i wykonaniu zadań biurowych czy projektowych.

Microsoft 365 wychodzi naprzeciw potrzebom zmieniającego się świata. W jego skład wchodzą przede wszystkim znane od lat aplikacje Office (m.in. Word, Excel, PowerPoint) dostępne przez internet oraz, w zależności od licencji, w wersji na komputer i na urządzenia mobilne. Poza tym pakiet Microsoft 365 oferuje szereg rozwiązań usprawniających komunikację i dzielenie się plikami w ramach firmy, wspomagających efektywniejsze planowanie, pozwalających na lepsze zarządzanie dostępem do aplikacji i podnoszące poziom bezpieczeństwa.

W ofercie Microsoft 365 nie brakuje również rozwiązań dla edukacji. W ich ramach, poza pakietem Office Microsoft oferuje także inne rozwiązania wspierające proces nauczania i uczenia się. Wisienką na torcie są pakiety do wykorzystania w domu – dla jednej osoby i dla całej rodziny.

Zobacz ile kosztuje Microsoft 365

Czy warto zainwestować w Microsoft 365?

Microsoft 365 to nie tylko pakiet aplikacji Office. To kompleksowe narzędzie pomagające w pracy firmy na każdym etapie, od organizacji pracy i optymalizacji jej przepływu zaczynając, a na kwestiach bezpieczeństwa i zgodności kończąc. Jednym z atutów tego rozwiązania jest bieżący dostęp do aktualizacji oprogramowania, co stanowi istotny element w zapewnieniu bezpieczeństwa w korzystaniu z usługi.

Być może zatrudniasz tylko kilka osób i zależy Ci na zapewnieniu komfortowego środowiska pracy. Może sam dbasz o każdy aspekt projektu, a może współpracujesz z licznymi freelancerami, z którymi chcesz pozostać w stałym kontakcie? Być może prowadzisz przedsiębiorstwo zatrudniające kilka tysięcy osób. Niezależnie od okoliczności, pakiet Microsoft 365 pozwoli Ci zorganizować cyfrowe zaplecze do wydajniejszej pracy.

Pytanie nie brzmi zatem – czy warto zainwestować, tylko – w jaki sposób zainwestować, by osiągnąć jak największe korzyści dla własnego biznesu.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie pakietu Microsoft 365?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie pakietu Microsoft 365 warto przyjrzeć się kilku ważnym kwestiom, od których zależeć będzie wybór planu. Mowa o wielkości organizacji, rodzaju wykonywanej przez pracowników pracy oraz o kwestii wdrażania produktu.

Microsoft 365 dla małych i średnich firm oraz dla przedsiębiorstw

Jeśli chodzi o rozmiar organizacji, Microsoft oferuje dwa różne zestawy planów. Pierwszy obejmuje małe i średnie firmy (łącznie do 300 użytkowników). Drugi skupia się na większych firmach i przedsiębiorstwach, gdzie liczba użytkowników aplikacji przekracza 300 osób. W przypadku małych i średnich firm dostępne są plany Microsoft 365 Business Basic, Standard, Premium oraz Microsoft 365 Apps for business. W przypadku większych firm możesz wybrać plany z serii E (dla przedsiębiorstw) lub F (dla pracowników pierwszej linii).

Plany te starają się odpowiedzieć na różnorodne zapotrzebowania w zakresie oprogramowania w zależności od zajmowanego stanowiska. Dokonując analizy potrzeb poszczególnych pracowników możliwy jest wybór planów skoncentrowanych bardziej na aplikacjach i komunikacji lub na kompleksowej obsłudze potrzeb przedsiębiorstwa.

Microsoft 365 Business Basic

Microsoft 365 Business Basic

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
Dla firm – do 300 użytkowników
– Wersja elektroniczna

293,97 zł

Microsoft 365 Business Premium

Microsoft 365 Business Premium

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
Dla firm – do 300 użytkowników
– Wersja elektroniczna

1 093,47 zł

Microsoft 365 Business Standard

Microsoft 365 Business Standard

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
Dla firm – do 300 użytkowników
– Wersja elektroniczna

613,77 zł

Plany F: Microsoft 365 F1 oraz Microsoft 365 F3 przydadzą się m.in. osobom zajmującym się obsługą klienta w doraźnych działaniach w sytuacji, gdy z jednego komputera korzystają różni pracownicy. Z kolei plany E: Microsoft 365 E3 i Microsoft 365 E5 przydadzą się osobom pracującym głębiej w strukturach organizacji, których praca jest nastawiona nieco bardziej na analizę i zarządzanie niż doraźne planowanie i wykonywanie konkretnych usług.

Trzecim, niezwykle ważnym czynnikiem który dobrze jest uwzględnić porównując licencje Microsoft 365 będą możliwości techniczne danego przedsiębiorstwa oraz planowany czas wdrożenia aplikacji. Podczas szybkiego przejścia na pracę zdalną optymalnym wyborem mogą być tańsze pakiety, które nastawione są na podtrzymanie efektywności zespołu oraz niezakłócony przepływ pracy. W przypadku droższych rozwiązań wdrożenie wszystkich rozwiązań z obszaru bezpieczeństwa i zarządzania aplikacjami zajmie nieco więcej czasu.

Zależnie od potrzeb i rozmiaru firmy raz ilości pracowników potrzebujących dodatkowego przeszkolenia niektóre pakiety mogą być bardziej opłacalne na starcie, a inne dopiero w miarę wdrażania nowych rozwiązań.

Microsoft 365 F1 Subskrypcja 1 rok

Microsoft 365 F1 Subskrypcja 1 rok

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
Powyżej 300 użytkowników
– Wersja elektroniczna

207,87 zł

Microsoft 365 F3 Subskrypcja 1 rok

Microsoft 365 F3 Subskrypcja 1 rok

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
Powyżej 300 użytkowników
– Wersja elektroniczna

490,77 zł

Microsoft 365 E3 Subskrypcja 1 rok

Microsoft 365 E3 Subskrypcja 1 rok

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
Powyżej 300 użytkowników
– Wersja elektroniczna

1 966,77 zł

Microsoft 365 dla edukacji

Wybór licencji w tym obszarze opierać się będzie na potrzebach edukacyjnych uczniów, potrzebach nauczycieli oraz wymaganiach technicznych stawianych przez administratorów pracujących w ramach instytucji (szkoła podstawowa lub ponadpodstawowa, szkolnictwo wyższe). Warto rozważyć, która z licencji najlepiej odpowiada tym potrzebom i wymogom. Wszystkie licencje zapewniają dostęp online do pakietu Office oraz aplikacji Microsoft Teams, co umożliwia organizację edukacji w przestrzeni cyfrowej.

W ofercie Microsoft 365 dostępne są trzy rodzaje licencji dla edukacji. Pierwsza z nich – Microsoft 365 A1 oferuje dostęp do pakietu Office w wersji online (Word, PowerPoint, Excel, OneNote oraz Outlook) oraz do przydatnych aplikacji. Wśród nich znajduje się przydatna w kontekście edukacji zdalnej aplikacja Microsoft Teams. Umożliwia ona komunikację (zarówno czat jak i audio/wideo), dzielenie się materiałami, planowanie zajęć oraz zadawanie prac domowych.

Drugi rodzaj licencji, Microsoft 365 A3, zawiera funkcje dostępne w ramach planu A1, ponadto oferuje możliwość instalacji aplikacji pakietu Office na komputerach i urządzeniach mobilnych. Poza tym w ramach planu A3 dostępne są dodatkowe narzędzia do zarządzania aplikacjami oraz narzędzia wspomagające bezpieczeństwo.

Trzecia dostępna licencja to Microsoft 365 A5. Poza funkcjami dostępnymi w ramach planu A3, oferuje dodatkowe rozwiązania w zakresie inteligentnego zarządzania zabezpieczeniami, zachowywania zgodności oraz systemy analityczne firmy Microsoft.

Microsoft 365 A3 for faculty – subskrypcja 1 rok

Microsoft 365 A3 for faculty – subskrypcja 1 rok

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
Dla edukacji
– Wersja elektroniczna

343,17 zł

Microsoft 365 A3 for students – subskrypcja 1 rok

Microsoft 365 A3 for students – subskrypcja 1 rok

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
Dla edukacji
– Wersja elektroniczna

244,77 zł

Microsoft 365 A5 for faculty – subskrypcja 1 rok

Microsoft 365 A5 for faculty – subskrypcja 1 rok

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
Dla edukacji
– Wersja elektroniczna

613,77 zł

Cena Microsoft 365

Łączna cena zakupu zależna będzie od wybranych licencji oraz ich ilości. W przypadku licencji dla edukacji cena różnić się będzie w zależności od planu oraz od osoby, dla której jest kupowana licencja (osoba ucząca się / osoba prowadząca zajęcia). Rozwiązania dla przedsiębiorstw, ze względu na szerszą ofertę, będą droższe od rozwiązań dla firm do 300 użytkowników. Uwzględniając różne czynniki, koszt jednej licencji waha się od niecałych 200 zł netto do prawie 2,5 tys. zł netto za roczną subskrypcję dla jednej osoby.

Droższe pakiety licencyjne posiadają bardziej rozbudowane rozwiązania, które przydają się szczególnie w większych firmach. Obejmują one m.in. zaawansowaną analizę produktywności organizacji, zarządzanie urządzeniami i aplikacjami oraz dostępem i tożsamościami, dodatkową ochronę przed cyberzagrożeniami, ochronę informacji czy zaawansowane funkcje zapewniania zgodności.

Licencja Microsoft 365 i jej orientacyjna cena

Cena licencji Microsoft zależy od jej zastosowania (dom, firma, edukacja), od pakietu dostępnych aplikacji, ale również od takich parametrów jak poziom dodatkowych zabezpieczeń czy dostępne miejsce w chmurze.

Ile kosztuje Microsoft 365 dla małych i średnich firm?

W IT Media koszt rocznej subskrypcji dla jednego użytkownika w ramach pakietu dla małych i średnich firm (firm w których znajduje się do 300 użytkowników aplikacji) to od 194 zł netto do 784 zł netto. W ramach każdej z licencji znajduje się 1 TB miejsca w chmurze.

Najtańsza licencja (koszt około 194 zł netto) to licencja Microsoft 365 Business Basic. Oferuje ona dostęp online do aplikacji Office oraz możliwość komunikacji z pomocą Microsoft Teams czy Yammera. Sprawdzi się najlepiej jako proste rozwiązanie do zastosowania w szczególności w pracy zdalnej.

Kolejna propozycja to licencja Microsoft 365 Apps for business (w granicach 400 zł netto). To rozwiązanie świetnie się sprawdzi w biurze, dzięki aplikacjom pakietu Office (możliwa instalacja na różnych urządzeniach) oraz dzięki dostępowi do OneDrive (przechowywanie plików w chmurze).

W przypadku pakietów Microsoft 365 Business Standard oraz Microsoft 365 Business Premium dostępne będą zarówno aplikacje online pakietu Office oraz aplikacje instalowane bezpośrednio na urządzeniu. Ze względu na różnice w dodatkowych rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa licencja Standard kosztuje około 480 zł netto, z kolei licencja Premium – około 784 zł netto.

Ile kosztuje Microsoft 365 dla przedsiębiorstw?

Duże firmy (ponad 300 użytkowników) mogą skorzystać z dwóch rodzajów pakietów Microsoft 365: dla pracowników pierwszej linii (pakiety F1 i F3) oraz dla przedsiębiorstw (pakiety E3 i E5).

W ramach pakietu dla pracowników pierwszej linii, poza dostępem do podstawowych aplikacji pakietu Office (Word, Excel, PowerPoint i One Note, dodatkowo Outlook w pakiecie F3) do dyspozycji użytkownika są 2 GB przestrzeni w chmurze oraz inne aplikacje przydatne w komunikacji firmowej. Subskrypcja F3 oferuje ponadto 50 GB w usłudze Exchange Online. Koszt subskrypcji rocznej dla jednego użytkownika w przypadku Microsoft 365 F1 w granicach 167 zł netto, z kolei w przypadku Microsoft 365 F3 to około 386 zł netto.

W ramach pakietów dla przedsiębiorstw największą korzyścią jest dostęp do zaawansowanych opcji ochrony, zarówno w obszarze zarządzania aplikacjami i uprawnieniami w ich ramach, jak i w obszarze ochrony informacji. Pracownicy dodatkowo docenią – poza pełnym pakietem Office – 5 TB miejsca w chmurze w ramach jednej licencji oraz 100 GB w ramach usługi Exchange Online. Pakiet Microsoft 365 E3 to koszt około 1449 zł netto za roczną subskrypcję dla jednego użytkownika. Z kolei pakiet Microsoft 365 E5 to koszt około 2479 zł netto – jednak w tym pakiecie znajdują się m.in. narzędzia do zaawansowanej analizy produktywności organizacji oraz narzędzia do zaawansowanej ochrony przed cyberzagrożeniami.

Ile kosztuje Microsoft 365 dla szkół i uczelni?

Cena pakietu Microsoft 365 dla edukacji różni się w zależności od wybranej subskrypcji. Wspólnym elementem subskrypcji jest ich czas trwania (12 miesięcy), wersja licencji (na użytkownika; elektroniczna) oraz dostępność (licencje PC, MAC, PC/MAC).

Zarówno plan Microsoft 365 A3, jak i Microsoft 365 A5 posiadają dwa typy licencji użytkownika: dla ucznia / studenta oraz dla nauczyciela / wykładowcy. Koszt licencji dla jednego użytkownika w przypadku Microsoft 365 A3 to 199 zł (uczeń) lub 249 zł netto (nauczyciel), z kolei w planie Microsoft 365 A5 – odpowiednio około 289 zł i 379 zł netto.

Część instytucji edukacyjnych może bezpłatnie skorzystać z planu Microsoft 365 A1. Dzięki temu Twoi uczniowie, studenci i pedagodzy będą mogli wykorzystać w swojej pracy pakiet Office oraz m.in. aplikację Microsoft Teams. Aby otrzymać szczegółowe informacje na ten temat skontaktuj się z przedstawicielem IT Media.

IT Media oferuje również szkolenia dla nauczycieli oraz dla szkolnych administratorów z obsługi programu Microsoft Teams. [Sprawdź nasze szkolenia dla edukacji]

Ile kosztuje Microsoft 365 do użytku domowego?

Microsoft oferuje dwa pakiety do użytku domowego: Microsoft 365 Personal (dla jednego użytkownika) oraz Microsoft 365 Family (do 6 użytkowników). Oba pakiety są dostępne zarówno dla PC, jak i MAC.

W przypadku licencji Personal poza aplikacjami Microsoft Office Personal użytkownik otrzymuje 1TB przestrzeni dyskowej w chmurze, a koszt rocznej subskrypcji wynosi około 269 zł brutto. W przypadku licencji Family oprócz aplikacji Microsoft Office Family do dyspozycji użytkowników jest 6 TB przestrzeni dyskowej w chmurze, a koszt rocznej subskrypcji mieści się w granicach 380 zł brutto.

Microsoft 365 Family Subskrypcja 1 rok

Microsoft 365 Family Subskrypcja 1 rok

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Do użytku domowego
– Wersja elektroniczna
użytkownicy domowi – max. 6 osób

429,27 zł

Microsoft 365 Personal Subskrypcja 1 rok

Microsoft 365 Personal Subskrypcja 1 rok

Nowa subskrypcja (12 miesięcy)
– Do użytku domowego
– Wersja elektroniczna
– użytkownicy domowi – 1 osoba

306,27 zł

Dlaczego warto zainwestować w Microsoft 365?

Realizacja zadań na każdym urządzeniu

Platforma Microsoft 365 zapewnia najnowsze aktualizacje dla Twoich aplikacji na wszystkich urządzeniach. Od teraz możesz wyświetlać i edytować pliki za pomocą aplikacji mobilnych pakietu Office – na smartfonach z systemem Windows, Android oraz iOS.

Dostęp do danych zawsze i wszędzie

Możesz pracować w dowolnie wybranym momencie i na dowolnym urządzeniu — niezależnie od tego, co masz do zrobienia. Udostępniaj pliki i miej je zawsze pod ręką, online i offline. Śledź na bieżąco pracę zespołu.

Zawsze aktualne aplikacje

Microsoft 365 instaluje i synchronizuje pliki w tle, dzięki czemu Ty możesz zająć się tym, co najważniejsze. Ponadto platforma Microsoft 365 jest aktualizowana automatycznie, więc zawsze masz pewność, że pracujesz z najnowszą wersją programów Word, Excel, PowerPoint i Outlook.

Zwiększ wydajność dzięki wbudowanym inteligentnym funkcjom

Aplikacje platformy Microsoft 365 zostały wyposażone w inteligentne funkcje, dzięki którym oszczędzisz czas i uzyskasz lepsze wyniki. Twórz zawartość, korzystając z wbudowanych funkcji pomocy, projektuj z łatwością i analizuj dane, aby uzyskać cenne wnioski.

Gdzie kupić Microsoft 365?

Microsoft 365 to usługa elektroniczna. To znaczy, że w jej przypadku pudełka z płytkami odchodzą do lamusa, a zarówno oprogramowanie, jak i aktualizacje dostępne są przez internet. W związku z tym chcąc usprawnić pracę w biurze z pomocą Microsoft 365 najlepszym miejscem zakupu będą firmy specjalizujące się w sprzedaży oprogramowania dla firm – na przykład IT Media.

IT Media nie tylko oferuje sprzedaż licencji Microsoft 365, lecz także pomoc w doborze odpowiedniego planu oraz pomoc techniczną. Wspieramy użytkowników zarówno w procesie wyboru optymalnego dla potrzeb przedsiębiorstwa produktu, jak i na dalszym etapie wdrażania oprogramowania. U nas znajdziesz pomoc w takich sytuacjach jak wsparcie przy zakładaniu kont, przypisanie licencji czy pomoc w innych kwestiach technicznych.

Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy wycisnęli jeszcze więcej z pakietu Office, zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń ze ścieżki szkolenia biurowe.